Téma: Blbá drevotrieska

Nazdar chlapci.
Zohnal som si dosky(drevotrieska) bez dýhy a ak nanesiem lepidlo tak mi ho strašne pije, nemožem nalepit koberec. Myslel som že ich natriem pár krát farbou nech sa napiju a potom skusit zas naniest lepidla ale neviem či to nebude zbytočna práca . Tak budte taký dobrý a poradte niečo.

Re: Blbá drevotrieska

kúp si lepidlo na savé materiály - TOP prém .... je to niečo ako chemoprén ale bledšie... cenovo okolo 180sk/0,7L ...

Re: Blbá drevotrieska

Já to předtím jednou naplácám nitrolakem, pak přebrousím a drží na tom tapeta i chemoprén.

Re: Blbá drevotrieska

kdyz to natres nejakym syntetickym emailem a prebrousis, tak nema drevotriska sanci smile

Re: Blbá drevotrieska

Na koberec sem pouzil tu fijalovou sracku z dexonu a drzi jak na MDF tak i na DTD aj na dyhovane. Moc to nesaje, a kdyz uz jednou a zaschne tak druha vrstva lepi dobre.

Web

Re: Blbá drevotrieska

tak diky...zajtra sa do toho pustím:)

(upravil John370 17. 9. 2007 20:47)

Re: Blbá drevotrieska

Všechno tohle zapříčiněno nekvalitou dnešních DTD,PROTOŽE JDE O TO JAK SLISOVANÉ TŘÍSKY  SE VYSUŠÍ NA PATŘIČNOU ODPOVÍDAJÍCÍ POŽADOVANOU HODNOTU.Záleží taky jakým způsobem se vyšušují je jich víc.Potom dtd,mění své rozměrové vlastnosti,takzvaně bobtná.Dochází ke změnám vlhkosti a má za následek to,že po čase na dělané bedně jsou vidět vruty a tak podobně.Ale když se naimpregnuje třebas výše zminovaným nitrolakem tak se tomu pomůže.Dá se na ní lepit tepeta nebo dýha celkem bez sebemenších problémů.Tohle to je vysvětlování na dlouho,pro koho kdo v  tom nemá laespon trochu jasno....proto doporučuju vhodnější alternativu a to MDF a nebo kvalitní překližku.

Web

Re: Blbá drevotrieska

No mě se bedny ( sloup ) z dřevotřísky ( holá/laminovaný) pomalu po dvou letech začínají mírně prohybat do praku. Nikdy předtím sem si toho nevšiml až poslední dobou jak se na ně zadívám. Možná ale už to tak bylo předtím. Teď fakt nevím.

Re: Blbá drevotrieska

Na tnt-audiu vyšel zajímavý článek o vlivu materiálu beden na zvuk:

http://www.tnt-audio.com/clinica/cabinet_walls_e.html

Re: Blbá drevotrieska

yikes  Snaží se objevit kolo a sděluje radostně ostatním, že čtverec není dobré řešení. lol Co se taky dá od "Art psychoterapisty" čekat? roll