Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Dílna » Překryty z plexi, prosím o pomoc

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 23]

Téma: Překryty z plexi, prosím o pomoc

Ahoj všem. Spletitými cestami se mi povedlo po 23 letech dostat zpět to, o čem jsem si myslel, že už dávno neexistuje. Můj druhý magnetofon. Za ta léta dopadl takto:
http://stiglitz.rajce.idnes.cz/bestar/
Umí někdo, nebo ví, jak se dá narovnat, to co je na obrázcích, je to vlivem tepla, někdo to podle mě nechal asi v autě na slunci.
Ten magnetofon má pro mě zásadní význam. Budu rád za každou radu. Děkuju.

Re: Překryty z plexi, prosím o pomoc

Ahoj, to nemáš šanci vyrovnat. I kdybys to něčím nahřál, buď se to vrátí zpět nebo pnutím popraská.

(upravil Crifodo 11. 1. 2017 19:48)

Re: Překryty z plexi, prosím o pomoc

U rovinných dílů by byla určitá šance opatrným zahřátím na podložce srovnat deformaci, takhle se mi povedlo narovnat i vlnité LP, ale tvarově složité výlisky bez formy nenarovnáš. Navíc u vylisovaných otvorů mohlo dojít ke smrštění. Je to fakt plexi (polymetylmetakrylát) nebo čirý polystyren?

Re: Překryty z plexi, prosím o pomoc

Plexi je takové gumové. Povedlo se mi zasažené díly sundat z obou dvířek, z tahových potenciometrů, a i samotný štítek se značkou magnetofonu. Plexi je takové, že se dá ohýbat za studena, normálně. Takže ty díly mám sundané, bylo to na nějaké oboustranné pásce. Už to nijak extra ani nedrželo. Potisk je bez poškození.

(upravil stiglitz 11. 1. 2017 20:38)

Re: Překryty z plexi, prosím o pomoc

Spíš taková slída. Koukněte, nahrál jsem další fotky.
http://stiglitz.rajce.idnes.cz/bestar/

Re: Překryty z plexi, prosím o pomoc

Jedine ako sa ti to podari spravit bude vyrobit nove. Bude to potom este krajsie ako nove. Musis si to premerat, nakreslit vo vektore v PC a vyrezu ti plexi laserom. Potom pripadne oskenovat tie obrazky a nakreslit nove podla toho a vyrobit zrkadlovu samolepiacu foliu (aby bola z vnutornej strany).

Pripadne ak sa do toho nevyznas a nevies dobre kreslit, tak zobrat to do reklamneho studia a oni by ti vsetko spravili vratane rezania plexi a aj tych obrazkov a vsetkeho... bude to asi neumerne a nelogicky drahe (pocitaj tak 1000kc urcite) ale ak ti na tom zalezi a chces to mat tip-top inak to asi nespravis.

Re: Překryty z plexi, prosím o pomoc

Ale jo, narovnáš to celkem bez problémů. Polož to na rovnou dřevěnou podložku (ne na kov, ten je studený- tepelně neizoluje). Vezmi horkovzdušnou pistoli a začni pomalu zahřívat. Nejdřív se dostaneš do stavu, kdy se to začne prohýbat (vzhledem k jednostrannému ohřívání), a po chvíli jak se to prohřeje, začne si to samo lehat na podložku. Pak stačí to přiklopit druhou dřevěnou deskou a počkat, až to zchladne.

Web

Re: Překryty z plexi, prosím o pomoc

Napadlo mě to položit na desku a překrýt hadrem, položit - přimáčknout na to hrnec s vroucí vodou, rovné dno, nebo horkou, asi si to vyzkouším na třeba pokrouceném materiálu třeba pet lahve. Zkusím tu horkovzdušku nejdřív na té pet lahvi, vyříznu z ní přesně rozměr, a pak přeměřím, jestli se to hnulo. Ale třeba má ještě někdo jiný nápad, sem s ním. Díky.

Re: Překryty z plexi, prosím o pomoc

PET (polyethylentereftalát) je termoplast. Jakmile na petku foukneš teplý vzduch, smrskne se ti. Na tom nic nezměříš smile

Re: Překryty z plexi, prosím o pomoc

Tak to nebude plexi, to by jednak vydrželo nějakých 80° v autě, jednak by se takhle gumově neohýbalo.
Jinak přesně jak říká Wili, vyrobit duplikát který bude kvalitnější. Jestli máš takovou motivaci tuhle věc, která mně osobně připadá trochu tržnicová, dost nákladně renovovat. V jednom kusu to bude nechutně drahé.
Jako optimum bych viděl 1-1,5mm plexi nebo polykarbonát a pod něj oboustrannou čirou fólií přilepit příslušné podkladové motivy.
S překreslením předlohy bych v případě zájmu mohl pomoct nebo i zajistit vytištění na ofsetu když to oskenuješ a okótuješ.
Je ale fakt že jsou hodnotnější stroje smile

Re: Překryty z plexi, prosím o pomoc

Bude to něco mezi polycarbonátem a akrylonem.Pokud jsou to plošné díly jen prohnuté působením tepla a jdou na desce zatlačením narovnat doporučoval bych řešit to spíše plošným nalepením než rovnání horkovzduškou,to by nemuselo dopadnout dobře.

Re: Překryty z plexi, prosím o pomoc

když ostatní prostředky selžou leda vyrobit nový plexi dekl, řešilo se to vícekrát v sekci kryty gramofonů na různých fórech
není to levná legrácka výroba kusovka ale jak není jinak pomoci...
jedna firma: Koplast s.r.o., jsou i další

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Překryty z plexi, prosím o pomoc

V první řadě si to dobře naskenuj, nafoť s metrem vedle toho abys měl podle čeho dělat kopie, když se nepovede. Vařící voda může být málo na změknutí, s horkovzduchem opatrně, v lisovnách plastů se hodně používá sálavý teplo (doma třeba 500W halogen vana). pokud bude potřeba udělat repliky, tak bych to cenově zas tak tragicky neviděl, uřezání polykarbonátu v reklamce na nc frézce a nalepení samolepek vyřezanejch na plotru, na takhle malý věci, to by mohlo být za nějakou stokorunu, ale nejdražší je příprava, já dycky posílám soubora z korelu a pak mi to vyrobí s nějakou větší zakázkou za režii, akorát někdy čekám třeba měsíc.

(upravil Michelin1 12. 1. 2017 16:16)

Re: Překryty z plexi, prosím o pomoc

Ty štítky bývají z jiného materiálu, vydrží vyšší teplotu. Překryty se možná zkroutily protože byly přilepeny tímto způsobem, teplo povolilo s lepidlem.Myslím, že na ty překryty by se daly použít krabičky od CD, ale staré provedení, ne ty čínské napodobeniny.

(upravil stiglitz 12. 1. 2017 19:43)

Re: Překryty z plexi, prosím o pomoc

Tak to zítra nafotím. Zkusil jsem to srovnat horkou vodou, a stejně teplo zapůsobilo tak, že se na překrytech udělaly mléčné mapy. Je teď vidět, kde je lepidlo, a nakonec, mapy jsou i tam kde je to čiré. To tam nechci. Ale myslím, že jsem to stejně už asi nemohl zachránit. No, alespoň jsou teď okraje rovné, když to položím na stůl, a přiložím pravítko, je to rovné, bylo to do luku.

Re: Překryty z plexi, prosím o pomoc

Tak mi to nakonec bude dělat kamarád, má reklamní studio, není to pro něj problém.

Re: Překryty z plexi, prosím o pomoc

Byl to velký problém. Nepovedlo se to. Musím si to nechat udělat někde v minilabu, jako fotku, už to du obesílat, myslíte, že jsou schopni udělat fotku, když jim k tomuto zašlu přesné rozměry? http://stiglitz.rajce.idnes.cz/prekryty/

Re: Překryty z plexi, prosím o pomoc

Problém by to neměl bejt . Záleží jak moc se jim s tim bude chtít hrát. Já když chci něco vytisknout přesně tak si ve vektorovým editoru (core draw, adobe illustrator ) vytvořim PDF do kterýho vložim rastrový obrázky a ty si upravim na přesnou velikost co potřebuju. Když se to pak tiskne tak to má přesný rozměry.

Tohe by mělo jít vytisknout na inkoustovce . Tisknout to na hladký papír a tisk nastavit na foto kvalitu. Kde to má být průhledný tam to vyřezat a pak to zalaminovat.

Web

(upravil Crifodo 21. 2. 2017 19:20)

Re: Překryty z plexi, prosím o pomoc

Ty fotky ale mají někde stíny z šikmýho osvětlení a některý čáry jsou zubatý, takže výsledek asi nebude nic moc. Přesnost by minilabista na několikátý pokus mohl trefit, přece jen je to mokrý proces a papír se částečně natahuje a pak sušením smrští. U běžných fotek je ale problém časová stálost na světle, možno vidět na maturitních tablech po dvou měsících ve výloze.
Nevím proč sis vybral tak kompromisní metodu.

(upravil stiglitz 21. 2. 2017 19:26)

Re: Překryty z plexi, prosím o pomoc

Dnešní papíry už jsou plast. RC podložka. Mám na zdi fotky, který jsou patnáct let starý, a není tam posun, nebo možná je, ale když to neleží vedle sebe, nepoznám to. Čáry jsou zubatý, ale zmenší se to natolik, že to nebude znát.
Dělal mi to kámoš, vytisknul to ve studiu jako samolepky, ale nedopadlo to, takže hledám jiný řešení. Slévaly se barvy, posun barev vůbec, tmavý, špatný. Tohle je přefocené ultrazoomem.

Příspěvky [1 až 20 z 23]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Dílna » Překryty z plexi, prosím o pomoc

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£