Téma: Monacor RBT-20 + 8" hifi/profi?

Asi vymyslam zbytocne kraviny, ale zapacil sa mi paskac od Monacoru RBT-20, slusne paramtere, ale co k nemu?

Nasiel som odladeny projekt RBT-20 + SPH-220HQ, ale neslo by dolu dat nieco este lepsie, pripadne z dielne profi?

Ak tak ma rychlo zastavte smile

Re: Monacor RBT-20 + 8" hifi/profi?

To bude asi nejaky preznačený fountek... Monacor si trúfa čím dalej tým viac. Aby nezačali predávať aj scan speak big_smile Možno by sa zmohli aspon na datasheet bez tých hrozných ksichtov big_smile

Podla mna je to k 8" príliš malé... Na 1,2kHz to určite deliť nepôjde tak ako píšu... K 8" sa používa TPL150, fountek NeoPro5I a podbné...

Re: Monacor RBT-20 + 8" hifi/profi?

Už dlhšiu dobu je na bazoši práve ten NeoPro5I: https://elektro.bazos.sk/inzerat/686380 … oPro5i.php
Inak súhlasím s Mechanikom.

Re: Monacor RBT-20 + 8" hifi/profi?

Super a mate tip co k nemu?

Aby som vedel aky by bol final rozpocet..

(upravil mechanik 28. 1. 2017 15:11)

Re: Monacor RBT-20 + 8" hifi/profi?

K tomu pásku (NeoPro5I) či k tomu 8" monacoru? K tomu pásku podla toho čo od toho čakáš. Či niečo citlivé čo nepôjde príliš hlboko kde využiješ citlivosť toho pásku alebo na opak niečo s nízkou citlivostou čo má hrať aj hlboko. Podla toho akú "krvnú skupinu" preferuješ smile V PA bude pekný výber 8" bez rezonancí až niekam vysoko s vysokou citlivostou a zatažitelnostou. V HiFi sú už 8" stredáky dosť atypické. To bude chcieť nejaku špecialitu smile Inak počítaj s delením nie nižším ako 1,6kHz a strmostou aj 24db/okt. pri použití toho founteku...