Re: Tak se to opravdu stalo

danhard napsal:

Taky tam Bohoušek uváděl v "teoretických rozborech" efektivní výkon.

tak jsem si početl v historických debatách před drahným časem, nejen o efektivním výkonu.
Musím říct, že Feďa jednak zastává neotřelé myšlenkové směry v HiFi a jednak používá neotřelé termíny resp. stávající pojmy v nových významech a odtud potom spousta vášnivých polemik protože si to každý pochopí po svém. Jeho chápání dynamiky hudební nahrávky je fakt originál a psycho.
Na druhou stranu, jestli ostatní ho hejtujou a sem tam mu vrazí nějakou podpásovku, tak on si taky dal záležet na poplivání toho, co on považoval za konkurenci.
Shrnuto, pár čecháčků se pere, z důvodů pro mě možná iracionálních a zatím čínský kurvy se smějou naplno.

(upravil AlanCox 28. 11. 2016 19:13)

Re: Tak se to opravdu stalo

Největší sranda je, že ačkoli jsem totálních začátečník, který se musí ještě moc moc moc učit, tak bych byl schopen najít chyby či věci, které se mi nelíbí - na mnohých schématech i jiných osob, než je Federmann.

Třeba když jsem viděl schéma korekcí BA 100 (3. revize), tak mi spadla čelist od toho humpoláckého nastavení pracovních bodů tranzistorů, konkrétně hlavně posledního z nich. Plus pár věcí, které bych udělal jinak.

Mám dojem, že na každém schématu lze něco najít, minimálně proto, že jsou kompromisem podle toho, jak ten který autor považuje tu či onu záležitost za důležitou.

Re: Tak se to opravdu stalo

AlanCox napsal:

Mám dojem, že na každém schématu lze něco najít, minimálně proto, že jsou kompromisem podle toho, jak ten který autor považuje tu či onu záležitost za důležitou.

Naprostý souhlas. A upřímně když se zpětně dívám na nějaké projektové věci tak se směji a říkám sí: "Jak jsem si kdysi žil, jsem zjistil až jsem to celé pochopil." big_smile https://youtu.be/9yTMke82DWI "Nedělejte si starosti s tím, co si o vás myslí ostatní. Ti mají plnou hlavu toho, co si o nich myslíte vy." wink S pozdravem Troll Quarda. Není život skvělý? banana

Web

Re: Tak se to opravdu stalo

Tak panove, uz to preniklo aj do AMARO - PE 2-2017. Ma zmysel za to utracat vobec peniaze? A to som chcel podporit "nas" elektro casak.

Re: Tak se to opravdu stalo

Amatérské rádio odebírám od roku 1981 a sleduji upadající kvalitu článků a příspěvků. Většinou jsou zde konstrukce, které využije jen menšina čtenářů, hlavně, že se zaplní místo mezi inzeráty, nebo jsou zde skryté inzeráty na měřící techniku a zboží z Číny (M. Černý)... Co ukončil publikování Alan Kraus, tak zde je NF techniky jako šafránu. Letos zruším odběr, více informací je na netu a vyhazovat 75,- Kč za inzertní časopis nebudu. Ještě počkám na článek o zesilovači Federmann pro 4. tisíciletí a končím.

Re: Tak se to opravdu stalo

Tak AR je jen jeden z mnoha časopisů, který už není pro čtenáře, ale jen jako zisk majitelů z reklam. Jenže v tý jejich nenažranosti si neuvědomujou, že reklamní plátky lidi kupovat nebudou. Už na tom krachly tři moje dříve oblíbené časáky, a AR díky tomu skončí taky.

Web

Re: Tak se to opravdu stalo

Tak fčelařovo bláboly v AR mne dokopaly konečně k tomu, že jsem zrušil předplatné.

Web

Re: Tak se to opravdu stalo

Mohlo by býti zajímavé sledovat množství čtenářů s předplatným v závislosti na čase, respektive vydaných článcích.

Re: Tak se to opravdu stalo

Vloni jsem řešil něco kolem tisku, tak jsem zkoušel zjistit, kolik má vlastně AR výtisků... velké mlžení.

Web

Re: Tak se to opravdu stalo

No vzhledm k tomu, jak ho postupně přestávají objednávat v trafikách, kde dřív běžně byl aspoň jeden výtisk, tak to asi moc lidí nekupuje...

Web

(upravil rvx73 20. 7. 2017 9:32)

Re: Tak se to opravdu stalo

tak už ten zázrak - HQQF - někdo postavil? Nebo s tím spamujou amáro zcela zbytečně?

Re: Tak se to opravdu stalo

tesime sa aj my ? big_smile
http://www.diyaudio.com/forums/solid-st … 35016.html

(upravil rvx73 20. 7. 2017 9:32)

Re: Tak se to opravdu stalo

modrá je prej dobrá wink

Re: Tak se to opravdu stalo

Trochu jsem si prošel BF stránky, a nedostatkem sebechvály a ukřivděnosti netrpí... k Modrému zázraku RIAA - na stránkách jsem našel jen jinou variantu, kde se pro MC chlubí použitím step-up traf, které - cituji - "Pro použití MC přenosky jsou navíc použity step-up transformátory, jejichž cena může přesáhnout i 5000 US $!" - Jistě, jsou snad i trafa, která tolik stojí, ale nepředpokládám, že jsou použity, když prestižní Lundhal LL1931Ag stojí cca 800EUR a dal se i u nás sehnat step-up místního výrobce za 2tKč... Nakonec pokud má člověk k dispozici slušné jádro a trochu šikovnosti, dokáže si je navinout i sám...
BTW s lampami se dá udělat i MC preamp se slušnými parametry, na jednom takovém poslouchám.

Křivka RIAA u BF preampu s lampami E88CC bez NFB (článek "Bezkonkurenční MM/MC předzesilovač") má podle grafu pokles na 20kHz jen cca 16,5dB, což asi taky nebude úplně správně, možná to je ale správně bezkonkurenční smile (ono ty 3dB už jsou fakt slyšet)...

Názor ať si udělá každý sám, já svůj už mám...

Web

Re: Tak se to opravdu stalo

pzwak: z čeho se dělaj ty jádra step-up traf, aby to mělo dobrou cháru?

Re: Tak se to opravdu stalo

Já používám stará jádra z permalloy, důležité taky je, aby byly plechy tenké (mám 0.15-0.2mm). Permalloy se používá dodnes, Lundhal používá amorfní kobalt, Jensen ani Rothwell neuvádí. U nás je prý navíjí p. Beran, bližší údaje nevím. Určitě nějaké amorfní materiály budou, ale nepátral jsem po nich.

Web

Re: Tak se to opravdu stalo

Pouzivam trafa od Berana a jsou skvela.
Pomer cena\vykon imho bezkonkurencni.
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … ht=#228024