Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Smetiště » Prodej modulů zesilovačů

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [18]

(upravil Celldweller 23. 1. 2017 18:57)

Téma: Prodej modulů zesilovačů

Zdravím všechny, dnes jsem tak seděl u PC, projížděl jsem bazos a narazil jsem na tenhle inzerát https://hudba.bazos.cz/inzerat/70262972 … moduly.php jako první mě napadlo, že by to mohl být člověk, který bude využívat nějakých modulů například z ebay, ale tak jsem na inzerát napsal a věřil jsem, že se bude jednat o nějakého šikovného člověka, který to třeba umí a chce za nějaký obnos udělat radost i druhým bez čínských distributorů. Zeptám se tady ostatních, zda nevíte o koho nebo snad o co se jedná?

Re: Prodej modulů zesilovačů

Inzerát byl vymazán.

Re: Prodej modulů zesilovačů

Inzerát je samzaný, ale tyhle inzeráty se objevují na bazosi pravidelně. Pokud je lokalita uvedená Ostrava, tak si dejte pozor, je to dost možná podvodník, se kterým už mám dvojí špatnou zkušenost. Jaktože jsem tak blbej, že dvojí? No, podruhý to bylo pod uplně jiným jménem...

Re: Prodej modulů zesilovačů

Je to podvodník ,tak jako i Olomouc a podobně. Prodává třeba i zesilovače pod cenou.

(upravil orl433726 30. 1. 2017 18:48)

Re: Prodej modulů zesilovačů

Právě jsem si inzerát prohlížel, teď je z Domažlic

(upravil PavelTl 30. 1. 2017 20:01)

Re: Prodej modulů zesilovačů

Tenhle domažlickej zesík znám a i část jeho historie. Alespoň podle fotky to vypadá ono.

Původně to byly 4 monobloky Tengler co kdysi vyšli v nějakým Muzikusu. Měly být ve finále zapojeny jako stereo můstek.
Stavěl to jeden pán z Postřekova v době po převratové pro diskotéku, částečně co dům dal, takže baterie starých tesláckých kondů a trafo doma motané. Jenže než to dostavěl tak se změnila situace a zesík nebyl nikdy dokončen. Dva moduly mu leželi jen tak v šuplíku, dva byly sice vestavěné v tom torzu co je na fotce, ale nikdy nezprovoznění, takže to ani nešlo zapnout a vyzkoušet. Ale prý to tehdy v 90 letech měl oživené, jen to nikdy nesložil do krabice.
Pán to nabízel po 500,- za modul, při odběru páru zdarma šasí s trafem, při odběru celé čtveřice by přidal i spoustu dalších kondíků, usměrňovač co v bedně chyběl a další drobnosti. Byl jsem se na to podívat někdy před 10-ti lety u něj  doma, takový starý pán, co si doma upravoval teslácký repráky na vyššíí citlivost přídavnými magnety a stavěl z nich bedny. Dobře se s ním povídalo, ukazoval mi bezodrazovou místnost s měřícím vybavením na repráky i několik rozestavěných beden. Měl jsem na něj dobré reference od lidí kterým stavěl bedny.
Trochu mě odradilo že to nejde na místě vyzkoušet, částečně hrubá kovařina a změť drátů.  Absence jakékoliv dokumentace, jen info že to vyšlo někdy dávno myslím v Muzikusu.
Tak jsem požádal o radu přímo Tenglera, ten mi poslal schéma bez hodnot a částečný osazovák, víc prý už k tomu sám nemá. Je to prý hrozně staré a zvukově poplatné době vzniku. Nedali se na to prý už tehdy sehnat žádné tranzistory, přitom kocáky nejdou ničím nahradit. Takže mi nedoporučil se tím vůbec zabývat.
Jo a ještě jedna zvláštnost, má to přímo symetrický vstup s operáky vedoucími symetricky do vstupního zrcadla se zvláštně navázaným nesymerickým budičem. Takže to pro běžné hifi ani nejde normálně použít, je to dělané na ozvučování.

Mám před sebou ten jeden vytištěný list co mi Tengler tehdy poslal.

Co se s tím za těch zhruba 10 let dělo už netuším.

Re: Prodej modulů zesilovačů

Tak jak vidím podle odpovědí, tak sem můžu dopsat mojí zkušenost. Nechtěl jsem hned na někoho házet špínu. Dotyčnému jsem napsal, že bych měl zájem o samostatný modul cca 500W/8Ω zesilovače s tím co mi dokáže nabídnou a kolik by to tak mohlo stát. Obratem mi odepsal, že 500W modul bude stát bez zdroje a panelu 1900 Kč a že fotku mi nemůže zaslat, že modul není vyrobený, o chvíli na to mi napsal, že má zrovna k dispozici modul 600W/8Ω, dost dlouho se kroutil než mi poslal fotku až ji nakonec zaslal a jednalo se o fotku převzatou někde z aliexpressu a po dalším páčení mi poslal reálnou fotku modulu, kde byly vyměněné kondenzátory a celé to bylo zapatlané nějakým tmelem big_smile a byl to IRS2092 modul co prodávají na ebay nebo aliexpress jako 350W zesilovač. No nakonec z něj vylezlo, že je to modul ze spálené bedny, ale že je v pořádku a že mi jej nechá za 1500 Kč, což už jsem nevěděl zda se smát nebo brečet. Modul, který si můžu koupit na ebay za 600kč prodává za 1500...
Můj vlastní názor bude takový, že je to člověk co si sedne k PC, rozhodí nabídky staveb modulů zesilovačů a to především ve třídě D a řeší to objednávkami z ebay a ztrojnásobením ceny

Re: Prodej modulů zesilovačů

Smutný však je, že se najde plno lidí, co mu ten špek sežerou i s navijákem. A celá další fůra na ten ebay přístup nemá, nebo o tom ani nemá tušení nebo žije v nějakých bludech o nebezpečnosti internetovýho obchdování.

//jedinej nebezpečnej pro internet je tak akorát babiš a ta jeho sebranka//

Re: Prodej modulů zesilovačů

Já se taky rozepíšu, zkušenost dvojí a na konci rada, co mimojiné může na podobný zmetky zafungovat:
S tímhle člověkem jsem měl zkušenost dvakrát. Poprvé se podepisoval jako Jiří Kudela. Nabízel za slušnou cenu T.amp D4-500, hodil se mi na odposlechy, tak jsme začali komunikovat. Velmi slušná komunikace, všechno v pohodě, dokonce jsem mu (já blbec!), ač to jinak nedělám,  poslal peníze. Zesilovač samozřejmě nikde a začaly výmluvy. Nejprve, že jej poslal, ale že ho pošta po cestě rozbila, tak mu ho vrátili. Pak že ho teda spravuje. ¨Pak že teda poslal peníze. A stále výmluvy, tak jsem mu pohrozil policií. Následně se mi na účtě objevily 2000, polovina domluvené částky. Hned jsem se na něj obořil a on že chyba účetní, tak mu píšu - není problém napravit a poslat zbytek, ne?
Mezitím jsem si zjistil asi bydliště (volal jsem na jiný jeho inzerát, jakože jsem zájemce o nějakou věc a že bych si pro ni přijel k němu domu). Stále nic. Naštěstí je to docela hlupák, kterej ty podvody moc neumí - ty první peníze mi přišly z účtu na ženské jméno, ne úplně běžné. Vyhledal jsem si četnost jména a na FB si našel ne účetní, ale asi jeho přítelkyni/manželku. Vše jsem ji vyložil a ona se hned omlouvala a že to napraví. Borec kterej několik týdnu nereagoval najednou okamžitě napsal a začal mi vyhrožovat, o co mi jako jde, že obtěžuju cízí paní, že na mě podá trestní oznámení za "obtěžování cizí osoby" a že si mě najde a podobný kecy. Hned jsem věděl, že partnerka je jeho slabý místo. Takže jsem napsal, ať nechá keců a pošle peníze, nebo budu znnva urgovat partnerku. Boreč poslal dalších 1600, ale 400 stále chyběly. Takže jsem znova zkontaktoval Adélu a borec po pár dalších výhružkách poslal zbylý prachy.

Takže je tak blbej, že podvádí, ale ani to endělá dobře - nechává stopy, zatahuje do toho další osoby.

Nicméně já byl taky pořádně blbej - dal jsem na inzerát na koupi driverů RCF ND350. Zase slušná cena a docela pohodový jednání. Poslání tentokrát na dobírku, neměl být žádnej problém. Jak jsems i vyzvedl balík, hned jsem tušil, že je něco špatně. A taky že jo - v balení byl jenom jeden driver místo dvou! Jen jsem mrknul na dobírkovou adresu a bylo jasné, že jde o toho stejnýho šulina, jen pod jiným jménem. Takže jsem se na něj hned obořil a ať okamžitě pošle prachy. Na to odepsal, že se stala chyba, že druhý driver je už na cestě. Znova jsem pohrozil manželkou, že jí vše řeknu a najednou píše, že posílá prachy.

Prachy přišly od Lukáše Orávíka, což bude jeho pravý jméno - Lukáš Orávík je zmíněný i na tomto fóru jako podvodník (uživatel Lukiss).  Vrátil sice prachy za jeden driver, ale mě to nedalo a vyvinul jsem nátlak, ať vrátí i 165 Kč za poštovný. Kroutil se jak had, že obchod přece proběhl v pořádku (?!), ale znova jsem pohrozil manželkou a byl klid, peníze mám zpátky na účtě.

Naprosto nechápu, o co mu v těch podvodech jde. Však mohl i místo toho prvního driveru pošlat šutráky a měl by větší zisk? Navíc na sebe nechá zpětnou adresu a na balíku je hmotnost, jako jednoznačnej důkaz, že neposlal co slíbil. Prachy posílá z účtu na svý pravý jméno...

Asi spoléhá na to, že sem tam se někdo vykašle na to, dotáhnout to do konce a řekne si, tak jsem holt přišel o nějaký prachy...

Každopádně si dávejte pozor, ať už na Jiřího Kudelu, Lukáše Orávíka nebo jeho další alter ega. Telfonních čísel má (měl) několik, jedna z adres je Tylova 17, Ostrava Zábřeh.

Re: Prodej modulů zesilovačů

Havlisi můžeš mi prosím Tě do soukromé zprávy poslat kontakt na tu jeho přítelkyni?

Re: Prodej modulů zesilovačů

Tak nevím, ale nejspíš půjde o jiného páne než je na odkazu z Domažlic.

Pan Ondřej Sladký je z Postřekova. Právě jsem se na něj přeptal kolegy co pochází ze stejné vísky. Je to prý starý ochlasta a trochu podívím, ale co slíbí dodrží.

Tahle fotka je z jeho měřící místnosti, kde jsem u něj tehdy byl osobně.
https://elektro.bazos.cz/inzerat/689543 … ustavy.php

(upravil Cvrkajs 2. 2. 2017 16:39)

Re: Prodej modulů zesilovačů

Ano,je to někdo jiný.Orávík je z Ostravska.Přesnou adresu mám uloženou.
Od pana Sladkého mám objednaný jeden modul,tak potom poreferuji

Re: Prodej modulů zesilovačů

Cvrkajs jen pro zajímavost to pak nafoť.

Ale podle popisu i obrázku to bude ten starý Tengler.
Mě na tom překvapily ty tranzistory co se používaly ve starých televizích v pouzdrech jako TO126, ale bez dírky a uprostřed z nich trčí tenký plíšek na přišroubování na chladič. Je tam jako U2 použit dvojitý tranzistor v jednom pouzdře s vývody v řadě. Pak se mi zdály poddimenzovaný ty chladiče.
Bylo by zajímavé najít starý Muzikus ve kterém to bylo otištěno.

Re: Prodej modulů zesilovačů

Ty Tengler Ampy jsem dával před časem na Bastlírnu.

Rozebíralo se to porůznu už mnohokrát, schémata odpovídají trochu modifikovaným zapojením z Elektoru nebo čeho z půlky 80. let.

Web

Re: Prodej modulů zesilovačů

Havlis: Ano to sedí, také jsem z něj dostal, že bydlí v Ostravě, Zábřeh prý kousek od Lidlu big_smile Jo a podepsal se jménem Humeniuk.

Re: Prodej modulů zesilovačů

Je to fakt zvláštní magor, Humeniuková je ta jeho partnerka/manželka, od které mi jednou přišla část peněz zpět. Orávík je ale taky skutečnej (viz FB nebo účet na jméno Orávík, ze kterýho mi taky přišla část peněz). K tomu minimálně další tři identity (třeba Jiří Kudela). Divím se, že mu ještě nikdo nerozbil ciferník, pač podvedených musí být docela hodně.

Hlavně ty podvody ale dělá neuvěřitelně hloupě (naštěstí pro mě, pač jsem díky tomu měl páky v obou případech dostat svoje peníze zpět...)

Re: Prodej modulů zesilovačů

S jistotou to říct nemůžu, ale řekl bych , že Orávík/Humeniuk/Kudela stále úřaduje:
https://hudba.bazos.cz/inzerat/70977062 … 2x700W.php

Re: Prodej modulů zesilovačů

Takže zkušenost s panem Sladkým je naprosto bez problémů.Po objednání jsem měl modul do týdne doma.Po zavolání velice vstřícné jednání.
Totéž se nedá říct o Lukáši Orávíkovi,to je kapitola sama pro sebe.Zaplacené zboží stále nedodáno.Už jsem to tu jednou psal,visí mi v tom přes 2 tisíce.

Příspěvky [18]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Smetiště » Prodej modulů zesilovačů

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£