Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Teorie & praxe » Pozoruhodná vlastnost reproduktorů AC Akustika

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [12]

Téma: Pozoruhodná vlastnost reproduktorů AC Akustika

Pozor na reproduktory z dílny pana Cimbaly.Koupil jsem od kamaráda z diskotéky čtyři 15" reproduktory jako spálené na opravu.Údajně se k nim měl Cimbala vyjádřit,že snesou všechno.Nesnesly.Naopak odšešly velmi brzy.Repra na první pohled v dobrém stavu.Lana k membránám vypadaly,že by po nich mohly jezdit tramvaje.Pěkně lepící páskou na třech místech spojené čtyři lanka k sobě, tak to vypydalo velmi robustně.Po sejmutí vrchlíků jsem proměřil cívky a světe div se byly v pořádku.Závadou byly právě ty velmi silně vypadající přívodní "lanovody".V místě kde jsou omotané tou lepící páskou byly přerušené ale vidět to pouhým okem nejde.Nevím jestli je to shoda okolností nebo záměr výrobce.Kdybych podlehl původní informaci a poslal to na převinutí tak bych zaplatil minimálně 4000,- za "výměnu cívek" a dvakrát poštovné což není taky zrovna málo.Proto se tady chci podělit o svou zkušenost abyste zbytečně neplatili drahé opravy.Výměnu lanka a vrchlíku si dokáže udělat každý sám za minimální náklady.

(upravil PavelTl 1. 2. 2017 17:50)

Re: Pozoruhodná vlastnost reproduktorů AC Akustika

Zvukař myslím z Přeštic má v subech taky basáky od Cimbaly.
Prý snesou úplně všechno, jen čas od času jim praskají právě ty přívody k membránám. Oni jsou hrozně tuhý, tak to nejspíš bude vlastnost.
Viděl jsem ten reprák vymontovaný z bedny když jej před akcí měnil.

Takže to je naprosto běžná závada u Cimbalových basáků.

Edit: můžeš sem pro zajímovat hodit fotku, jestli máš stejný reprák? Myslím že to byly 15". Ale on tam měl jediný lano snad 2mm průměru.

Re: Pozoruhodná vlastnost reproduktorů AC Akustika

Jo jo, tož se vezme  šňůra vod lampičky, rozholí se z ní ty licny, přeloží se to napětkrát paralelně a udělá se z toho lano k basáku lol

Re: Pozoruhodná vlastnost reproduktorů AC Akustika

No tak jsme se zasmáli Hazys, ale moc jsi jim neporadil ani nijak jinak do vlákna nepřispěl. sad

Na tyhle přívody se používá textil opletený vodičem a to tak, aby se mohl roztahovat. Pokud tam dává p. Cimbala slaněný vodič, je jasné co se dříve nebo později stane. Když už nic jiného, chce to alespoň použít licnu s menším průměrem jednotlivých vláken, třeba zbytek z robotických kabelů pro pohyblivé žlaby, ale aspoň 800 nebo i jemnější. Třeba se dá ten správný vodič i koupit někde na ebay apod, nepátral jsem po tom.

Re: Pozoruhodná vlastnost reproduktorů AC Akustika

To by nebylo aby ničema Rix nezkazil nějakou srandu, zvlášt nějakou původem odemně? Trapáku.

(upravil PavelTl 1. 2. 2017 20:07)

Re: Pozoruhodná vlastnost reproduktorů AC Akustika

Hyzysi a kde jsi viděl, nebo četl že tam rozholená licna? To co jsem viděl já byla splétaná šňůrka asi jako když vezmeš oplet na kabely a natáhneš jej aniž bys do něj dal cokoliv. Vypadalo to na stříbro, protože ani ve střihu nebyla vidět měď.

Edit: Ale jinak ten reprák na pohled působil hodně zastarale. Pěkný hiníkový litý koš a vzadu takový ten skládaný magnet kdy jsou pólové nástavce staženy 4 šrouby. Průměr tak 10-12 cm a délka nějakých 8cm. Ten magnet mi přišel na to repro hrozně malý.

Re: Pozoruhodná vlastnost reproduktorů AC Akustika

Já si dělal jen prdel a Rix mi to kazí.

Re: Pozoruhodná vlastnost reproduktorů AC Akustika

Asi to bude také nevhodný materiál, ale opravil jsem dva basové reproduktory ARN930 v reprobednách ARS850 licnou na odsávání cínu a funguje to asi již pátý rok. Loni jsem v jedné bedně měnil výškový ARV160 a kontroloval jsem i ten hloubkový a vše bylo v pořádku. Omlouvám se za vmísení do diskuse....

Re: Pozoruhodná vlastnost reproduktorů AC Akustika

No vidíš, konečně praktická rada místo těch rádoby vtipných keců od trotla nad tebou. Ta odsávací licna je moc dobrý nápad, provedením pletení je to právě to co je i na originál přívodech, jen je to asi ze silnějších drátů, ale aspoň nejsou namáhaný na lom kolmo k průřezu, právě díky tomu jak je to pletené.  smile

Re: Pozoruhodná vlastnost reproduktorů AC Akustika

Huš Rixi. K ničemu smysluplnýmu se sám vyjádřit neumíš, lozíš tu akorát lidem do kaďáku dle toho, jak se ti to zrovna hodí a sám ničím nepřispěješ.

(upravil Otas 2. 2. 2017 16:36)

Re: Pozoruhodná vlastnost reproduktorů AC Akustika

Chlapi, pozdní diskuse roll . Příště o den dříve! Včera ráno odešel reprák (od spolupracujícího vinárníka) na opravu cívky k AC, cena do 1000 Kč smile .... 
Přitom jsem totéž řešil a vyřešil (to byl můj reprák, mimochodem skvělý, dělal ho ještě Andrej na kostře Tesla s Alnico magnetem) už před 20 lety, tehdy jsem to považoval za náhodu.

Re: Pozoruhodná vlastnost reproduktorů AC Akustika

https://www.audioweb.cz/search.php?acti … er_id=8921

Příspěvky [12]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Teorie & praxe » Pozoruhodná vlastnost reproduktorů AC Akustika

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£