Téma: Jak je to s "kytarákama"?

Zaujal mě jeden inzerát kousek od mého bydliště s názvem "repro".Po osobním shlédnutí jsem zjistil že se jedná o kytarový box Behringer BR421S.Na netu moc informací není,ale tak nějak mi vyplynulo,že obecně tyhle boxy nehrají dole a jedná se především o širokopásmové reproduktory.
Může někdo popsat charakter zvuku?Předpokládám,že jako basový box to používat nepůjde,ani kdybych tomu udělal solo kysnu.Původní záměr je tuto bednu použít k reprodukci na "garden party",má to smysl?

(upravil ondra.klofat 22. 1. 2017 9:26)

Re: Jak je to s "kytarákama"?

Obecně je kytarovej reprák spíš takovej "širší" střeďák... hraje to dejmetomu od nějakých 80-120Hz do 5-7kHz. Čili jako basový box to opravdu používat  nepůjde. Nedoporučoval bych to ani jako reprák na garden party... kromě toho, že tomu bude chybět docela výrazné množství výšek kytarový bedny jsou z principu na výškách hodně směrový (412 řekl bych ještě o to víc). Ten Behr. neni uplně klasika... má repra vykloněný do stran právě pro zmírnění směrovosti, ale určitě to příliš nezachrání... kytarovej reprák ten svůj "vršek" hraje fakt prakticky jen úplně v ose.

Re: Jak je to s "kytarákama"?

Tak jak bylo psano Ondrou.
Na vyskach smerove a na spodku tomu neco muze chybet.
Pokud to nemas daleko, tak si sebou vem zdroj zvuku a pripoj si to na to kombo a poslechni si to.
Na podobne pociny, jako je garden party, si radeji sezen nejake dva podiove monitory, nebo dva stojanove repraky, pokud budes poctive hledat, tak do jara sezenes mozna i aktivni bedny se stojany.
Dalsi moznost je si to vyrobit. Ale nemusi to vyjit ani levne a nemusi to byt ani dobre.
Na strane druhe, kde je doba, kdy by sme dali nevim co, kdyby sme meli na "nejake ozvuceni" aspon podobne kombo.
http://i.sme.sk/cdata/3/74/7454083/ditzobor490.jpg

Re: Jak je to s "kytarákama"?

Na tenhle typ akcí bych osobně ani neviděl jako nutnost mít bedny dvě ... spíš koupit jednu lepší bednu, než dvě horší. Stereo bývá pro tento účel skoro zbytečný luxus wink Ale samozřejmě záleží jak to kdo pojme....

Re: Jak je to s "kytarákama"?

Hlavně klasické kytaráky mívají různé hrby, s HiFi to většinou nemá nic společného. Taková prezence +8dB na 3-5kHz bývá běžná.

Web

Re: Jak je to s "kytarákama"?

A krom toho záměrně kreslí motorem, Bl na X není v obou směrech stejná, alespoň u Celestionu jsem to viděl.

Re: Jak je to s "kytarákama"?

To taky, některé repra jsou asi úmyslně montované s cívkou víc z mezery. Krom toho na basech pěkně limituje výchylku tvrdý okraj membrány... ale nebývá to vždy, na akustickou kytaru se často používají "normálnější" řešení.

Web

Re: Jak je to s "kytarákama"?

Díky za vyčerpávající odpověď.Je to sice škoda,ale tak nějak jsem to tušil.Takže i když cena je lákavá,prodávající má smůlu...

Re: Jak je to s "kytarákama"?

Mrkni tady :https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=22011