Re: DIY DAC

Okrem toho tam nie je ani I2S izolátor pre USB. Ono realne by kvalitný stál 1/4 toho celého DACu... Ja by som si z tvojich príspevkov niečo zobral keby si tam písal viac než že to hrá super a ešte lepšie s lampami. Niečo také píšeš ku všetkému. Neviem teda či hrá všetko super alebo ako to je.

Re: DIY DAC

z velky casti pisu o vecech,ktery se mi osvedcily...nazory na izolatory se ruzni,ja mam moduly s izolatory i bez,sluchem jsem si nevsiml zadneho rozdilu,cimz netvrdim ze izolatory nemaji sve opodstatneni...jsem praktik,takze veci ktery mne zaujmou nebo mam na ne reference od lidi ktery poslouchaji podobnou muziku a jde jim o zazitek z poslechu hudby stejne jako mě,rad zkousim,teda pokud je to v ramci meho rozpoctu...sestavil jsem desitky DACu a mam vetsinou velmi pozitivni odezvu...nejsem konstrukter jsempouze bastler...z desitek ale spis stovek poslechovych testu jsem si pro sebe udelal jasny zaver:pro mne jsou elektronky,ty jediny jsou mi schopny zprostredkovat iluzi reality tak jak ja ji vnimam...

Re: DIY DAC

tady zase neco noveho z HK:
http://www.diyinhk.com/shop/audio-kits/ … c_pcb_only

(upravil miero 17. 1. 2017 1:06)

Re: DIY DAC

bubuxin napsal:

To je ale pekná blbosť! Ako si to miero vlastne myslel z odkazom? Na čo to odkazuje? Viete vôbec kto je JohnW??? Prečo sa tam spomína MDAC, čo je DAC od Audiolabu. Vo vlakne sa hovorí o jeho novej verzii a nie o dohnalikovom DACi. Alebo pozerám iný odkaz?

JohnW je John Westlake, ktory robil aj pre Audiolab a teraz zije v Prahe a pracuje uz par rokov na novom DACi, vychadzajuceho z povodneho MDACu.

V tom vlakne, resp. mnohych podobne nazvanych vlaknach, je naozaj vsetko mozne, ale aj info o Dohnalikovom DACe, ktory s Johnom uz istu dobu spolupracuje.

(upravil Dohnalik 9. 2. 2017 23:50)

Re: DIY DAC

.

Re: DIY DAC

John je hlava otevřená, lepšího parťáka bys těžko hledal. Takže má zase na Hradčanech celej ten cirkus včetně AP-éčka, cesiovýho normálu atd. jako než prchnul do Číny ? Nenechte se uhánět, čas není tak důležitej, jako výsledek. Ale mám prosbičku, jak už jsem psal, nezvládám prostudovat těch 85 stránek, mohl bys dát ještě jednou jednoznačný odkaz, aby bylo nad slunce jasnější, o čem se bavíme ? Plus kratičké info, jak by to vlastně vypadalo ? Plošňák plus pytlík součástek, osazená deska, nebo co vlastně ? Dík !

(upravil Dohnalik 9. 2. 2017 23:50)

Re: DIY DAC

.

Re: DIY DAC

pekny vecicky...

Re: DIY DAC

Dík za info, teď už je to jasnější.
Dá se u střední verze vyřadit ta digitální regulace hlasitosti ?
Úplně by mi stačila nejnižší verze, jen kdyby tam nebyly ty keramický kondíky.
Rozdíl v ceně součástek pár halířů, to je docela škoda. Pokud to není zcela
záměrné marketingové kurvítko, tak bych se přimlouval do takhle perfektní věci
tu keramiku nedávat ...

Re: DIY DAC

O DACu rozmýšľam už dlhšie. Žeby to bolo dobre, že som tak dlho rozmýšľal? Škoda, že sa nevyznám v tých technických nezrozumiteľnostiach a dúfam, že to budem vedieť ovládať, pravdaže v prípade, že to budem vlastniť. Nech sa darí tvorcom dobrých vecí.

(upravil vma 19. 1. 2017 9:08)

Re: DIY DAC

Neviem si spomenúť kde to bolo, ale bol spomínaný aj vývoj DAC-u pre Raspberry od Dohnalika. Je tam niečo nové?

Re: DIY DAC

Ano, u té prostřední verze půjde vyřadit regulace hlasitosti podržením obou tlačítek po 3 sekundy.

Verze pro RPI se dělá, bude to postaveno na compute modulu 3 co právě vyšel. Jinak todle se dá taky zapojit do RPI do USB a bude to fungovat smile Mám to otestované a funguje to i s androidem bez nejmenších problémů. Dokonce to moje historická S4 dokáže i napájet.

Re: DIY DAC

Vypadá to pěkně wink Jsem jen zvědavej jaký to bude mít cenovky . . .

Re: DIY DAC

Dohnalik napsal:

Verze pro RPI se dělá, bude to postaveno na compute modulu 3 co právě vyšel. Jinak todle se dá taky zapojit do RPI do USB a bude to fungovat smile Mám to otestované a funguje to i s androidem bez nejmenších problémů. Dokonce to moje historická S4 dokáže i napájet.

Ku ktorej verzii sa bude parametrami blížiť verzia pre Rpi?

Re: DIY DAC

Je to tak správně ?
129 - 169 - 249 GBP

Re: DIY DAC

Viacmenej. Taková je představa.

RPi verze netuším čemu se bude blížit, ale asi k top verzi, nemá smysl dělat nic jinýho.

Re: DIY DAC

predpokladam ze ceny su zatial bez DPH a dopravy...

Re: DIY DAC

... a mozno aj bez licencneho poplatku za MQA

Re: DIY DAC

Dohnalik: bude RPi verzia prehravat aj DSD Audio (over PCM)?

Re: DIY DAC

RPi verze momentálně není priorita a nevím vůbec kdy bude. DACy samotný umí DoP, třeba i z SPDIF, takže s tím problém nebude.