Téma: Dřevěné okřikovadla

Známý shání nějaké dvřevěné aktivní reproboxy pro zvučení malého sálu na taneční lekce.. Můžete mi poradit nějaký tip na dobrý poměr cena/zvuk? Děkuji

Web

Re: Dřevěné okřikovadla

Já bych se pro tento účel nebál koukat po nějakém PA setu se subem a malými satelity (něco na způsob LD Dave 12/15/18, HK Lucas, ale ty jsou cenově docela pálka.) ale pak levnější alternativa theBox od Thomanna - slyšel jsem a na to že to je za asi 16 tisíc komplet s kabelama, stojanama atd.: 15" sub a 8"satelity... nehraje to vůbec zle, pro tento účel bych to viděl jako dostačující.

Pokud by člověk koukal po nových dejmetomu 12" nebo 15" satelitech, tak se na tu cenu za nový dostane víceméně taky, pokud to má být něco rozumnějšího. Výhodou tohodle řešení bych viděl v tom, že případně na bazaru se toho bude dát sehnat relativně dost, kdežto nějaký komplet systémek jako výše asi těžko.

Záleží taky, jestli se to bude (případně jak často) někam stěhovat atd. Nad nějakým malým setíkem do (snad blízké) budoucnosti zrovna totiž přemýšlím také (jako alternativu na všelijaké vyloženě malé až komorní indoor akce, kam je zbytečné tahat amprack a "velké" bedny)... ale určitě ještě něco kompaktnějšího než to výše (nejspíš 10" sub + 6,5" satelity) a co nejvíc plug-and-play. Původně jsem uvažoval nad "DIY" ale docela mě za 10 tisíc zviklal KAM Compact 10... tak počítám jestli jsem schopný něco podobného dát dokupy levněji samo-domo big_smile Třeba i tohle by nakonec stačilo... záleží jak velký sál, kolik lidí... 
Záleží prostě jak se to chce pojmout a hlavně... jaký je rozpočet. A určitě jsem zdaleka neobsáhl všechny varianty... jen první co mi blesklo hlavou

Re: Dřevěné okřikovadla

Pokud možno bez subu..
A to dřevo, to jsem mu nedokázal zatím vymluvit..

Web

Re: Dřevěné okřikovadla

Ono s rozumnou dřevěnou aktivkou se asi člověk moc nepodívá pod 10k za kus (pokud se tedy stále bavíme o variantě nových beden)... výsledek bude třeba i hlasitější co do max SPL, ale co do rozsahu směrem dolů a "líbivosti" zvuku, potažmo "wow efektu" se to sestavě se subem asi spíš nevyrovná... otázka je jestli je to potřeba, to tady za něj neposoudíme.

Takhle z hlavy mě napadají např. EV ZLX12P, přišly mi trochu "ukřičené" = agresivnější výšky než bych si přál, ale asi by se to dalo snést a mohlo to být způsobené i prostorem, zdrojem zvuku... žádná reference k tomu nebyla, takže subjektivní dojem.

Možná opět tam má něco strejda Thomann, ale nic jsem, pokud si vybavuju, nesylšel.

Před pár lety byly dostupný dřevěný aktivky od RH-Sound (HC nebo HD) byly asi kolem 6000,- za 15" ... Nevím jak na tom byly použité zesilovače, ale pasivky jsem měl (resp. mám ale už jinak osazené skelety). Byl to dost low end, ale pro nenáročné použití si to představit relativně taky umím... ale těch aktivů bych se asi spíš bál, tak moc té značce nelze věřit (a stejně už nebudou k sehnání).

Někoho dalšího určitě napadne spousta dalších variant na doporučení...

Re: Dřevěné okřikovadla

Když to podám co do struktury, bedýnka ozvučící slušně malý sál, je lépe 15 + 1. Ve dřevě a s feritovými magnety cca 30 a víc kilo jen pasiv, to se v obleku tahá blbě. K tomu zes vevnitř. To asi nezvládne. Raději tedy 12"...

Tak 12+1 a v nějaké náhražce dřeva - napadá mne "papírový" Behringer.
Ať si vybere, vědom, že za 10 litříků se kvalita nezíská, třeba u Thomana: https://www.thomann.de/cz/aktivni_repro … amp;oa=pra tam je výběr velký. Ale co, to nevím.

Já jsem ve svých představách u pasivek za 23 kKč kus (Megaton 123), k tomu ještě stojany a zesilovač 2* 1kW navrch. To je neprůchodné.

Re: Dřevěné okřikovadla

Tak tak... tu praktickou stránku bych právě být jím nepodceňoval. Není nic otravnějšího než často cpát těžký bedny na stojany, tahat to do auta/z auta atd. (Pokud to tam bude stabilně pak to nebude tak kritické). A už samotná představa 30+ kilové bedny na stojanu u mě uplně jistotou neoplývá.
Dvanáctek bez subu bych se možná už trochu bál... Moje 12" s Emi Deltalite... žádný zázrak to není, ale bez subu je to i v menších prostorách na reprodukovanou hudbu málo... max. tak na nějaký speech nebo tišší doprovod atd. Samozřejmě ten Megaton např. bude zřejmě jinde...

Behringery B1220 (pasiv) jsme měli ve zkušebně... myslim že to má i aktivní verzi s totožným osazením, ale ty peníze bych za to nedal (pasiv byl asi za 7000/kus). Mechanické zpracování horší než např. u těch RH beden za poloviční cenu. Na ucho taky rozhodně nic co by nadchlo...

Re: Dřevěné okřikovadla

Mrkni na toto mám to doma a poměr cena výkon je super
https://www.altoproaudio.com/products/trouper

Re: Dřevěné okřikovadla

Když zase... tohle provozovat v sále k tanci bez subu... nevim, nevim. Za mě spíš asi ne. Max. SPL, ikdyž to vezmu s nějakou tolerancí, tak to většinu i těch relativně obyčejnějších 12" aktivek nepřehraje. Co do projevu na basech tak plochou nebudou odhadem ani tři 6,5" na úrovni 12" (ne že by záleželo jen na ploše, ale něco to napoví). Jediný co, tohle bude opravdu kompaktní a jednoduchý na použití.

Re: Dřevěné okřikovadla

Použití samozřejmě se subem.No taky jsem tomu moc nevěřil,ale opravdu to hraje.!!

Re: Dřevěné okřikovadla

Když podle příspěvku výše je preferována varianta bez subu. Jinak, že to hraje věřim... jde o to co se od toho chce wink Pak, pokud by přece jen došlo na sub, tak mi přijdou zase takhle "velké" satelity zbytečné. K 15" subu vidím na toto použití dejmetomu 8" nebo i 6" satelity s elektronikou kompet v subu (aby bylo co nejmíň drátování - přcijen každej kabel navíc po čase začne otravovat) jako dostačující.
Ale říkám... záleží, jak to kdo chce pojmout, jak velký je onen "malý" sál/resp. kolik lidí se předpokládá (ikdyž udávání výkonu podle počtu ohlušených/ozvučených lidí nemám moc rád). Jen nastiňuju, jak bych to asi řešil já... ale je tam spousta faktorů, který mohou výsledek změnit...

(upravil Kamca 26. 1. 2017 9:05)

Re: Dřevěné okřikovadla

Toto má právě bluetooth stream takže satelity mezi sebou bezdratově a jen kabel k subu.Ono i ty satelity jedou celkem podezřele dobře na nízkych frekvencich celkem mě to překvapilo smile Ještě je otázkou co je to malý sál....

Re: Dřevěné okřikovadla

Děkuji za tipy, přeposlal jsem mu to, je to už na něm. Osobně bych šel do Alto nebo theBox + sub, mno uvidíme ,do čeho půjde. Děkuji za rady

Web

Re: Dřevěné okřikovadla

Tyjo mě teda bluetooth pro přenos audia nikdy nepřesvědčilo... ten rozdíl oproti kabelu je velikej. Resp. samozřejmě záleží co, z čeho a do čeho se přehrává... Malý přenosný bluetooth repráček... tam je to jedno. Ale když jsme zkoušeli rozdíl u obývákových beden Jamo S626 + reciever Yamaha (nevím teď přesně model, musel bych hledat), tak jak přes Bluetooth tak applácký AirPlay byl rozdíl oproti kabelu dost výrazný (z noťasu opravdu hodně výrazný, z telefonu podstatně méně... tam by se dalo asi už mluvit o tom že by se to přehlédlo), dynamika uplně jinde, okrajové frekvence jak nahoře tak dole znatelně méně konkrétní, atd. A když už investuju do PAčka 20k+ tak z něj asi logicky chci vymáčknout maximum, a to ti Bluetooth dle mého neumožní, resp. degraduje to pak systém na nižší úroveň, čili ty peníze se daly ušetřit ... na BT bych to tedy osobně nestavěl wink