Re: Postavme si flaškostroj...

alx: Proč jsi to trafo dal na větší jádro? S jakým zapojením to provozuješ? S tím podle K15?

Re: Postavme si flaškostroj...

Zeleny: Zadal jsem parametry TBP jaké má mít trafo a oni to vyrobili na tomto jádru. Měl jsem dost velké požadavky na napěťovou pevnost a na spodní mezní kmitočet. Ale sled vinutí je stejný jako u trafa K15. Trafo do Music navrhoval prý K. Jurkovič, tak jsem se nechal inspirovat a uvidím jak to dopadne. Momentálně čekám na dodání nového trafa z TBP a  jsem ve fázi měření a zkoušek. To trafo jsem provozoval se zapojením od Wavebourna. Ale změnil jsem tam kompenzace v anodě V1/1(vzorek budiče mám na pl. spoji). Ten pán Wavebourn, co spáchal to zapojení, dost publikuje na diyaudio.

Re: Postavme si flaškostroj...

zvazuju jeste upgrade 300B koncovek ve svem referencnim zesilovaci,jako idealni se mi jevi tyto,ikdyz cena neni uplne lidova:
http://www.ebay.com/itm/Matched-Pair-of … SweW5Vdqsf

Re: Postavme si flaškostroj...

Moc to neodkládej, je tam 69 watching......

Re: Postavme si flaškostroj...

nojo...zvazuju jeste tyhle kondenzatory,jsou od stejneho prodejce,tak bych asi usetril za postovny...navic jsou i s uchytama:
http://www.ebay.com/itm/NEW-ELNA-CAPACI … SwyQtVm2v7

Re: Postavme si flaškostroj...

Last one.........

Re: Postavme si flaškostroj...

Teda jenom jsem se na ty odkazy podíval a pak na tu cenu a musel jsem si protřít oči, jestli nevidim náhodou špatně. A ono ne, skutečně ta cena tam je dobře. To skutečně je někdo ochoten dát takovou raketu za elektronky a kondenzátory? To je neskutečný tohle. Co je na tom proboha tak drahýho, případně vyjímečnýho, že to stojí takový ranec?

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

oboje jsou  sberatelsky zalezitosti,tak to prodejce zkousi...

(upravil ondra Ch 25. 2. 2017 13:32)

Re: Postavme si flaškostroj...

No spíš nechápu mnoho jiných věcí v téhle realitě smile to, že někdo chce za elektronku čtvrt milionu mě nepřijde nijak zvláštní...chtít může ..

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

Já jsme si dneska udělal radost. Sice jsem se původně jel jenom podívat na gram-bazar do Plzně, ale nakonec jsme neodolal. Bylo z čeho vybírat. Spoustu LP jak domácích, tak zahraničních. Nebylo tam ani moc lidí, takže žádná tlačenice a v klidu se dalo i pokecat nad bednou plnou LPíček. Cenově třeba Tublatanka v perfektním stavu, koupil jsem si 2 kousky, se pohybovala od 80 do 140,- za kus. Pak jsem třeba neodolal a koupil si Warlock - Triumph and Agony (limited edition) a to jsem nechápal, protože tu desku snad nikdo z toho obalu ani nevyndal a ty oděrky na obalu v rozích jsou od té krabice, kde ta deska seděla a to za 250,- Takže cenově to tam bylo rozhodně někde jinde naž na aukro.cz kde některé prodejce nechápu, kolik si řeknou za desku. A ano, byli tam i prodejci, kteří měli skutečně nové, ještě zabalené desky, ale tam už to cenově bylo někde jinde. Ceny kolem 600-800 za kousek nebyli vyjímkou. Nakonec jsem si přivezl plnou igelitku a to už mne manželka tahala za rukáv, abych už šel. Takže celkově 7 kousků a už mi to tu hraje. Nádhera. Prostě analog.

Web

(upravil Crifodo 26. 2. 2017 10:44)

Re: Postavme si flaškostroj...

ondra Ch napsal:

to, že někdo chce za elektronku čtvrt milionu mě nepřijde nijak zvláštní...chtít může ..

OK, nebudu reagovat OT na jiné OT.

Re: Postavme si flaškostroj...

Nekažme tohle fajn vlákno nějakou politikou prosím.....

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

tak neco min politickyho:
zvukove se mi velmi osvedcily 300B JJ,navic jsou to jedny z nejlevnejsich 300B na trhu,mam jeste 300B EML,ty jsou o fous lepsi ale za vic nez dvojnasobnou cenu,na eBay se vyskytuji nejruznejsi cinsky 300B vcetne levnych Psvane ale tezko rict jak hrajou...JJ 300B jsou 40W tedy stejne jako originaly WE300B,v datasheetu WE je pomerne dost podrobna tabulka pro ruzne pracovni body s vhodnymi impedancemi primaru a dalsima velicinama...ja jsem na radu Jacka Elliana,ktery mi vinul vystupaky zvolil 450V na anode a proudlehce pod 60mA,zvukove mi to takto vyhovuje,tech 27W anodovyho vykonu je pro 40W lampu OK...pokud nekdo uvazuje o DHT triodach JJ 300B doporucuju,vyborny pomer cena kvalita...podle mych zkusenosti je ke tristovkam potreba 'neutralni' driver,velice dobre se mi osvedcily E180F v triode,EC8010,trochu min uz D3a,ale stale je to OK,E280F uz je za hranou,chybi ji vzdusnost a jasnost E180F,asi nejlepsi ze strmych pentod v triodovym zapojeni co jsem zkousel jsou E810F Philips...
Ted mne ceka novy projekt,EL12 v triode buzena EF12 v triode,EF12 bude zatim s gyratorem,nemam jeste vazebni trafa...peknou nedeli...

(upravil ondra Ch 27. 2. 2017 0:06)

Re: Postavme si flaškostroj...

Máš zkušenosti s "pražákama KR audio, EMISSION LABS? Nějak mě tyhle firmy splývají..... případně ""legendární"" AVVT

Web

(upravil kudlibabka 27. 2. 2017 0:34)

Re: Postavme si flaškostroj...

EML a KR jsou dvě různé  firmy, lampy pro Jace de Vale (EML) vyrábí Tonda Shonfeld původně dělal v Tesle... Kolem Krona  a Vaice  je spousta historek, ale jak to bylo a je, těžko říct, v každém případě  ty jejich lampy hrajou super...pred casem jsem mel dva pary 2A3 od EML a ted mam jedny jejich 300B...od KR jsem mel na delsi dobu pujceny EL34e,coz jsou neprimozhavene triody,porovnaval jsem s klasickyma EL34 zapojenyma v triode a ty KR byly lepsi,charakterem zvuku hodne blizko k DHT...jednalo se o vzorky ze serie pro nejakyho zakaznika,normalne je v nabidce nemaji,s jednou byl problem,ze dost ujizdela a muselo se to obcas doladovat,nepomohlo ani vic nez 100 hodin zahoreni...

Re: Postavme si flaškostroj...

Je zvláštní, že se o těchto firmách na "odborných forech nemluví, co jsem četl tak to bylo vždy na "okultních Hifistických" forech, ty jsi první člověk o kterém vím, že se s těmito elektronkami setkal...

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

Docela zajímavé je:

http://www.emissionlabs.com/html/tour/tour1.htm

Re: Postavme si flaškostroj...

Míro, ty EL12 budou klasická verze, nebo EL12spec s čepičkou na baňce?

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

Těch verzí mám víc teď připravuju El12sp jde je provozovat na 425v na anode

Re: Postavme si flaškostroj...

Tak jsem zvědav. Máš nějaký EF14 pro porovnání s EF12?

Web