Re: Fullrange. Který?

Mas to krasne. 
Takove dilo je nadherne.
Ja sem menic supravox, drzel v ruce docela davno, delal sem na to zdroj napajeni, myslim ze to byl 215/2000 EXC
To zas SP205 celkem jiste neni hoden tak krasne bedny.
Pro experiment poslechu, bude muset stacit pro mne i daleko hnusnejsi bedna.
Supravoxi menice, se pohybuji na urovni minimalni mzdy Germanske uklizecky, tedy nekde od 1800 eur a vys.
To je u mne ve vyhledu jako "snad jednou", ale stejne pouziju spis "levny" fostex, nebo lowther. Kdyz uz bych nejak zacal citit potrebu, tak nejspis Lowther DX2, bych skusil. Takovy menic mi jiz pohladil moje usi, ale necitim se jeste na to, abych si hral z podobnymi sperky.
Ja mam rad i bizuterii v podobe monacoru.

Pokud se mi ta stavba bedny experimentalni osvedci, budu velmi premyslet nad tim, zdali na to vubec nazehlim duvilaxem dyhu. Nebo jen sproste namorim preklizku, nebo vubec.
Dik za inspiraci.

(upravil Jarous 14. 1. 2017 23:39)

Re: Fullrange. Který?

Já ti nevím, ale ty "obyčejnější" Supra jsou kolen 300EUR, ale otestuj to s tím monacorem a uvidíš. Já díky, že jsi ve mně probudil vzpomínky smile Taky mně napadlo tam strčit koaxiál, třeba Eminence 8CX, no dá se s tím poměrně dobře experimentovat. A s tím Lowtherem, ten je na úrovni toho monacoru smile

Re: Fullrange. Který?

Ja behem poslednich deseti let vyzkousel nejruznejsi fullrange,byly jich desitky...vcetne Lowther DX3 a PMC6.Nejvic mi zvukove sedi L.Cao  FA8,na ty uz par let hraju,v OB spolu s ARO835 a HT95,diky Jarousi....Strunne nastroje hraji temer na vsech fullrange vyborne,prubirskym kamenm je ale klavir a  saxofon.Ted v dilne zabiham Alphard 10A,doufam ze uz brzo s nima budou ty horny,na to jsem fakt zvedavej...poinformuju potom...

(upravil wimshurst 15. 1. 2017 11:50)

Re: Fullrange. Který?

Ano, ja sem sledoval kudibabkovy projekty, to sou take svosty.
Je to nadherny kus truhlarske prace. Po vanocich sem se koukal po nejakych menicich sirokopasmovych a narazil sem na zajimave nabidky i na e-bay, ale musel sem koupit jine soucastky, ktere se netykaji audio projektu.
http://www.ebay.com/itm/L-Cao-alnico-ma … 1922939698
Mam rozevlaty zivot a mam sice prostor i cas na experimentovani, ale nikoliv stabilni misto existence.
Tedy v pripade ze zas budu menit pusobiste, se mi muj cely zivotni prostor musi vejit do dodavky, bez postele, abych se mohl presunout jinam.
Take sem zvedav, na ty horny.

Kdyz uz sme ve vlaknu o fullrange, tak mne vrta hlavou spousta menicu, ktere bych chtel vyzkouset, ale zivot je prilis kratky...
Koukal sem se na Aucharm a jine cinske menice, ktere by staly za vyzkouseni. Ja to ale necham na mladsi.
https://www.aliexpress.com/item/Aucharm … &tpp=1
https://www.aliexpress.com/store/produc … 0wodNSIFLQ
A mnohe dalsi..
https://www.aliexpress.com/wholesale?ca … xt=Aucharm

Problem je, ze se mi az nechce verit, zdali ty parametry sou tak opravdove, ze se jim da uverit.
Na druhou stranu, menic jenz stoji jednu lepsi veceri, ktery dojde "v cene" do mista urceni pres DHL, neni asi o cem premyslet.
Problem bude clo a DPH, tomu se jiz neda vyhnout. Ale to same plati u vseho, co neni z EU a nejde to sem nejakou celni a danovou dirou, pres Gibraltar, Yersey a podobne danove raje.
Neni to tak rozsireny a zadany sortiment. To se v radiokramech, jako je SOS, nebo TME, bude vyskytovat tezko. Mozna po zavedeni CETA, nebo TTIP, to sem bude posilat nejaky redneck, jako z "juesej" bez celnich a danovych prirazek. Otaka bude, jakou bude mit marzi.

Je ale docela mozne, ze pokud se mi aspon castecne osvedci RJ enclosure, tak mi rupne v kouli a hecnu se koupit nejake jine sirokopasmove menice, treba onen aucharm. Jsou vetsinou v parech, takze to neni tak silene bolave, abych vykrvacel.
Je to mozna cesta, jak katovat costy. Stejne mam dojem, ze dneska se uz vsechno vyrabi jen v Cine, jen se na to lepi vzdy jina epoleta.
Tajne doufam, ze se mylim a neni vsechno z Ciny. Nebo vsechno je z Ciny a neni to tak spatne, jak si myslim.

Re: Fullrange. Který?

L.Cao od toho prodejce jsem kupoval pro zname,nekolik paru,prodejce spolehlivy,doprava do 14 dnu,cena je taky lakava...kdyz ale clovek pripocita dopravu,DPH a v pripade ze to neni pro soukromou potrebu i clo dostane se realne nekde mezi 15-16K za par,to uz neni tak levny...ty repraky ale fakt stoji za to,jednak zpracovanim druhdak zvukovymi vlastnostmi...alternativou jsou feritovy 6,5´´ tedy L.Cao F6,ty vyjdou na cca 4K a zvukove jsou jen o fous horsi...ostatni z tech odkazu jsem neslysel,mam jen nejake info od jednoho kamarada z Finska,zkousel nektery ty 6,5 klony Daytone a nebyl moc nadsenej...FR od evropskych vyrobcu jsou vzdycky hodne drahy...Lowther,EAR,Voxativ,PHY atd...alternativou ohou byt ruzne repraky z radii z padesatych let isophon,Saba,Grundig a mnohe dali,uz se tu o tom psalo...je vsak nutny doplnit je tweeterem...
L.Cao jsou delany v mlym,zadne tisicove serie,clovek ktery je vyrabi je vyvijel cca 5 let,vychazel prave taky z toho Daytone,moc se mu to povedlo a alnico verze nema chybu...dela jeste verzi FE8,to je verze s buzenym magnetem,tam je mozno zmenou budiciho napeti a proudu mirne menit vlastnosti repraku,tedy citlivost a Qt...ty uz jsou ale hodne drahy,zakladni cena vychazi na trojnasobek tech alnico...ja bych kazdymu doporucil ty Alphard,daji se koupt z Nemecka,doprava do tydne,cena byla 8700 za par vcetne posty,zadne dalsi poplatky a opruz,zvukove fakt super...papirova membrana,hraje to moc dobre i na vyskach,basy v 12litrovy basreflexovy bedne kupodivu dobry,velmi detailni podani diky nizky hmotnosti kmitaciho systemu,vychylka tusim az 9mm...hodne si od nich slibuju hlavne v tom hornu,ktere by mely mit citlivost temer 94dB,na to uz fakt staci 2x2W SE lampac...

Re: Fullrange. Který?

kdyby tam nebylo takové poštovné tak to z legrace koupím, moc hezké bedničky. https://www.aliexpress.com/item/pair-da … bd06d4bc7a

Re: Fullrange. Který?

No a zde se objevuje klasicka Wimshurstovska otazka... Bastlit, ci nebastlit? Kdo mi odpovi? Me svedomi?
Ale ja osobne bych sirokopasmo, nebylo li by to, jako nastrojova bedna, nebo zesilovac-kombo, asi v alikove expresu nekoupil.
Neco jineho je vlozka typu au-kram a neco jineho, je kompletni set, ktery mi je zcela neznamy.
Problem ale neni ani tak cena, ani doprava, ale fakt, ze si stoho nabali, pro muj chtic, statni kleptokracie na celou sumu i postovne, jeste clo a DPH.
Ve skutecnosti to neni tak bolave, ani drahe, ale my malo vydelavame, v byvalem zapadnim protektoratu ZSSR, dnes jiz pouze vychodnich koloniich EU.
Mozna proto je mozne, ze bastleni ma smysl, ponevac je to nasledek spatneho platoveho ohodnoceni a ochrany, pred nedostatkem a vyhnuti se problemu nejakeho nedostatku.

Re: Fullrange. Který?

bastleni je hlavne zabava,se vsim vsudy,obcas adrenalin,obcas cholera do dupy a vetsinou spokojenost pri poslechu oblibenych ruchů...pro nekoho smysl ma pro jinyho ne...:-) a jeste:bastli lidi po celym svete,jsem v kontaktu(FB) s nekolika bastlery z Japonska...jeden z nich je kardiochirurg,ktery si na konci svy staze v USA koupil cca 10000 ruznych lamp,v ty dobe byly temer bezceny...vyrabi zesilovace pro sve zname,podobne postizene jako je on,poslouchaji hlavne šelaky,poradaji 'koncerty' na kterych hraji jednak gramofony na kliku a druhdak systemy sogafon,jejich vynalez,signal z CD prehravace se zesili lampovym zesilovacem do kteryho je zapojen urcity typ reproduktoru Tang Band a ten je umisten v troube od gramofonu...videl jsem fotky z tech akci,v hledisti samy vazne se tvarici lidi spis pokrocilyho veku...po akci nadsene debaty a samozrejme raut na japonsky zpusob nebo tak nejak...sorry za OT,ale ta merunkovice je fakt dobra

Re: Fullrange. Který?

sp205/8 jsou doma smile v Práci mám velké nové krabice z tvrdého papíru, zkusím to večer zapnout aspoň zatím takto smile aspoň se to rozehraje, repráky vypadají opravdu hezky na to kolik stály.

Re: Fullrange. Který?

Ja je mam od patku namontovane v open bafle preklizkovych suplicich a hraje to.
Problem je ony se opravdu rozehravaji, skoro jako fostexy, ktere znam.
Na zacatku byli tuhe, a bez basu.
Pak zacali huhlat a dnes jiz zacinaji hrat. Jedou na malem zesilovaci TPA3116.\
Neveril bych ze se budou rozehravat. Jedou ale v maximu, na 5W ve velkem prostoru, kde mi to nevadi.
Hraje na tom radio a ty same skladby porat zneji jinak.
Nema to ale spodek. Zacinaji od cca 100Hz.
Vysky kresli dobre, sou smerove a funguji lepe, jak sem cekal.
Do komba dobre sou. Na svuj den v RJ jeste cekaji, nemam cas vyrezat dekly, podle sve predstavy.
Naproti SP200x to ale opravdu nema spodni kmitocty, ktere znam jak z velke uzavrene bedny, tak z open ozvucnice dveri ze skrine.
Ale ony se opravdu rozehravaji a stale se meni .

Je to jen par dnu.

Re: Fullrange. Který?

Ono to asi chce udělat ozvučnici podle doporučení Jarouse, mě bohužel ještě sp205/8 nedorazily.

Web

(upravil divnypocit 17. 1. 2017 20:56)

Re: Fullrange. Který?

Já přijel z práce, zapalil cigárko a dal si kafe a hned jsem jeden nacpal do bedny od bot smile)) Na to, že je to v krabici od bot, to hraje fakt hezky, Diana Krall na tom zní super i teď smile Rozhodně lépe jak na mých 2p, které jsou trošku bum/cink. Nechám to rozehrát v práci máme navíc dřevotřískové police tak z nich udělám bedny cca. dle plánku a budu rozehrávat a poslouchat a pokud uznám, že to má smysl, nechám si přesně nařezat dřevo a postavím to. Zatím jsem spokojen.

Samozřejmě  je to celé jen radost z levných repráčku, nejde o hifi apod.

Re: Fullrange. Který?

Je to vhodne i pro rezonancni boxy, proto to hraje v krabici dobre smile http://www.troelsgravesen.dk/greencones.htm

Re: Fullrange. Který?

Rezonancni bedny podle Troelse jsem stavel,celkem tri pary,jeste tady mam material (vcetne repraku) na dalsi par,ale nejsem schopnej se k tomu dokopat...
...uz jsem si nakreslil ty DNA horny ve skutecny velikosti,zbyva zejet pro preklizku,rezat a lepit...koty v inchich jsou obcas zapeklity,napr. 13 a 39/64...no pomoci sviňáku metru v inchich a suplery jsem to za par hodin zvladnul...

(upravil divnypocit 18. 1. 2017 17:30)

Re: Fullrange. Který?

Tohle mi vyskočilo, když jsem hledal nějaké věci k tomu monacoru smile obrázek je celkem mimo ale ta velikost mě pobavila smile https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/73 … c914e1.jpg

Já co mám volné desky navíc tak zkusím pár konstrukcí ale bez měření jen tak z legrace, dřevo je navíc a nic to nestojí jen čas smile a Uvidím jak to dopadne, každopádně udělám jako první tu ověřenou kontrukci a pak mohu na druhém repráku zkoušet jiné smile i součástky na bafflestep kompenzaci najdu a sice tim snížím citlivost ale proč to nezkusit smile

Jinak v té krabici od bot to celkem tluče od spodu ale chybí zatím ty "vyšší" basy ale to bude chtít určitě rozehrát a nemít to v krabici od bot smile)) Na Sonce mám defaultně zaplý loudness a asi proto mi ty "nižšsí" basy celkem stačí.

Akustické věci hrají neporovnatelně lépe už teď o proti mým 2p. některý rock, metal apod zní jak z malého rádia, elektronická hudba je ok ale je jasné, že ty basy nejsou úplně bůh ví co.

Re: Fullrange. Který?

Tak po kratkem case, sem ty 205 snad rozehral.
Opravdu sou citlive, da se stoho udelat celkem slusny portable zesilovac.
Na vybuzeni, ktere ty vlozky nebude stat zivot, staci i uplne debilni zesilovac na baze PAM8???  z BT stereorepraku, ktery sem dostal, ponevac ho predzvykal pes.
Mereno jen na osciloskopu, ten PA, da maximalne 2W do 8R. Pri napajeni 5V
Na velke desce, jako otevrene ozvucnici, je stoho najednou celkem plnohodnotna sestava.
Nejlepe se ku tomu podaril napasovat 8610, ktery tomu neublizi, ale lepe vybudi.
Kmitaci soustavu, pokud to ma zacit hrat niz, je nutno pritizit zavazim.
Nedelal sem zadna mereni, vsechno jen poslechem.
Optimum me vychazi nekde kolem 1eura. 50c je jeste malo.
Lepil sem to UV lepidlem, ktere je mozne opet nabobtnat ethylacetatem a odstranit.
Vychazel sem z predpokladu, ze levneji, nez za 1/7 ceny menice, zavazi nedokazu poridit.
puvodni napad je v linku nahore...
https://web.archive.org/web/20020213114 … r/mods.htm
Ted se jen dokopat a vyrezat z preklizky celo te bedny RJ
Vidim to na laser, nechce se mi to strouhat.

Pravda je, ze ty SP200x hraji lepe bez uprav. Ale stoji 3x tolik.

Re: Fullrange. Který?

TO závaží možná zkusím smile Bohužel teď po novém roce spousta práce, chodím pozdě večer domů, desky mám nařezány na bedny ale zatím rozehrávám v této speciální kartonové bedně smile)) https://s27.postimg.cc/dmdrbjapf/20170123_204216.jpg Zvuk je v pohodě, někdy to basuje a někdy to zní trošku jako tlampač, záleží jakou hudbu do nich pustím.

Re: Fullrange. Který?

@divnypocit to jsou fakt super-eko ozvucnice smile ale neposmivam se - sam mam ted historicky temer-fullrange isophony v policich ze skrine temer vyhrabany z kontajneru. Co jsem dodelal druhou ozvucnici, tak nejsem schopnej se vratit k bednam s BR, co jsem poslouchal do ted. Za mirne orezany kraje je ten zbytek o tolik lepsi.

Už dlouho jako dočasná nouzovka - Alesis IO2 | Philips CD751 | Dual 510+Shure M75D --  Kenwood KA 8150 -- různé OB experimenty

Re: Fullrange. Který?

Ja sem se do prace na zimu prestehoval.
Chodit domu je strata casu. V zime se bojim, ze se nekde vybulim, zlamu si hokejky a mam po parade.
Moje pani chodi za mnou... Co ji schazi, kdyz muze mit pro sebe i TV?
Neumim vlozit vlastni obrazek te testovaci soustavy.
Dam to sem pozdeji.

Re: Fullrange. Který?

Ta krabice je fajn smile člověk si může různě otvírat a zavírat ty boky a rovnou slyší, jaký vliv na zvuk to má smile já jsem doma dal z desek co dům dal testovací bednu, tak zkouším smile https://s29.postimg.cc/44vfapzuv/163444 … 3970_n.jpg