Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


[Zamknuto] (Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Bassreflex - změna vyústění

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 25]

Téma: Bassreflex - změna vyústění

Přeju krásný den. Chtěl bych se zeptat na možnost změny vyústění basreflexu u reprosoustavy. Mám třípásmové sloupové reproduktory Dynavoice Challenger M65 a ty mají 4X basreflex vyůstěný vzadu. Bohužel z důvodu umístění v místnosti je musím dát od zdi tak 10-15cm. Nátrubky mají průměr 7cm jeden. Dala by se vyrobit nová čelní deska a udělat vyůstěni basreflexu dopředu a třeba jeden větší? Nebo třeba vyůstění do podlahy? Asi je můj dotaz blbost,ale zajímalo by mě,zda by to bylo možné.Děkuju.

(upravil maxell 9. 2. 2017 6:37)

Re: Bassreflex - změna vyústění

samozřejmě že ano, je to však precizní truhlařina, nebo ucpat bass-reflex (existujou na to profi molitanové špunty
zn.Proson) a vytlumit boxy
http://www.hifimarket.cz/proson-ucpavka … lexu-p4981

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Bassreflex - změna vyústění

Děkuju. Tak pokud ucpu basreflex,budu muset provést tlumení reprobedny? Díval jsem se ,jak je tlumení provedeno v bedně. Basové reproduktory jsou odděleny od středových reproduktorů a tlumení je nalepeno na bocích reprobedny,slabá vrstva něčeho jako vata nebo tak něco.

(upravil maxell 10. 2. 2017 11:42)

Re: Bassreflex - změna vyústění

no máme repro boxy syst. bass-reflex bez vytlumení vnitřku, je to jakýsi Helmholtzův rezonátor nebo tak něco
ucpáním otvoru BR se vnitřek (zadní stěna zejména) musí dodatečně vytlumit aspň 5 cm silnou vrstvou, moje zkušenost s Pioneer CS-901, může se použít stavební lisovaná termoizolační vata v deskách cca 100x50 cm, menší odřezy se běžně vyhazujou

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Bassreflex - změna vyústění

Nemám nič k téme, ale hľadal som tému kde sa môžem opýtať o basreflexovom nátrubku. Chcem vedieť keď mám trubku vhodného priemeru a dlžka má byť trebárs 10cm a chcem vyrobiť zaoblenie dajme tomu r-25, či sa tá dlžka počíta a so zaoblením, takže keď to má byť so zaoblením tak trubka bude dlhá 5cm a zaoblenia spolu tiež 5cm ,alebo proste trubka 10 a na konce zaoblenia? Diky.

Re: Bassreflex - změna vyústění

Obě situace které si popsal jsou extrémy, z nichž ani jeden nebude 100% správný... použiju tvůj příklad (BR 5cm + 5cm zaoblení)... výsledná správná délka nebude ani 10cm bez zaoblení ani 10cm včetně zaoblení... bude někde mezi těmito dvěma variantami. Některé simulační softwary si s tím možná poradit umí...

Re: Bassreflex - změna vyústění

Ondra diky, dnes som s tým trochu robil použijem zaoblenie r15, tá r25-ka by vyzerala ako výfuk z tatrovky na škodovke a s týmto sa už o toľko neseknem.

Re: Bassreflex - změna vyústění

to záleží jak a co se konkrétně ladí... někdy může být každý centimetr znát

Re: Bassreflex - změna vyústění

Přímo měřit naladění, a ne pokus omyl.Tady nejde jinak poradit.

Re: Bassreflex - změna vyústění

Robím hotový projekt a tam je trubka ukončená naostro r0,0. Tak to chcem zaobliť.

(upravil ondra.klofat 10. 2. 2017 23:28)

Re: Bassreflex - změna vyústění

čili je potřeba ho udělat o něco delší než původní... o kolik přesně.. to si musíš odsimulovat (myslím že v LSP Cadu to umělo počítat přímo s radiusem zaoblení), odhadovat bych si netroufal. Ještě lepší je udělat si prototyp s nějakym způsobem proměnnou délkou a průbězně měřit, čímž ho budeš schopen naladit úplně přesně tam kam potřebuješ.

Resp. budu se opakovat... záleží o co jde. Pokud je to nějaký PA subwoofer s obrovskou plochou i délkou nátrubku... tam se cenťák či nějaké zaoblení relativně snadno ztratí. U maličkých regálovek ti centimetr sem/tam udělá slušnou neplechu.

Re: Bassreflex - změna vyústění

to Milan 1968: překopat  basreflex na uzavřenku není jen tak to musíš zjistit  podle TS parametrů , jestli je to možné a co to bude mít za následek. 10-15 cm od zdi??? , pokud si myslíš , že když uděláš basreflex dopředu , tak je narazíš na zeď ,  dobře , ale rozhodně ne vhodně. Ale už jsem viděl i bedny  nainstalované v obývací stěně- budeš se divit , hrála úplně celá do posledního hrníčku. Základní rozmístění je zde
http://www.cardas.com/room_setup_main.php

Re: Bassreflex - změna vyústění

Ondra diky urobím to takto ako hovoríš, BR sa mi bude dať vyberať a dúfam, že nájdem aj nejakého meriča ja k tomu nič nemám.

Re: Bassreflex - změna vyústění

Děkuji. Bylo mi jasný, že to nebude jen tak. Holt budu zkoušet co a jak bude nejpřijatelnější.

Re: Bassreflex - změna vyústění

obutt: Při 5 cm průměru by se ladění mohlo posunout o 7%, ale odzkoušeno to nemám. Zkusím podumat a třeba zakomponuju do Amplionu.

Re: Bassreflex - změna vyústění

Antonio, myslíš, že by sa trubka mala skrátiť o 7%? V projekte je dlhá 12cm, basák Peerless 830869 v objeme 18.5 l

Re: Bassreflex - změna vyústění

Při zachování stejného ladění bude celková délka zaobleného bassreflexu delší než délka nezaobleného, čili zkracování tě určitě nečeká. A s největší pravděpodobností, pokud tomu zde třeba náhoda nenahraje ta 7% změna ladění nebude přímo úměrná 7% změně délky bassreflexu.

Re: Bassreflex - změna vyústění

Jak píše Ondra. Na délce přidej 20%.

Re: Bassreflex - změna vyústění

Niesom si istý či to chápem správne. Takže tých + 20% spolu so zaoblením a celková dlžka vychádza na 12+20%=14,4 ?

Re: Bassreflex - změna vyústění

Přesně tak.

Příspěvky [1 až 20 z 25]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Bassreflex - změna vyústění

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£