Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Nezařaditelné » Nahráváni a pořizování audiozáznamu dnes

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: Nahráváni a pořizování audiozáznamu dnes

Mam otazku do plena.
Dnes sem cistil znamemu, starou nagru. Pro neznale, je to reportazni a zaznamovy magnetofon.
Jak sem tak premyslel a jako v podstate zamrznuty v case, sem neumel odpovedet sobe a ani znamemu, cim dnes porizovat audiozaznam modernim spusobem.
Napadlo me, ze dnes, existuji digitalni fotaky, digitalni zrcadlovky, fotaky v mobilu, vsechno mozne, i digitalni full HD kamery z rychlym zaznamem, jako Gopro a jine, ale neznam spusob, jak reportazne zaznamenat kvalitne audio. Mel sem v ruce diktafon, ktery umoznuje "nejakou kvalitu" ale od urovne zaznamu na stary diktafon z mikrokazetou se to nelisi. Krome silene komprese, je to cele horsi, jak zaznamnik v telefonech. Snad jen moznost priposlechu se vymyka standardu.

Proto by me zajimalo, jak dnes audiofilni komunita, porizuje zanamy z nejakych zivaku, nebo malych koncertu, vystoupeni a pod.
Vim, ze odpoved bude neco jako, skocim si do kramu a koupim CD, nebo vynil, stahnu si to, nebo v pripade low cost, si to pres anjoto, "zempetrojkuju" a neresim.
To je problem instatnich nahravek, ci zaznamu a kvalita se tu probirala a probira porat. To me netrapi.

Mne by vsak zajimalo, jak resit dnes problem audiozaznamu v terenu, nebo reportazni zaznam, pripadne nahravani zvuku nekde, kdekoli, kde to clovek odnese v tasce a je schopen ku tomu "necemu" pripojit existujici mikrofony, klopakem elekretovym pocinaje, po klasickeho Neumanna z nuvistorem.
Existuje neco, co by kvalitou audiozazmamu, bylo rovno necemu podobnemu ve fotografii, jako je digitalni zrcadlovka? Cele zarizeni?
Treba pripadne ku notebooku, nebo tabletu, nejaky kvalitni prevodnik, ktery by bylo mozno pro klasicky stereozaznam pouzit v terenu, nebo v prirode?
Neco jako ze vem nagru a doma ve studiu /v klidu na sluchatkach/ si to prepis a digitalizuj, je vice mene ted. Az nagra umre, pak bude co?
Zajima me, ci nekdo audiofilni, dnes porizuje nejaky zaznam portable a kdyz, tak cim a za jakym ucelem.
Dik

(upravil reta 15. 1. 2017 22:45)

Re: Nahráváni a pořizování audiozáznamu dnes

Třeba

http://www.conrad.cz/rekorder-tescam-dr … o-rekorder

a mnoho dalších podle peněženky.

edit: https://www.muziker.cz/tascam-dr-70d

Re: Nahráváni a pořizování audiozáznamu dnes

Vyloženě audiofilská záležitost to zřejmě není, jestli to je to co hledáš také nevím, ale slyšel jsem živák nahraný na (snad se nepletu) Zoom H5 (umístěný normálně v FOH na stativu) a musím říct že skvělý výsledek. Bylo to dále použito jako doplňková stopa k multitracku z mixu, ale umím představit, že by to v určitých situacích a pro některé účely stačilo samo o sobě jako dost kvalitní záznam... Konkrétně bráno jako "reportážní" nástroj myslim bohatě dostačující i přesahující.

Re: Nahráváni a pořizování audiozáznamu dnes

Určitě bych doporučil nějaký lepší Canon + Magic Lantern + slušný Rode mikrofon.  Tím jde natočit profi reportážní kvalitu. Pokud jde ale o hudbu, tak to se dneska už nehodí natáčet, ale mixovat do zvukové stopy.

Re: Nahráváni a pořizování audiozáznamu dnes

ČRo na Vinohrady nakoupil kdysi pro reportážní účely minidisky čili MD, kvalita pro daný účel víc než slušná, ovšem je to už pár let, pak se říkalo že MD je slepá vývojová cesta tak nevím. Je tam žádoucí funkce indexování záznamů pro pozdější střih, značení kapitol atd.

http://www.highfidelity.cz/vyrobky.php? … mp;vypis=1

Re: Nahráváni a pořizování audiozáznamu dnes

Dik moc za rady, musim to podrobne prostudovat.
Ja uz chapu, co mel ten znamy na mysli, kdyz mi rikal o digitalni zrcadlovce.
To odpovida tomu tascamu a variacim kolem toho.
Jak to nastuduju, tak dam vedet.
Bal sem se, ze reseni neni, ale ono je, dokonce kvalitni a prenosne bez vetsich problemu.

Re: Nahráváni a pořizování audiozáznamu dnes

pro příznivce vintage aparátů Uher report 4000, Nagra byla lepší to jo

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Nahráváni a pořizování audiozáznamu dnes

Já bych to viděl tak, že si k tomu zvuku nahrahu i obraz ve full HD a mám to, spousta kamer má vstup na externí mikrofon, i některý foťáky co umí full hd tak mají tuhle funkci. No a pro menší kvalitu stačí telefon, ostatně spousta videí na youtube je takhle pořízenejch a jako reportážní kvalita na inteligentní výkriky "oh mygod!" a "f****k" to úplně stačí. A pokud bych chtěl dělat doopravdy záznam živáku, tak si připojím ten NB s externí zvukovkou do aparátu a příp další mikrofon někde z pódia směrem k obecenstvu a je hotovo.

Re: Nahráváni a pořizování audiozáznamu dnes

Ja sem to pochopil tak, ze sou mista, kde neni linka pro vystup na zaznam k dipozici. Sou to treba kostely, nebo ruzne sbory, mala divadla a ruzne ochotnicke akce, kde se dela nejaky zaznam, je tam treba kapela, nebo orchestr, ktery nema zesilovace, maximalne basu atd..
Tam se prave realisuje zaznam pres mikrofon-y a dela se to jinak, nez na nejakych mega akcich, koncertech a tp.
Tak sem to ja pochopil a tak nejak to asi bude.
Treba i pri nataceni videozaznamu na nejakou kameru, treba i digitalni, se porizuje zaznam zvlast.
Nekdy i 4 kanal, ktery se pak spracovava zvlast, nebo spolu, Dobra je take moznost synchronisace, je li kdispozici a markrovani ruznych sekvenci a pod. Zjednodusuje se pak prace.
Neni to moje parketa, tak se necham rad poucit, je to spousta procesu, ktere vlastne vytvori to, co poslouchame a neni to jak bych to napsal spravne "instatni".
Ja sem si vyposlechl na sluchatkach sbor a varhany a jezili se mi chlupy, ackoli to je format, ktery me moc nikdy nezajimal. Mozna starnu a zacinaji se mi libit i lidove pisne.
Nekdo a ja to nejsem, ma cas a nahrava treba stare baby a lidove pisne, nebo treba zvuky v prirode a ono jak se zda, to asi ma smysl.
Kdyz tak nad tim premitam, tak spousta treba jazzovych nahravek vznika prave takovymto spusobem, mimo studio.
A nejen tyto.
Jak sem tak brouzdal po netu, tak nagra neni mrtva, dela i moderni zaznamove pristroje, jen je to porat o cene.
Ale Nagru si nekupoval ani bigbitak v dobe minule, stalo to majetek. Stejne tak i dnes.
Ale cumel sem na ten tascam a dalsi zarizeni a je to vymakane, v podstate jen pro mne nezname.
Ja ale stimto nedelam a nezivi me to. Je to vsak zajimave a tyka se to audia a to dost bytostne. Tam kdesi vznika to, co pak poslouchame.
http://www.nagraaudio.com/nagra-sd/
http://www.nagraaudio.com/nagra-seven/

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Nahráváni a pořizování audiozáznamu dnes

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£