Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoofer domácí/kupovaný

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: Subwoofer domácí/kupovaný

Ahoj, mám pár dotazů, prosím.Sešly se mi tři zařízení se sub výstupem, tak bych něco zkusil. Válí se mi doma Monacor SP-302E.
1. Jak se liší subwoofer značkové firmy za 10 000 Kč od amatérského výrobku s velkou bednou?
2. Je přepínač fáze na subu nahraditelný třeba přehozením polarity repráku? (nerozumím tomu, to mne tak napadlo)
3. Kdesi jsem viděl pasívní dolní propust pro nízké kmitočty až za zesilovač, je to použitelné?
4. Hodí se to do paneláku? Hraje to i tichý poslech? (hudba, ne kino)

(upravil djmayo 12. 2. 2017 16:07)

Re: Subwoofer domácí/kupovaný

SP-302E nie je zrovna repro čo by chcel hrať nejak dole, je to taký lacný a dosť slušný stredobas do ekonomickej dvojpásmovky, má fakt dobrú citlivosť aj v reále a stačí k nemu lacnejší výškač nakoľko celkom prijateľne to je aj pri delení okolo 3-3,5kHz. Keď už ho máš tak skús mu spraviť bedňu aspoň 120l uzavretú vytlmiť skoro celoobjemovo.  Skúšal som s ním uzavretú 140l aj basreflex v 140l bedni ladeney na 40Hz (repro TS parametrami nie je vhodný do BR) dunelo to čosi viac no bolo to dosť nekultivovane aj po vytlmení 5 vrstvami vatelinu naokolo sa to zlepšilo ale aj tak tie basy neboli ono, v uzavretej to znelo krajšie, na doma do bytu by to malo stačiť ale z basmi pod 45Hz čo by "masírovali" veľmi nepočítaj. Ja som to s tým reprakom v ako subbas vzdal a spravil dvojpásmovky. Keď to zavrieš do nejakej malej bedne cca 50-60l čo je tak naoko primeraná pre 12" basák, veľa basov to hrať nebude iba "kopať". Výhybku k subwofru jednoznačne aktívnu pred zosilňovačom. Jedine EV/Dynacord to robili pasívne na profi úrovni a mali to soť dobre odladené, len to zožralo snáď 1/4 výkonu zosilu a v súčasnej dobe už to veľmi ani nepropagujú, asi zistili že to je slepá ulička.
Prepínač fázi robí presne to isté čo zmena polarity repro akurát ti robí pred zosilňovačom. Aj amatersky sub môže prekonať fabrický, všetko záleží od toho aké repro sa v tom použije. Cena kvalitných Hifi Subbasových repro sa šplhá neraz aj nad 200€ bedňa sa za 130€ zriešiť dá a osobne pochybujem že nejaký výrobca do bedne za 10tkč dáva repro za 6-7tkč...

Re: Subwoofer domácí/kupovaný

Ahoj. Ten Monacor bych osobně dal do vytlumené 50-60l budky.
1. Nemusí se lišit nijak. A to ani cenou. Záleží, co to je, jak je to dělané. Ba amatérsky to umí být i lepší...
2. Není to sic to samé, ale jde to vpohodě tak využít. Rozdíl v tom obvykle nebývá (až na extrémy).
3. Dalo by se to vyrobit použitelné, ale nemá to smysl.
4. Ano. I na tichý poslech subwoofer udělá dobrou práci.

Re: Subwoofer domácí/kupovaný

já bych taky raděj volil nějakej repro fakt pro sub, za mě něco jako dayton DCS, do paneláku a malé basreflexové bedny by měl stačit i třeba DCS255.

Re: Subwoofer domácí/kupovaný

Tak dík. Zkusím to s 2x ARZ 668, ty mám nevyužity. I kdyby to nešlo extra dolů, četl jsem zajímavou větu, že úkolem subwooferu je zaplnit prostor (hudbou). Tomu bych rozuměl, při současném poslechu stereo regálovek zepředu.

Re: Subwoofer domácí/kupovaný

Pro spoustu lidí však bývá úděl subwooferu zaplnění prostoru fyzicky (oči vidí velkou bednu, hlava si řekne že to musí hrát jako prase atd...) big_smile Asi bych takhle účel subwooferu určitě nepopsal...

To ARZ rozhodně není repro do subu... ani v uzavřence. Zatížitelnost i v páru bude malá, rozsah dolů vůbec... je to prostě středobas do dvou/třípásma. Navíc je to konstrukčně tak retro reprák takže použítí leda jako replika původních tesláckých bedýnek. Nemá cenu se s tím stavět protože to použitelné nebude.

Re: Subwoofer domácí/kupovaný

komu není rady, tomu není pomoci.

Re: Subwoofer domácí/kupovaný

kaed napsal:

komu není rady, tomu není pomoci.

Ale jo, dobře, beru na vědomí. OK? dík.

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoofer domácí/kupovaný

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£