Téma: Zvukovka - adaptér PCI express na PCI

Zdravím, chtěl bych požádat o názor/radu - mám Asus Xonar Essence St starší verzi do PCI slotu a chtěl bych vědět, zda by došlo k ovlivnění kvality výstupu, pokud bych použil pro zabudování karty do jiného PC adaptér z PCI-E na PCI, např.:
https://www.aliexpress.com/item/PCI-E-E … 4.8.IRWXBH

Děkuji za názory

Re: Zvukovka - adaptér PCI express na PCI

Celkem zajímavá věcička, pci přes usb3... Otázka je, jestli to bude vůbec fungovat.

Re: Zvukovka - adaptér PCI express na PCI

Podľa môjho skromného názoru, kvalitu zvuku to určite neovplyvní. Ale tiež mám skôr obavy z tej kompatibility...

Re: Zvukovka - adaptér PCI express na PCI

To IMO není přes USB 3.0 , respektive to jen použili jako kabel na propojení, na té destičce do PCIe je jen konektor a jinak nic. Na protikusu je osazen podle foto PI7C9X111
https://www.pericom.com/products/pcie-p … I7C9X111SL
a to je bridge PCIe-PCI, takže by to IMO chodit mohlo, je to vždy otázka kus od kusu, na dnešních deskách s PCI sběrnicí to bývá takto řešeno, nativní podpora PCI z čipsetů už zmizela. Za ty prachy koupit a vyzkoušet smile

Re: Zvukovka - adaptér PCI express na PCI

DJ_Rix

Tak mi to přišlo, nainstaloval jsem asusácký ovladačka pro desítky a hraje to vždy jen pár sekund, pak konec, po restartu znova zas pár sekund. Nevím, jestli to je vinou desky (Asus H110M-K)... Nechcete někdo PCI Xonara Essence ST výměnou za něco podobnýho do PCIe nebo za nějaký rozumný peníz?

Re: Zvukovka - adaptér PCI express na PCI

A to zařízení se ve woknech odpojí, nebo co se s ním přesně stane ? K té redukci byly nějaké ovladače ?

(upravil alfonso 24. 1. 2017 9:23)

Re: Zvukovka - adaptér PCI express na PCI

DJ_Rix

Nevím, zcela laicky - pár sekund to hraje, pak přestane s tím, že se zastaví i samotný přehrávač. Ve správci zařízení ale karta pořád je. V nastavení outputu ve Foobaru přehrávač nahlucho "hraje" u vše výstupů kromě potřebného výstupu repro Asus Xonar, při jehož zvolení se přehrávač ani nehne.
Ovladače u toho žádný nebyly a co jsem se díval na web snadvýrobce, ani žádný nejsou.

Re: Zvukovka - adaptér PCI express na PCI

A co běžné zvuky z windows, fungují, nefungují? V tom foobaru to máš nastavené v output jak? Device ASIO, DS, KS, WASAPI? Zvuk se zastaví jen ve foobaru a nebo jsi použil i jiný přehrávač? Je třeba vyzkoušet všechny možnosti co tě napadnou.

Ve správci zařízení zkus najít ten adaptér a pokud mu windows přiřadil drivery, tak by mohly jít případně i aktualizovat.

Re: Zvukovka - adaptér PCI express na PCI

orhore

Zvuk se po několika vteřinách zastaví v jakémkoli přehrávači, nebo po přehrání jednoho windows zvuku, doba hraní se různí, cca od 2 do 25 sekund. Výstup jsem zkoušel DS, WASAPI i ASIO, nemá to vliv. Ten adaptér jsem ve správci zařízení nenašel. U několika položek, co měly v názvu PCI (jsem laik..) se mi podařilo aktualizovat ovladače. Updatnul jsem i bios desky. Nic. Kašlu na to. Budu muset časem pořídit nějakou jinou. Kupovat jinou desku, překopat počítač a znovu ho přeinstalovávat, na to teď nemám čas...

Re: Zvukovka - adaptér PCI express na PCI

Ak dobre vidím tak ta vec má aj konektor na dodatočné napajanie. Tak ma napadlo ci ta karta+ten prevodnik nemá väčší odber než koľko sa dá "ukradnúť " z pcie slotu. Skúšal si to aj s tým dotatočným napajanim?

Re: Zvukovka - adaptér PCI express na PCI

Tipi

Jasně, krásně modře to svítí wink

Re: Zvukovka - adaptér PCI express na PCI

Bez toho napájení to totiž ani nefunguje, v tom USB3 není dost drátů na to aby se tím táhlo i to napájení, navíc v PCIe je jen 12V a 3V3.
Chce to se pohrabat v nastavení zařízení, ten bridge tam samozřejmě musí být někde vidět, možná to chce i nějaké nastavení v biosu ohledně PCIe, to zařízení určitě při zastavení půjde restartovat z woken, prostě to chce jisté bádání v hloubi win což chápu že není pro každého. sad

Re: Zvukovka - adaptér PCI express na PCI

Aha... trápne som sa zmýlil teda, ale priznám sa, moc som tú vec neskúmal smile