Téma: FLAC prehávač

ahojte..
potreboval by som poradiť s kúpov flac prehrávaču. Vyhladnutý mám fiio X5 2nd gen ale ten nemá bluetooth a planujem ho používat aj ako zdroj na bluetooth reproduktro. fiio x1 2nd gen ho má len neviem či ten zvuk bude dostačujúci. vedeli by ste mi poradit či tam je až taký velký zvukovy rozdiel dakujem. a čo som čítal recenzie pri x1 bolo veľa kritizované ovládanie a sekanie
dakujem pekný deň

(upravil Jory 27. 1. 2017 14:53)

Re: FLAC prehávač

Docela by mě zajímalo porovnání přehrávače jako je ten Fiio, s přehrávačem v mobilu, ale na výstupu z něj napojený nějaký malý DAC. Akorát přes BT by to jelo jen čistě přes telefon, ale otázka, jestli přes BT to má cenu řešit. Bylo by to sice trochu krkolomější řešení, ale zas máš mobil se vší hudbou stále u sebe a ovládaní na trochu solidním smartphonu asi taky bude lepší smile

Nebo číňani začli prodávat mobil, který má stejný DAC čip, jako ten, který ve svém projektu používá Dohnalík. Takový telefon by nemusel hrát špatně smile

Re: FLAC prehávač

To je ten problém ja nepoužívam mobil na počúvanie hudby. Aj kvôli tomu, že mám všetko vo flac a veľa albumov čiže nechcem zahlcovať mobil. Síce pravda je, že mám zastaralý mobil čiže by sa to ani nedalo big_smile A čo sa týka toho neviem myslím si že ked nasukáš do mobilu 100g hudby ci bude zrovna rýchli. takže jedná sa mi o čo najkvalitnejší prehrávač v prvom rade zvuk a dobre ovládanie a ten fiio x1 ma dotykove koliesko na posúvanie a s tým nemám veľmi dobre skúsenosti. x5 2nd gen čo som čítal članky veľmi dobre zvukovo na tom a aj v prevedeny gold je nádherná len ten detajl ze nemá BT čo ma trocha hnevá lebo plánujem kupiť vifa helsinki a to by som mal pokope vsetku hudbu..x1 má BT a je aj 3x lacnejsia zvuk bude asi hrosi ... niesom zástancom mat v telefóne hudbu ale je to asi pre vela ludí praktickejšie ako nosit zo sebou este prehrávač navyše.

Re: FLAC prehávač

To ještě existuje, "walkmany"? big_smile Zkus tomu dát šanci a nějaký mobil si poslechnout, a když už budeš v tom, zkonvertuj si flac do mp3 320 a porovnej, může ti to hezky ušetřit peníze.

(upravil Domino 28. 1. 2017 17:43)

Re: FLAC prehávač

takže podla teba je zvuk napr fiio x5 2nd gen porovnateľný s nejakým androids? predsa väčšina mobilov nieje zameraných na zvuk plus este ked sa to zkonvertuje na mp3 to stráca na kvalite znova

(upravil LukasX 28. 1. 2017 19:07)

Re: FLAC prehávač

Samsung S6 + custom headamp + AKG K612PRO a chrochtam si. Okrem toho, ze ta S6 srotuje aj FLAC format. Starsie modely iPhone-ov boli na tom so zvukom tiez velmi dobre.
Ake by to bolo cez BT ale neviem povedat. Kazdopadne hrat cez BT, to bude vzdy len velky kompromis...

Re: FLAC prehávač

X1 určite BT nemá. Ten prehrávač som si kupoval na používanie v práci. Bežne dostupné a masovo používané MT sa nemôžu s FIIO X1 zrovnávať. Naschvál píšem masovo dostupné, aby si niekto nemyslel, že nejaký audio špeciál smartfoun bude horší. To určite nie.
A používanie BT na mp3 vyššie ako 256kilo je luxus a zbytočnosť.

Re: FLAC prehávač

https://www.hej.sk/hifi-prenosny-digita … trieborny/
x1 2nd gen má BT  asi si myslel klasickú x1.. a pri používaní BT je vobec rozdiel ked sa to púšta z kvalitnejsieho zdroja alebo je to vtedy jedno hrá to rovnaku kvalitu zo všetkého.

sluchadlá mám fidle A73 hraju fajn zatial. počúvam ich iba na sandisk sansa a chcem to troska posunúť na inú úroveň. kupovat mobil za 300/400E plus headamp príde mi to take vela veci mat po kope. hladám proste slušný flac prehrávač za ktory som ochostný dať aj 300€ rozmýšlam nad fiio x5 2gen gold ten je poderený čo sa vzhladu týka.
A čakám kým padne cena na vifa helsinki zatial stoji 400 € preto by som  bol rád keby to malo aj BT

Re: FLAC prehávač

Jop. Máš pravdu. X1 2g BT má.
No neviem, či je BT vhodné na FLAC, alebo dokonca na nejaké HiRes nahrávky. Moc sa do toho nevyznám a ani to nepoužívam, ale wiki tvrdí toto:

Bluetooth v4.0[editovat | editovat zdroj]
Specifikace Bluetooth verze 4.0 byla vydána v červenci 2010. Nová verze 4.0 nemá za cíl nahradit dřívější verzi 3.0, jak by se mohlo zdát. Klíčovou vlastností nové specifikace je nízkoenergetická náročnost vhodná pro zařízení nepotřebující vysoké datové toky.
Očekává se, že verzi 4.0 budou využívat například handsfree náhlavní soupravy, kterým se tak může výrazně zvýšit životnost na jedno nabití baterie. Oproti tomu při přenosu větších objemů (foto, audio, video soubory) se využije verze 3.0, která ve spojení s WI-FI modulem nabízí rychlý přenos dat.

Samozrejme by to chcelo priame porovnanie drát vs. BT.

Re: FLAC prehávač

nejde až tak o verzi bluetooth ikdyž vyšší je lepší kvůli přenosové kapacitě.
problém je bluetoth audio, které na tom jede. je to prostě přenosové médium na zvuk které vždycky využívá nějaký kodek. všechny zařízení by měli umět kodek SBC je to jednoduchý ztrátový kode. Teoreticky na bluetooth audio jde použít jakýkoliv kodek který umí oboje zařízení tj. mp3 nebo i flac, ale kódování do mp3 je náročné (a posílat to rovnou ze souboru to prostě takovouhe specializu si myslím že nikdo nedělá) a flac se třeba zase do toho přenosového pásma nevleze. Na nějaké high rez uplně zapoměňte, jelikož přijmacé zařízení to snad neumí žádné a navíc by se to nevešlo do přenosového pásma BT. Spása bývá podpora AptX kodeku, který není tak strašný jako SBC ale zase není tolik zařízení které to podporují a jak sem říkal musí to podporovat jak vysílací tak přijmací zařízení.

sluchátkový zesilovač k telefonu bych asi netahal to jedině fakt, že by ty sluchátka nedokázal náhodou uživit. Většina normálních telefonů jako jsou samsungy LG sony atd stejnak mají v sobě už dedikovaný šváb který funguje jako DA převodník a sluchátkový zesilovač (většinou něco od wolfstonu) co tam cpou číňani nevím. Jinak výrobci telefonů jako LG samsung a podobně většinou mají podporu AptX

(upravil reeb 29. 1. 2017 21:33)

Re: FLAC prehávač

Mám Ibasso DX50 na Flacy a oproti mobilům Samsung/LG je to znát.. což se u jednoúčelového zařízení dá čekat. Záleží ale i na sluchátkách a stylu hudby..

Web

(upravil Domino 29. 1. 2017 13:02)

Re: FLAC prehávač

Aptx by bolo riešenie vifa helsinki to má ale u fiia to nema x1 2nd dokonca ani x7 takže sa skvor zamrám na  čisto zvuk pri pocúvani cez moje fidle A73.. ak by mi vedel niekto poradit ktroý Flac prehrávač by im sadol. ako čítam dokonca aj ku x5ii dávaju zosilňovač a to už takú bednu so sebou nechcem nosiť
to Ibasso DX50 som pozeral uz sa nepredáva na SK stránkach akej cenovej kategórii sa phyboval plus vies ho porovnat s fiio ?

Re: FLAC prehávač

iBasso, FIIO X3,5,7 a Fidue A73? Tie špunty v tomto prípade budú naozaj najslabší článok reťazca. Tam stačí aj tá X1tka.

(upravil Domino 29. 1. 2017 18:24)

Re: FLAC prehávač

mám ich zatial iba 4 dni a niesom snimi velmi spokojný. zle sa nosia a zvuk je hosrši ako som čakal neviem  do akej miery je to tým že to počúvam na sandisk sansa.... takže ich vrátim a chcem kúpiť ine podobne cenovo sú trinity  delta tie sa mi pozdávajú... vedel by si ale poradiť nejaké slúchadla tak  okolo 200€ a plus prehrávač do 200 ?

(upravil reeb 29. 1. 2017 19:38)

Re: FLAC prehávač

Treba

https://www.audigo.cz/Tema/Recenze-a-te … vs-FiiO-X3

Musis si porovnat sam..

Web

Re: FLAC prehávač

hmm vdaka zhodnotím...  teraz už rozmýšlam aj nad výmenov sluchadiel fidle A73

Re: FLAC prehávač

Tady najdeš větší znalce

http://forum.avmania.e15.cz/forum-726/M … avace.html

Web

Re: FLAC prehávač

big_smile hej diky už som tam od včera zaregistrovaný je to vštádiu riešenia každpadne fidle vrátim a kúpim dúfam že niečo čo ulahodí mojmu sluchu big_smile diky

Re: FLAC prehávač

BT protokol má 2x48kbit pásmo pokud se nepletu, mám li AptX či podobný zlepšovák, tlačím tím pásmem komprimovaná data o "vyšší kvalitě", tzn ve valné většině případů nedojde ke kompresi, ale fyziku ojebat nelze.

Hlavně pro BT použití je úplně jedno co je zdrojem zvuku. D/A, jitter etc. Všechno se řeší ve sluchátku/chraplátoru.
Osobně neslyším rozdíl mezi Fiio X1, X5, NWZ A16... (Momentum, ATH40Mfs)

A tu X1 za rozumný peníz pustím...

Re: FLAC prehávač

potreboval by som poradiť s kúpov flac prehrávaču.
Ahoj, vůbec není špatná Hama DIT2010 ta má vše - DLNA , flac, mp3, wav, internetové rádio, Fm rádio , Dab a Dab+  spotify , USB player a je to taky síťový přehrávač s možností stanice server.Pokud by jsi oželel bluetoth tak stačí Hama DIT2000M Vstupy USB a jack 3,5 jako line-in + Lan a má to wifi zabudované.Výstupy koax,spdif , optika, analog cinch , jack 3,5 line-out a jack 3,5 sluchátka.Podporuje obrázek alba na displeji info o datovém toku ,kodeku a další . Ten obrázek alba funguje u rádií a Lan funkce s USB to  nejede , ale možná je chyba u mě ještě nevím.Slušný tuner / síťový přehrávač cena od 4100-5000kč se taky docela dá jenom prostě ta kvalita stanic i při datovém toku 320kbps je mnohy nic moc , hlavně ve výškách (záleží ale taky co ve "studiu" vůbec přehrávají , jestli LP desku slušně ripnutou  a nebo 100x převzorkovaný shluk dat co býval hudební soubor kdysi ) . Je to prostě digitální drek , to už asi lepší nebude. Slušný zvuk to má když se dá flac přes USB např.ale internetové rádia všeobecně až na vyjímky nic moc , FM je ok klasicky a to Dab ještě nechytám , ale soudím podle těch internetových stanic že to bude použitelné spíše pro mluvené slovo než pro hudbu , tedy podle toho jaké datové toky se plánují ...