Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » oprava zesilovače Sony LBT-V902

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [3]

(upravil bizzon83 1. 3. 2017 12:50)

Téma: oprava zesilovače Sony LBT-V902

Zdravím. Chtěl bych poprosit o pomoc s opravou zesilovače.
Schéma když tak tady vložím. Teď momentálně ho mám v pc.
Závada se projevuje tím že zes hraje potichu. Relé ochran sepne, DC ofset cca 17mV, myslím že koncák (STK4182II) bude v pořádku. Podezření mám na přepínač vstupu (IO 4052 a IC 4066). Když mám připojeny jen vstup např Tuner tak musí být volume naplno aby bylo něco slyšet a když přepnu na jiny vstup tak je taky něco slyšet,ale o trochu míň hlasitě. Zběžně jsem se díval na DPSku ze strany spojů a na napájecích cestách v jednom místě bylo jako by seškrábla izolace. Možná tam ze spodu někdo něco strkal a udělal zkrat. Mohly odejit ty 4052 a 4066? Jsou tam po dvou kusech. Děla to na všech vstupech. Jen CD jsem nezkoušel, je tam digitální vstup + DAC. Nemám momentálně jak vyzkoušet.
Setkal se někdo s podobnou závadou třeba i u jiného zesu? Mám tedy vyměnit ty IO,
DÍKY

https://s23.postimg.cc/bq5iodw2f/image.png

https://s8.postimg.cc/gj9k7igfl/WP_20170301_11_40_33_Pro.jpg

Re: oprava zesilovače Sony LBT-V902

Aké máš vybavenie? Generátor, osciloskop? Ja by som sa zapojil signálom pred a za ten prepínač vstupov a pozrel to na skope, ak nemáš tak zapojiť nejaký zdroj zvuku priamo za ten prepínač vstupov. Proste vylučovacia metóda.

(upravil bizzon83 3. 3. 2017 13:38)

Re: oprava zesilovače Sony LBT-V902

Jo. Asi budu muset něco vymyslet. Bohužel scop nemám. Asi to vyřeším sluchátkem a nějaké hroty a budu zkoušet. Nic jiného mě nenapadá.

Tak jsem to zkoušel s tím sluchátkem. Na IC102 IN Tuner PIN č.4 ještě signál O.K. na OUT PIN č.3 už je slabý. Na čelním panelu samozřejmě přepnuto na TUNER.
Asi teda objednám ty IC 4052 a vyměním. Co myslíte?

Vyřešeno. Už je funkční.

Příspěvky [3]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » oprava zesilovače Sony LBT-V902

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£