Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Výber zosilňovača

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

(upravil JanoL 10. 4. 2016 10:48)

Téma: Výber zosilňovača

Zdravím Vás páni. Viem že táto otázka tu bola spomenutá veľa krát ale chcel by som sa spýtať, aký zosilňovač by ste mi poradili na subbasové bedne, a na výšky. Postupne chcem vymeniť všetky zosilňovače za silnejšie, lebo budeme hrať vo väčších priestoroch. Moja aparatúra sa momentálne skladá z BV audio CF1000BM na basy a Mison A2450 na výšky. Na odposluchy používam Bittner B400. Ten zatiaľ neplánujem meniť. Problém je hlavne v CF1000BM. Hrá super, ale sem tam mu už blikne limit. Cez leto ideme s kapelou hrávať von a zosilňovač už asi nebude stačiť. Preto by som na basy chcel kúpiť dačo silnejšie a CF1000 hodiť na výšky. Počul som že na basy je dobrý zosilňovač Electro Voice Q66, Q99 a Yamaha P3500/7000 no s týmito zosilňovačmi nemám skúsenosti. Ďalej som rozmýšlal nad CF2000BM ale ten je problém zohnať v originálnom stave. Ešte som pozeral aj Crown CE2000 ale na crowny som nenašiel nejaké pozitívne hodnotenia. Ďakujem všetkým za rady.
S pozdravom,
JanoL

Re: Výber zosilňovača

To asi dost zalezi aj od rozpoctu, ale idealne by bolo nejake QSC so spinanym zdrojom na lahucke prenasanie a obrovsky krasny vykon... tie su ale dost drahe. Ak sa chcete dvihat vykonom musite mysliet aj na dobry privod, pri tak velkych vykonoch inak mavate casto k dispozicii 3 fazovy privod?

Re: Výber zosilňovača

Trojfázu máme ako kedy. Väčšinou ale len jednu fázu, prípadne ťaháme 2 predĺžovačky. Z QSC sú aké modely dobré ? O Gx3 a gx5 som počul že nič moc.

Re: Výber zosilňovača

Něco silnějšího prý?  Co tak Powersoft K20? Tam už CLIPem jentak neproblikneš... lol 18kW snad musí stačit každému lol

http://g31.imgup.net/IMG_3831sac4f.jpg

Re: Výber zosilňovača

Hezky navržený déčko, dobrý ještě tak na basy...

Re: Výber zosilňovača

Dotaz bych směroval na sekci "Profi a PA ", zaměřenou na kW a dB .

Re: Výber zosilňovača

Hazys ten jednofazovy privod musi mat velku radost ak to nahodou niekto chce pustit naplno, teda ak to vobec zvladne. Tiez zvlastny datasheet kde ti uvedu prikon len pri 1/4 max. vykonu big_smile bud preto ze to proste viac neda alebo inak ten extremny vykon toho koncaku nechapem ci je dobry len na pokryvanie spiciek signalu bez clipu alebo ako.

Lebo cucat z 230V skoro 80A (hoci len v spickach) to chce zvaracie kable big_smile

Re: Výber zosilňovača

Pokiaľ sa v tom crowne nikto nevrtal tak je to dobrá voľba. Výkonovo je robustný všetko od pohotovostného zdroja je vzájomne synchronizované jednými hodinami takže je  to bez rušenia as dobrým odstupom. Navyše to má aktivne pfc a ten boostuje na 400v do medziobvodu aj pri malom vstupom napätí takže výstupný výkon neovplyvňuje ani väčší výkyv napájacieho napatia.

Web

Re: Výber zosilňovača

Wili napsal:

Hazys ten jednofazovy privod musi mat velku radost ak to nahodou niekto chce pustit naplno, teda ak to vobec zvladne. Tiez zvlastny datasheet kde ti uvedu prikon len pri 1/4 max. vykonu big_smile bud preto ze to proste viac neda alebo inak ten extremny vykon toho koncaku nechapem ci je dobry len na pokryvanie spiciek signalu bez clipu alebo ako.

Lebo cucat z 230V skoro 80A (hoci len v spickach) to chce zvaracie kable big_smile


Asi tě překvapí, že střední příkon slušného hudebního signálu je zlomkem špičkového. Říká se tomu taky crest factor... Nebo vysvětli mi, k čemu je dobré, aby ten zesilovač uměl dávat 18kW trvale?

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Výber zosilňovača

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£