Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Pracuju teď na jednoduchém ""preampu" Vstupní cinche jsou přímo v DPS,  smile pak přepínač 5 kanálů s 10ks RY24W-K za nima je ALPS RK27, na výstupu OZ. Součástí bude DAC a MM předzesilovač jako samostatné moduly. Chtěl jsem něco jednoduchého a levného. DPS je na surové FR4.

https://s3.postimg.cc/80hgzl49b/Sn_mek_obrazovky_po_zen_2017_02_14_19_40_30.png

Web

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Neviem sice kolko ma Actidamp, ale moje vyrobky pre jednu nemenovanu firmu boli na tom takto, pri 40dB zisku.

http://i177.photobucket.com/albums/w214/zdenoeddie/fft-pbdcplus.jpg

(upravil Wili 14. 2. 2017 20:53)

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

a to je elektronkove alebo oz? a s trafom v krabici alebo mimo?

inak ako ste merali RIAA s cistym neupravenym sumovym signalom priamo z generatora, alebo signalom osetrenym invertovanou RIAA korekciou?

(upravil DJ_Rix 14. 2. 2017 20:58)

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Z měření je jasně vidět, že je to měřeno bez obrácené RIAA korekce,čili čistý signál z generátoru. BTW, velice dobrý výsledek !

(upravil Wili 14. 2. 2017 21:13)

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

DJ_Rix nemusi to tak byt, to sumove spektrum je upravene RIAA korekciou v preampe (lebo meria sa jeho vystup). Ono logicky z grafu to tak vyzera ze to tak nie je, ale moze to tak byt. Ja som skusal merat "s" aj "bez" a to sumove spektrum sa az tak zasadne nemeni, lebo je utlmene priamo korekciou v preampe.

EDIT: najblbsie je ze pri tych RIAA meraniach spravi hrozny rozdiel uz len samotny kabel, neskutocne zalezi na jeho kvalite a zly kabel moze spravit uplnu katastrofu, to iste ako su ulozene a co je okolo, staci ze kabel polozis o pol metra vedla a uz nameras ine hodnoty big_smile

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Je to s OZ - LT1028 na vstupe, zakrytovane, uzemnene. Vstup 1kHz/5mV, Zin 47k, gain 40dB ako som uz pisal. Trafo mimo krabice. Mozno by som niekde vyhrabal meranie aj s antiRIAA signalom, lenze to som meral na prototypoch, otazka je, ci nieco take este mam v PC.

DJ_Rix: Dakujem.

(upravil reeb 14. 2. 2017 22:39)

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Pekne mereni..jak to hraje?

Web

(upravil Wili 14. 2. 2017 22:50)

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

reeb vidim ze si to uz dal prec, no nevadi. Trochu som sa nudil a zaujimal ma vplyv novych kablov na brum, tak som pomeral svoje riaa. Sranda je ze oproti shitnym cinskym kablom ma kvalitny coax asi tak o 5-10dB mensi brum.

THD je pre mna tazko meratelne a neviem ci tento udaj je velmi relevantny, ta hodnota je na urovni moznosti merani zvukovej karty (Xfi HD), skor len ide o priklad toho, ze aj elektronkove RIAA v spolocnej krabici s trafom sa da urobit s perfektnym odstupom od brumu.

https://s25.postimg.cc/3n2y3x84b/RIAA_FFT.png

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

ondra Ch napsal:

Pracuju teď na jednoduchém ""preampu" Vstupní cinche jsou přímo v DPS,  smile pak přepínač 5 kanálů s 10ks RY24W-K za nima je ALPS RK27, na výstupu OZ. Součástí bude DAC a MM předzesilovač jako samostatné moduly. Chtěl jsem něco jednoduchého a levného. DPS je na surové FR4.

https://s3.postimg.cc/80hgzl49b/Sn_mek_obrazovky_po_zen_2017_02_14_19_40_30.png

Je nutný na výstupe ten 10uF kondík? Lepšie by ho bolo dať pred potenciometer.

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Že se vám tu do toho pletu... Osobně bych šel cestou operák - diamond buffer + DC servo. Je to malý, jednoduchý a nepotřebujete kondík na výstupu. Ověřil jsem si tenhle buffer v aktivní výhybce tady

Web

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

pěkný, můžes dát schéma této části, ať to nemusím celý vymejšlet znova? Hlavně co bys do toho bufferu doporučil za tranzistory?

(upravil pet007 15. 2. 2017 10:26)

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Ja zacnu zdrojem +/- 15V s obvody TPS7A47x + nejake pomocne volty. Kolega si tu uz s temadle svabama hral, chova se to pekne, cena miziva, jen lehce horsi práce s pouzdrem VQFN20, ale to tu umíme. Cilem je dostat se s cenou do 700-800Kc, coz i při pouziti  Talema trafa 2x12V a sitoveho filtru by mělo jit. DPS do 10x10, cena oboustranne DPS pak do 40-50Kc.
Prece jen zdroj s 2x LM317 za 2000,- mi prijde jako trosku hodne.

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Customworks je ultradrahý. To je pro opravdové nadšence.
Já razím zásadu, že si to postavím než kupovat hotové, o tom je bastlení. Poskládat stavebnici dokáže "každý". A ještě ta cena..

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

pro pet007 - a jak to tedy je ?
Bude nějaký projekt ?

(upravil pet007 15. 2. 2017 18:58)

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Rad bych pripravil prototyp asi nasledovne:
1. Mechanika - spise rovnou krabice z ModuShopu - tady asi nemá cenu něco vymejslet - 330x170x40 by mohlo stacit ?
www.modushop.cz/1GX347-1u-galaxy-krabice-170mm-4mm-panel-stribrny-330mm-siroka.html
2. Pripravim (=navrhnu zapojeni,DPS,vyrobim, vyzkousim) vlastní zdroj (samozrejme chci standby mode, takze pomocne traficko trvale pod proudem)
3. DPS se vstupy - bud ja, ale idealne uz kdyby todle delal někdo jiny - opet snaha na DPS o rozmerech 10x10cm, napr. do 2x moduly 5x10cm, které budou na jednom motivu => levne DPS z ciny
4. hlavni buffer/preamp necham zatím otevreny - az co vzejde tady z dizkuse

Mezitím bych rad pripravil na googlu nejaky sdileny dokumenty, kde budou schémata, bomy, poznámky, fotky apod.

viz prvni post.

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Ma to byt lampove, diskretne, OZ, hybrid, .... a dalsie aspekty. Nejak mi chyba zakladna definicia.

(upravil pet007 15. 2. 2017 15:25)

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Elektronky urcite ne, zbytek nechavam zatím otevreny. Osobne preferuju vse s OZ, pripadne kombinaci s trandy..... Ale rad bych se vyhnul parovani tranzistoru apod.

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Edit prvniho prispevku s odkazy na blokove schema + pozadavky/fce zdroje

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Jsem velmi zvědav, jak tento počin dopadne a kolik bude nakonec výsledná cifra.
Už jsem něco postavil a pánové za 5-7k neuděláte ani to co je nyní specifikováno v prvním postu. Má to být low cost s co nejlepšími parametry za co nejméně peněž, ale už se vymýšlí nějaké TPSA zdroje,standby trafa, talemy a podobně.

Ta bedna, ano holá kisna na modu stojí nějakých 1600Kč, ale kdo z vás si byť jen slušně vyvrtá zadní panel na cinche ? Předek bude bez popisek ? Vzadu se dají aspoň načmárat fixkou, ale předek by se musel udělat profi atd atd...

Nechci vám brát nadšení postavit si slušnej předek za "babku" , ale nakonec přídete na to, že koupit hotový moduly nebo celej předek od CW zas tak drahý není big_smile

Re: Šel by někdo do projektu předzesilovače?

Ano i to je mozne smile
Jinak ta "nejaka" TPSka stoji neco malo kolem stovky kus + neni nutne je mit na chladici, staci tomu maly kondy kolem takze to neni zadny rozcapovani.
A 1GX347 krabice 330x170x40, jestli vidim dobre, stoji 820,- s DPH.
A nebo je lepsi se na to teda rovnou vysrat a otevrit si 10-ku Starocecha ? big_smile