(upravil tubamusic 18. 2. 2017 8:00)

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

To by si se divil jak se může projevit ve zvuku. Ono tedy jak které kmitání a v jaké části obvodu. Ale vždy to je slyšet, že není něco v pořádku. Zrovna tak jako to tvoje THD. Mnohokrát si na to v mých projektech narazil. Já THD neměřím, nemám potřebu. Buď to prostě hraje, nebo není ve zvuku něco v pořádku a to může být mnoha věcmi, třeba i tím THD. Ale když je zvuk OK, nemám potřebu THD řešit. Celej život se živím ušima, tak si troufnu tvrdit, že jsou pro mě dostatečná výstupní kontrola a víc než nějaká honba za číslama za desetinou čárkou.

Web

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

pet007 napsal:

Jinak s tim hajendem, 120dB apod..... Asi bych se nezdrahal pouzit i todle.... Cena 12.16USD smile
Při pohledu na todle pak chápu, ze planovane pouziti dvou svabu po 118Kc ve zdroji pusobi jako hajend big_smile

http://www.mervart.eu/!projects/!audio/Preamp_DIY/Input_selector/cina/cina_selektor_11USD.png

Kde najdem moznost to objednat pripadne dalsi popis? Dik

(upravil reeb 18. 2. 2017 9:47)

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Je toho plný ebay, AliExpress ap.

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4 … p;_sacat=0

I s dálkou

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=Au … p;_sacat=0

ale není to taková výhra jak to vypadá- obvykle dětské nemoci, špatný návrh DPS, pajcované součástky..

Web

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

To je mi jasne, ide mi len o logiku plus dialkove. Ostatne si viem vyrobit aj sam.

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Nebo primo s DO smile

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Tubamusic, tvoje Dispre aj riešenie sa mi páči (veď mám na neho aj dosky doma) ale keď pet007 chce předzes za 5/7k tak asi nebude budget 2100+ Kč len na plošné spoje hmm

(upravil kaed 20. 2. 2017 1:18)

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

logika a dálkový nejjednodušší s arduinem, toho je plnej internet.
Za mě, minimalistickej design se představuju jako 4 tlačítka na vstupy(nebo ten enkodér, jednodušší mechanika) , 4 led a tlačítko na vypnutí s dvoubarevnou led, kolečko na hlasitost a hotovo. Displej zavání blikátkama ala SONY...

Momentálně řeším spíš ty vstupy - řízení útlumu, nastavení zatěžovací impedance - vychází mi asi nejlíp řešení se switchem, sice na desce bude hrst odporů co se nikdy nepoužijí, ale co se dá dělat.
Taky chci, aby nepoužité vstupy měly zapojenou nějakej zakončovací odpor, kvůli přeslechům.
Máte někdo tip na solidní RCA do dps?
Jak je to se šumem smd odporů, dá se to na linkovejch úrovních použít? (mám smd switche i relé, tak bych rád stejnou technologii).

Díval jsem se na parametry TPA6120 a jestli to funguje tak dobře jak píšou v datasheetu, tak je to dost dobrý řešení za pár korun, budu o tom vážně uvažovat.

(upravil pet007 20. 2. 2017 6:28)

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Blikatka urcite ne, na pripadnym OLEDu jen info o vstupu, volume, pripadne napis MUTE. Dale v pripade pouziti digitalnich kurvitek clovek nema svazany ruce. Pak by odpadly/o tech 4-5x der na LED nalevo od displaje, viz priloha. Je to uz v meritku na konkretni case, samozrejme prumery knofliku nejsou final. Na skice nize jeste chybi sluchatkovy 6.3mm vystup pochopitelne.
Co se tyce RCA, tech primejch do DPS moc neni, osobne by se mi moc libily RCA RJ-255BKPLG-180 - http://www.yoycart.com/Product/540250775734/  Ale zatim sem nenasel, jak to sem rozumne dostat.

http://www.mervart.eu/!projects/!audio/Preamp_DIY/case/celo_draft1.png

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

kaed napsal:

Máte někdo tip na solidní RCA do dps?

Solidní jo, levný ne. TU alebo TU. Myslím že aj levnejší moje by sa dali použiť do DPS podobne ako TU.

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Akoda jen, ze na Customworks nemaji tu primou verzi, kterou jsem posilal vyse. Rad bych je mel primo napajene kolmo na DPS, do 40mm na vysku to vleze, rele by byly z druhy strany. Usetri se tim tahani kabelu z panelu + setri se dost mista v krabici.
Jinak pak samozrejme Cina, která jde napajet i nakolmo na DPS (samozrejme s pouzitim L subpanelu)
Se SMD jsem delal modul s LM4780A, funguje to pekne. Vice jsem to ale nemel moznost merit...

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

staffy napsal:

Tubamusic, tvoje Dispre aj riešenie sa mi páči (veď mám na neho aj dosky doma) ale keď pet007 chce předzes za 5/7k tak asi nebude budget 2100+ Kč len na plošné spoje hmm

Za tyto peníze by se dal udělat dobře pasivní předzes. Potenciometr hlasitosti s otočným přepínačem vstupů ve slušný krabici se slušnýma konektorama.
Když je dobrý koncový zesilovač, tak proč cpát do cesty zbytečně operáky a podobný kurvítka zvuku.

Web

(upravil pet007 20. 2. 2017 8:45)

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Ano, muj cil je veskere DPS do 100x100mm, ceny za tyto DPS jsou pak vicemene smesny. Kurvitka zvuku skutecne beru jen jako option pro nekoho (bavime se asi max. jen o loudnessu).  Ja napr. ted posloucham na svém LM4780 SMD modulu + zkusebni bedna TWR s OSWG 21, co sem delal tady vedle. Jako zdroj zvukovka USB Behringer UMC-204. Kvalita zvuku mne opravdu neurazi a asi to nepotrebuju posouvat nekam dal smile
http://www.mervart.eu/!projects/!audio/TWR_OSWG21/TWR_OSWG21_final_polarss.png
http://www.mervart.eu/!projects/!audio/TWR_OSWG21/FF_NF_tlumenis.png

(upravil kaed 20. 2. 2017 9:33)

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Samozřejmě díky konstrukci na jednotlivých deskách není problém zapojit výstup přímo na potenciometr a je to pasivní, proč ne.
Já zase zvažuju použít ty nejlevnější RCA co jsou kolmo na desku, dva nad sebou, a nijak se s tím netrápit, na veškerejch aparátech co jsem měl, byly dycky niklovaný cinche a nikdy s tím nebyl problém. Na řeči typu "přechodovej odpor" "kontakt jenom v jednom bodě" "vrstvička oxidu co je slyšet" jaksi nedám. Zlacený by byly pěkný, ale co jsem měl rca do dps, tak byly zlacený jenom venku, vnitřní kontakt ne, ale to při nákupu není vidět, až při rozborce nebo podrobným zkoumání. jedinej RCA s kterým jsem měl problém, byl vykuchanej z nějakýho dvd, co leželo minimálně týden na dešti, spíš měsíc. A byl to ten střední kontakt, z poniklovanýho železa, kde nikl už chyběl...
Pokud budou stát jenom konektory 2000Kč, tak celková cena je pro mě neakceptovatelná...
Možná určit nějakej doporučenej konektor pro připojení ovládání a pořadí pinů a může vzniknout i víc variant...

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Ja vyzkousim ty cinsky, cena vychazi 50Kc za par.....

(upravil kaed 22. 2. 2017 23:19)

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Tak jenom na ukázku přepínání vstupů, zatím prac. verze, switche na přepínání útlumu a zatěžovacího odporu, deska vychází na 50x100 tak tak...
ještě nemám plošky pro cinche uspořádaný přesně podle těch "dvouřadých" co mám, musím je oměřit, ale i tak nic nebrání připojení panelových cinchů na subpanelu kouskama drátů  deska schéma
ještě jsem neřešil hodnoty odporů, switche jsou smd , odpory 0805, relátka omron G6H 2F taky smd

(upravil pet007 23. 2. 2017 6:51)

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Vyborne, konecne se taky někdo neboji SMD smile
No ja jsem ve fazi hotovych podkladu pro vyrobu proto desek (rucne osvicene/vyleptano - takze ted jednovrstvých, tech par spoju bude dotazno dratem) pro hlavni preamp se vstupy . Zaroven tim zrejme pada varianta DPS s cinchema primo na DPS. Další je deska s MCU ovladanim (enkoder, IR LED,Inputs LED, OLED SPI/IIC LCD...). Tam zbyva ještě místo, zrejme tam dam ještě motiv pro audio vystup - tzn. rele a konektory, pripadne desticky pro TPSka aka 78xx/79xx 3xpin modulky.
http://www.mervart.eu/!projects/!audio/Preamp_DIY/photo/PRE_MCU_pre_dps.png

(upravil staffy 23. 2. 2017 8:03)

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Aké máš izolačné medzery medzi padmi toho prepínaču? Mám taký pocit že sa to bude riadne blbo pájkovať. Tie Omron relátka sú už Obsolete, nedala by sa vybrať nejaká verzia kde je ešte výrobný horizont? Prípadne použiť po dve relé na každý vstup, kvoli odstupu (aj keď zase tá cena hmm ) Prípadne tieto sú lacnejšie, aj keď nie SMD - A-12W-K. Ďalej, tie 2x100R odpory medzi OZ a BUF, sú nutné?

(upravil pet007 23. 2. 2017 8:05)

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

To ted neres, finále budou samozrejme dvouvrstve desky s maskou. Jinak MCU je v pouzdru SSOP28, coz uz je takovy trosku nahovno, ale porad da se i na kolene. Když bude místo, dam do finále něco v SO28. Jinak izolacni mezery mam defaultne 0.3mm.
Trosku vic problemu zacina u VQFN20 pouzdra pro ty TPSka smile

Edit1:  Kaed si dela sam ten prepinac vstupu, nejsme nijak domluveni... Ja pouzivam rele IM23GR (byt na schématu je IM13). Nevyhoda cena, vyhoda maly proud civkou 10mA/5V (jsou polarizovane), zivotnost, kvalita. V praci je používám roky pro signalove ucely.
Jinak ano, pouzit dve rele na kanal a odepínat i zem by nebylo spatne, vedu to v patrnosti, uvidíme jak s mistem. Preslechu se u rele nebojim.
Ale jeho napad s dipswitchema na prepinani vstupniho utlumu se mi libi...

Ja ted primarne potrebuju otestovat SMD verzi toho buferu s BUF634T. OPA627 tam asi davat nebudu, prece jen cena kolem 650Kc za operak...... Prijde tam zrejme OPA134 SO8.

Edit2: 2x100R je 50R, proto smile + jsou to 0805 odpory, na vystupu bufferu uz potece i "nejaky" proud, takze druhy důvod.

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Dobře jedeš, fandím smile

Web

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Áno, viem že 2x100R je 50R, pýtam sa na význam tých odporov medzi OZ a BUF634. Na výstupu BUF sú tie odpory rozumné. uC sa bude spájkovať v pohode, na tej doske od kaeda mám pocit že sa zlejú piny medzi prepínačmi.