Téma: Nahrání nastavovacího cívkového pásku

Zdravím, je tu někdo, kdo dělá s kotoučákama a má nějaký profi nebo poloprofi přístroj s dobrou kolmostí?
Potřeboval bych nahrát kousek nastavovacího pásku rychlostí 9,53cm/s.
Stačilo by 10kHz čtyřstopě a potom 1kHz s s VU metry na 0dB (mělo by odpovídat zktatovému mgn. toku 250nWb/m)
Lepší by určitě byl celostopý záznam, ale nemusí být.
Pásek bych dodal a za nahrání zaplatím.
Stačila by malinká cívka 10cm,takže půjde v klidu poslat poštou.

Díky

Re: Nahrání nastavovacího cívkového pásku

Ahoj, kalibrační pásek bych mohl poskytnout. Byl by nahraný stereo půlstopě, tzn. po celé šířce pásu v jednom směru. Možná že bych našel i nějaký originál z rozhlasu, rychlost 9,5 totiž vůbec nepoužívám. Myslím že ani nemám žádný magnetofon vybavený touto rychlostí. V 19cm/s nemůže být?

Re: Nahrání nastavovacího cívkového pásku

Ahoj, mám zájem o rychlost 9,5. Pásek nějaký máš?

Re: Nahrání nastavovacího cívkového pásku

synci, tahle firma svého času zasílala zdarma vzorky pásků zn. RMG Int. (technologie Basf)
na cívkách Φ130 mm k odzkoušení
http://www.vintageaudio.cz/prodej/zazna … lusenstvi/

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Nahrání nastavovacího cívkového pásku

O tom vím, ale já potřebuju nahraný pásek na dobře seřízeném magnetofonu. Toto jsou vzorky nových nenahraných pásků nebo ne?

(upravil maxell 9. 2. 2017 6:28)

Re: Nahrání nastavovacího cívkového pásku

jo, nové nenahrané, to jenom pro případ že jinde už nejsou dostupné, v krajní nouzi sehnat CD
s nahranými měřicími kmitočty a překopírovat na pásek když není po ruce tónový generátor

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Nahrání nastavovacího cívkového pásku

http://www.ps-service.cz/forum/viewforum.php?f=8

Re: Nahrání nastavovacího cívkového pásku

tady ti ho nikdo neudělá a ani nenahraje
jdi na jiný web,tam jsem ho sehnal,dělá to jeden starší pán,poslal jsem mu celý magnetofon a celý ho nastavil.ted hraje jak spraku.perfekt
hledat a hledat

Re: Nahrání nastavovacího cívkového pásku

Ale co by nenahrál.... nahraje, jenom se mi z neznámýho důvodu vyplo sledování tématu.

S pásken není problém, těch pár metrů na malé špulce určitě najdu. Bude to LGR50 nebo SPR50LHL.
Ale furt přemýšlím jak to udělat s tou rychlostí, studiáče 9,5cm nepoužívají. Mohl bych to nahrát na Revoxu jenže ten se na nahrávání měřícího pásku podle mého názoru moc nehodí, mechanika není nijak zvlášť stabilní.

A smím-li se zeptat - co to seřizuješ za magneťák?


A jinak kdyby byl problém s páskama, tak třeba Thomann jich prodává hodně. Jen ty ceny pravda nejsou nejnižší ale to už lepší nebude.