Re: DIY DAC

bubuxin napsal:

4 cifry v akej mene, dúfam že nie v eurách uui

Nestresuj bubu wink Síce neviem pre ktorú variantu to bol vtedy nástrel, ale však uvidíme...

Dohnalik napsal:

Fujky fujky...nevím, nechceš počkat na ten DAC co jsem posílal o pár příspěvků výš? Dual mono 9028Q2M, můžeš ho zapojit jako Vout DAC, kdy sice dostaneš nelinearitu vnitřních rezistorů a nějaký to zkreslení, ale to extra nevadí, zvlášt, pokud za tím máš lampy co zkreslujou víc. Bude to dostupný celkem levně a můžu ti říct odkud brát signál. Na trhu bude někdy v září/říjnu. Na analogový napájení DACů máme ES9311Q. Masterclock je náš proprietární, kterej si dává crysteky ke svačince.
DSD256, 384 kHz, DSD to žere i přes SPDIF. Napájení 5V z USB, nebo z adaptéru, ale je to jedno, je tam tolik filtrace, že i USB bude v pohodě.

Rozhodně to bude nejlíp hrající věc co si v téhle cenovce 2-4kCZK můžeš koupit.

Dohnalík prosím Ťa mohol by si napísať aké verzie budú a čím sa budú odlišovať?

Re: DIY DAC

No už nás napínáš dost, je i nějaká sw podpora linuxu (ubuntu, mint?) příp bych to mohl vyzkoušet jako betatester smile
V současným mm PC mám sice win7, ale není to navždyky.

Re: DIY DAC

Tiež som zvedaví na tie verzie a ceny . Predpokladaný termín aspoň približne ? Su tak trochu nedočkavý .

Re: DIY DAC

Info o cenach v GBP: http://www.pinkfishmedia.net/forum/show … tcount=615

Re: DIY DAC

Cena je teda ludova vsimol si tam zaciatok predaja? Teda  datum

Re: DIY DAC

Omlouvám se, nemám sílu studovat 85 stránek nazpátek, mohl by mě prosím někdo poučit ?
Za 129 GBP bude stavebnice ?
Ten převodník dělá Dohnalík, nebo John ?

(upravil misog 14. 1. 2017 15:09)

Re: DIY DAC

no ja viem tak ze je to hotovy produkt v krabici

no ale John tam pise ze to pojde do predaja po mnichovskej vystave co bude o 125dni? To vazne? Pochopil som tos pravne?

Re: DIY DAC

No já jsem se snažil přečíst tak nějak většinu a jestli můžu, taky bych si rád pár věcí ujasnil (tak trochu i o obecném fungování DAC)

Myslíte, že to bude hrát líp, jak zvukovka Asus Essence STX 2? Má tedy cenu na to počkat?

A hádám, že to bere čistě digi data z přehrávače, tedy jediné možnosti EQ jsou ty z přehrávače? Takže třeba videa z youtube nebo z jiných přehrávačů které samy o sobě EQ nemají tak to všechno bude bez EQ?

Hlasitost výstupu je zase daná přehrávačem, nebo celkovým nastavením hlasitosti u windows (ikonka vpravo dole)?

(upravil mechanik 14. 1. 2017 18:44)

Re: DIY DAC

Určite to bude hrať lepšie než Asus Essence STX2, to je vtip? Keby tá ASUSka do 200e bola tak dobrá k čomu by boli všetky tie velké a drahšie prepracované riešenia... Ked ta zaujíma EQ tak to asi nebude pre teba a stačí tie nejake lacnejšie riešenie, myslím to tak že nikto s lepším HiFi EQ nepotrebuje. Teda ked tým práve nemáš v pláne ekvalizovať v pásme basov na základe meraní v konkretnej miestnosti... Ale to by si použil foobar2000 a youtube vôbec neriešil... Na youtube a nejaku zostavu čo bez ekvalizovania nehrá ti bude bohate stačiť tá ASUSka.

(upravil bubuxin 15. 1. 2017 0:38)

Re: DIY DAC

To je ale pekná blbosť! Ako si to miero vlastne myslel z odkazom? Na čo to odkazuje? Viete vôbec kto je JohnW??? Prečo sa tam spomína MDAC, čo je DAC od Audiolabu. Vo vlakne sa hovorí o jeho novej verzii a nie o dohnalikovom DACi. Alebo pozerám iný odkaz?

(upravil Jory 15. 1. 2017 11:15)

Re: DIY DAC

mechanik napsal:

Určite to bude hrať lepšie než Asus Essence STX2, to je vtip? Keby tá ASUSka do 200e bola tak dobrá k čomu by boli všetky tie velké a drahšie prepracované riešenia... Ked ta zaujíma EQ tak to asi nebude pre teba a stačí tie nejake lacnejšie riešenie, myslím to tak že nikto s lepším HiFi EQ nepotrebuje. Teda ked tým práve nemáš v pláne ekvalizovať v pásme basov na základe meraní v konkretnej miestnosti... Ale to by si použil foobar2000 a youtube vôbec neriešil... Na youtube a nejaku zostavu čo bez ekvalizovania nehrá ti bude bohate stačiť tá ASUSka.

Tak já nepopírám, že jsou věci které hrají líp, jak tahle zvukovka, zvlášť když stojí třeba řádově víc, ale nemám tušení, jak si taková zvukovka může stát vůči DIY DACu, který stojí třeba polovinu, proto se ptám smile není to myšleno jako znevážení tohoto počinu, prostě si chci udělat představu jak to asi může hrát.

Co se týče EQ tak to není o tom, že by bez něho sestava nehrála, ale používám ho hlavně večer, kdy ubírám basům abych tolik nerušil spolubydlící. Když si to nastavíš ve foobaru a pak si pustíš něco jiného (třeba nějaké video na youtube) tak to začne rušit. Dá se to sice řešit ubráním hlasitosti na zesilovači SW, ale to není tak pohodlné.

Re: DIY DAC

o tom jak hraje ten ci onen DAC nebo zvukovka si udelas predstavu,kdyz si ho poslechnes...:-)...podle mych zkusenosti zvukovku za 200E hrave prehraje toto:
http://www.ebay.com/itm/32BIT-768K-XMOS … SweW5VNcas

(upravil mechanik 15. 1. 2017 13:41)

Re: DIY DAC

Tomu neverím, ten XMOS, ked je tam AD797, tie stabilizátory od LT, to sú všetko dosť drahé obvody. Tiež tam vidím audio kondenzátory ELNA a tušim tiež MUSE. Čo ešte oscilátory? To budú asi všetko veci z aliexpresu, nejake napadobeniny. Kde už inde ked nie v lacnej doske z ebay?

Re: DIY DAC

Že některé věci budou napodobeniny je dost možný zvukové vlastnosti téhle desky jsou dost překvapivé o tom už jsem několikrát psal, dovolím si připomenout přísloví lepší vrabec v hrsti než holub na střeše

(upravil mechanik 15. 1. 2017 15:03)

Re: DIY DAC

Ale žiaden holub na streche... Nemusíš čakať na veci od Dohnalika ani Luty. Kvalitné riešenie ponúka customworks, casea a určite mnoho dalších. Čina práve čerpá z toho že ľudom ponúka zdanlivo lacný high end na ktorý by bežne nemali. Všetky tie veci sú výsledkom toho že si niekto myslí že kvalitná vec môže byť lacná.

Asi jediný Trump, na to prišiel že takto všetko len upadá. Ekonomika, zamestnanosť... Dúfam že sa inšpirujú jeho krokmi aj v EU. Zvýši sa daň pre veci z číny a veci sa začnú vyrábať v EU, ludia dostanú prácu a také nechutnosti ako fake veci by si žiadna normálna krajina nedovolila... Okrem toho si polepší ešte príroda pre to že čína na nejake znečistovanie kašle a do zlepšenia týchto vecí neinvestuje. Ako by fungovalo také nemecko bez výroby ich produktov?

Aby to nevyzeralo že som tak negatívne naladený big_smile Kúpil som si audio kondenzátory MIFLEX - do výhybiek a bipolary MUSE na pokusy do NFB... smile

Re: DIY DAC

...nevim jak na Slovensku,ale v Cesku rozhodne nezamestnanost klesa a ekonomika roste...
Hotove veci se mi kupovat nechce...ta reseni ktera si vyjmenoval pro mne nejsou,zvukove mi nesedi a na nekompromisni hotove reseni nemam...navic tema je DIY DAC smile...k plny spokojenosti uz nekolik let hraju na DACy,ktery maji streva z DIY HK s mirnym tuningem a lampovymi vystupnimi moduly moji vlastni konstrukce...cekam na Dohnalikuv DAC proto,abych mohl porovnat nikoliv proto ze nemam na co hrat...posloucham nekolik hodin denne a moc si to uzivam...

(upravil mechanik 15. 1. 2017 15:24)

Re: DIY DAC

Customworks ten DAC ešte nedávno predávali aj bez krabice. Tak isto USB to I2S transport.

Tu sa tiež snažili umelo nahnať čísla a to tak že ludí z evidencie nezamestnaných vylúčili v prípade že nechceli napríklad vykladať tovar v tescu alebo ísť za prácou 200km daleko. Dalej tak že ludí pracujúci na dohodu presunuly medzi zamestnaných aj ked za tú prácu dostanú menej než minimalnu mzdu. Vtipné je, mám dojem že ich aj tak stále posielajú po pohovoroch ako nezamestnaných.

Re: DIY DAC

Kudlibabka: Je to len tvoj osobný názor. Ja určite s týmto súhlasiť nemôžem. Ale akosi som si zvykol u tvojich príspevkou, čoho sa chztíš to hraje the best.

Re: DIY DAC

Ano toto je diskuze a nepředpokládám že se mnou budete souhlasit popisuje svoje zkušenosti a Red čtu o zkušenostech jiných pokud se mnou někdo nesouhlasí beru to a pokud napíše i proč mám šanci se něco nového dozvědět

Re: DIY DAC

Kudlibabka: Asi tak