Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Smetiště » Li-Ion baterie - vývody

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

(upravil Anti 16. 1. 2017 5:20)

Téma: Li-Ion baterie - vývody

Dostal jsem na opravu akumulátorový holící strojek.Po opravě konektoru pro nabíjení jsem zjistil že baterie je ko. Provedení je Li-ion 3,7V 1400mAh rozměr cca 18x50 s pájecími pásky.Našel jsem dva kandidáty.Jeden je za tři stovky bez pošty,druhý za dvě stovky včetně ale bez vývodů.Vzhledem k tomu,že jsem po nahlédnutí do Gesu napsal majiteli že se vlezu do 300Kč včetně pošty,chtěl bych to dodržet.Jenže ty z Gesu jsou delší...
Nabízí se otázka:Dokážu připájet na baterii vývody bez jejího poškození?
Máte tip na uvedenou baterii za tuto ceny v tomto provedení?
Díky za případnou reakci.

Re: Li-Ion baterie - vývody

Přepájet to jde kdyz to nebudeš žhavit půl hodiny..

Web

Re: Li-Ion baterie - vývody

Pokud mohu doporucit, dej si na pomoc malinke mnozstvi pajeci vody na nerez. staci kontakty otrit tamponem, nikoliv to pokapat.
Pracuj z pajeckou, ktera ma dostatecnou zasobu tepla, staci i mikropajka, ale prikon teliska by mela mit aspon 80W.
Jinak lze take pouzit pistolovou pajecku 100VA a klasickou Cu smycku, radeji kratsi.
Je potreba pracovat rychle, ale neprilepit ten spoj.
Kalisek je obvykle poniklovaneho Fe plechu.

Problem je zejmena + kontakt. Pod nim je obvykle plynova pojistka ve forme membrany, ktera se prehratim nevratne odpoji.
Druhy problem je tesneni a isolace mezi kaliskem minus a kontaktem +, pokud se to moc prohreje, muze dojit ku skratu clanku.

Proto je potreba pracovat opatrne. Hodne pomaha male clanky drzet pri pajeni ve vlhkem hadru.
Cim vetsi clanek, tim mene problemu. Clanky 18650 se paji temer bez problemu. Male clanky rozmeru 14500, 14650 nebo 10440, je nutno pajet z nejvetsi opatrnosti.

Re: Li-Ion baterie - vývody

Díky za reakce.Je to 18500,takže ne úplně malé.S pájením baterií nějaké zkušenosti jsou,takže snad to proběhne v pořádku.

Re: Li-Ion baterie - vývody

To jsem si nasral do bot.Pájka na co nejkratší hrot,monočlánek horký a stejně se to nechce chytnout.Zatím to ještě funguje,nicméně jak tam ty kontakty chytnu fakt nevím...

Re: Li-Ion baterie - vývody

No a jemne si natrel to pajene misto tou pajeci kapalinou na nerez?

Je to poniklovane zelezo a tam je bez toho temer nemozne dosahnout difuze eutetika, bez toho roztoku.
Kazdopadne pokud je ta vrstva toho niklu hrubsi, nebo je to kalisek z nerezu, ale to pochybuju, nepomuze moc ani oskrabat to pajene misto.
Da se pomoci, ale to se pak musi vykartacovat a ocistit pomoci vody, pomoci acylpirinu.
Dela se to tak, ze ze se misto opatrne ocisti, treba jemnym  kouskem smirku, pak se na to misto opatrne nanese trochu prasku acylpirinu, ale poravdu jen par zrnicek. Nasledne se jemne pocinuje misto, kde se bude pak letovat ten privodni drat.
Kyselina acetylsalicylova dokaze narusit tu vrstvicku a pajka pak muze difundovat do toho materialu.
Misto pocinovane ocistis, jeste pred pajenim Cu dratu.
Nasledne pak pocinujes drat a priletujes na to misto pocinovane.
Je dobre to misto opatrne liznout bezbarvym lakem, ponevac pri letovani, se muze stat, ze se odlepta i misto kolem toho pocinovaneho mista a pak, pokud bude kolem vlhko, se ten kalisek muze prorezavet.

Vyzkousej si to pajeni napred na tom vadnem clanku. Klidne ho muzes oloupat od te buzirky
To neni hanba se to nejdriv naucit a pak to udelat na cisto.
Drzim palce.

(upravil sagitarius 20. 1. 2017 19:49)

Re: Li-Ion baterie - vývody

Pánové, co tady tak blbnete kvůli takový prkotině? Na baterku kápnu kapičku pájecí kapaliny na nikl, půl vteřiny přidržím hrot páječky a mám krásně rozlitou pájku. Tu kapalinu mají v GES i GM a je dobrý ji mít doma i na různý poniklovaný konektory. Zrovna včera jsem pájel jednu 18650.

Web

Re: Li-Ion baterie - vývody

Celá anabáze nabrala poněkud nečekaný směr.Zjistil jsem,že problém není baterie ale vratná smd pojistka v cestě.Takže jsem pokorně napájel plíšky zpět na původní baterii(protože na tam to jde) a musím identifikovat a objednat pojistku....

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Smetiště » Li-Ion baterie - vývody

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£