Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 4)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Repro 2.0 do 2000Kč

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 69]

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

ondra.klofat: To všechno už mu bylo doporučeno, a všecko martné. Já nevím co chce slyšet, když mu v každém foru řeknou vpodstatě to samé. Asi není pomoci. Nervy neztrácej, radši jdi dělat něco smysluplného smile

(upravil jockey 12. 1. 2017 0:29)

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

a co to jsou pasivní monitory? A basy tam jsou aspon taky? Cena 1990 Kč je dobrá. Jinak na alze si lze kdykoliv přikoupit prodlouženou záruku na rok takjže tam bych se nebál že to odejde - ted mluvim o tech t20, na alze ty fostex nemaj.
... tak ted se dívám a bojím se jich jak jsou malé sad mno nevím... kdybych měl vybrat mezi timahle dvěma tak asi beru ty gigaworks
.. zarazilo me ze se u popisu pise ze je to k PC nebo k tabletu... moc nechci verit ze by to hralo dobře... ale když to říkáš ty... Tak ted se budu rozhodovat ještě déle, ale díky za radu. jinak nikde jsem nečetl že to má basy... má to basy? Bohužel ten fostex není skladem a asi ani nebude... našel jsem ho jenom v jedno eshopu a tam ho nemaji, dostupnost neznámá....
...já se asi nikdy nerozhodnu.... ale jinak myslím že jestli jde u toho solo6c upravovat výššky a basy tak by to snad šlo... když nebudu chtít aby to dunělo zeslabím basy, když budu chtít dunčení tak to zas zesílím.... ten zvuk co sem sem dával odkaz na to video se mi moc líbil... a zeslabit na minimum to snad taky pujde.... ale pořád se rozhoduju.... takže tamty moje požadavky co jsem sepsal na druhé stgraně pořád platí....

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

ke konkrétním modelům už se  vyjadřovat nebudu.... je to motání se pořád dokola... ve výsledku všechno nějak hraje, v tomto případě mi připadá že je to stejně skoro jedno jak, když vidím mezi čím se tu rozhoduješ. Jen ještě jedna poznámka kterou už jsem psal, ale zopakuju jí protože asi nevyzněla dost tak, jak by měla... NEHODNOŤ ZVUK PODLE VIDEA CO NĚKDO NAHRÁL NA YOUTUBE!!!! z podstaty věci je to absolutní nesmysl!!!!

(upravil jockey 12. 1. 2017 10:22)

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

ondra.klofat napsal:

ve výsledku všechno nějak hraje, v tomto případě mi připadá že je to stejně skoro jedno jak, když vidím mezi čím se tu rozhoduješ.

Takže tim chceš říct že to solo6c bude hrát stejně jako t20?

ondra.klofat napsal:

NEHODNOŤ ZVUK PODLE VIDEA CO NĚKDO NAHRÁL NA YOUTUBE!!!! z podstaty věci je to absolutní nesmysl!!!!

Nehodnotím, psal jsem že je to daný kvalitou čim to nahravaj, ale i tak z toho lecos vyčíst.

Solo6c:
+ hrajou pěkně
+ po dlouhé době bych hctěl něco lepšího než moje dosavadní repro
+ jestli to má i ovládání basů a výšek tak bych snad mohl jednou nastavit aby ty basy tolik nedrnčeli a podruhé aby jo, to stejné je s výškami (ty já mám rád, lépe než basy, ale basy chci taky)
- váží hodně (až je pujdu vracet na poštu)
- bojím se že ohluchnu
- 100 RSM je na mě hodně - tohle já nevyužíju


T20 / b77
+ hrajou i potichu
+ maji i basy
- stojí málo - připadá mi to jako další vyhozený peníze za nekvalitní produkt
- určitě nebudou hrát tak dobře jako solo6c
- nemaji tak kvalitní basy jako solo6c

Tak co z toho vybrat?

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

Ne! nebude Solo6C hrát stejně jako T20,... se na to podívej... to z principu prostě není možné. Prostuduj si alespoň úplné základy chování reprosoustav a bude ti to jasné... bez toho to vážně nemá smysl řešit.

A ano, ikdyž je to ovlivněno tím, čím to nahrávají, tak právě i z toho důvodu + z důvodu toho že to přehráváš na něčem jiném z toho nelze o reálném chování vyčíst prakticky nic!!!!

Srovnání sis (ikdyž dost svérázně pojaté) udělal, tak fajn... jako pro prvňáka: Za mě vidím jasně jeden (nesmyslný) + u T20/B77 a tři (podobně podivné) plusy u Solo6C, kde navíc jsou tři nesmyslné mínusy (100W neznamená samo o sobě nic, ani ohluchnutí) - opět odkazuji na studium naprostých základů, pokud je kupuješ s tím že je půjdeš vracet na poštu pak je nekupuj.

Na závěr sis to definoval sám T20/B77 - určitě nebudou hrát tak dobře jako solo6c

(upravil jockey 12. 1. 2017 11:24)

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

výkon - může být udáván v různých podobách, nejobjektivnější je ho znát v RMS,

tak tohle sem četl. Tak teda nechápu co to je. Je to výkon reprosoustav - čím větší tím více budou řvát, takhle sem to pochopil já.

To solo6c se musí nejdřív nechat rozehřát a to do 14 dnů nestihnu takže to bude spíš taková sázka na nejistotu. nikde mi nenabídnou 1 měsíc jako na alze - a tam tyhle repro nemaji.

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

Výkon není hlasitost!!! 100W znamená zatížitelnost reprosoustavy resp. výstupní výkon zesilovače... sám o sobě neznamená nic o hlasitosti jakou to dokáže hrát. S tím má co do činění následně i impedance, citlivost, atd. Nikde není psáno, že 100W vždycky řve...  Nastuduj si základy!

Všechno se musí nechat rozehrát... to že u něčeho to bude méně znatelné než jinde je fakt, ale je to těžko předpokládatelné... může to klidně být i naopak.

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

zatížitelnost repo = nechápu big_smile resp. výstupní výkon zesilovače - tj. jak dokáže zesílit zvuk  ...sám o sobě neznamená nic o hlasitosti jakou to dokáže hrát - tak te´d sem z toho jelen

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

Zatížitelnost... zjednodušeně = kolik výkonu je možno do reprosoustavy pustit, výstupní výkon zesilovače (opět hodně zjednodušeně) - jak silný elektrický signál posílá do reprosoustav. Tím chci říct, že dvě různé "stowattové" bedny připojené na stowattový zesilovač nemusí zákonitě hrát stejně hlasitě...dokonce rozdíl může být hodně dramatický, čili výkon sám o sobě je jen číslo a o hlasitosti nevypovídá. Ano, s velkou pravděpodobností budou 100W bedny hrát hlasitěji než 20W... neznamená to však že z nich ohluchneš nebo že je zákonitě lze považovat za příliš hlasité.
Tímto to uzavírám... prostuduj si základy.

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

výstupní hlasitost reprobedny (přesněji akustický tlak) není dána jen výkonem zesilovače, ale i citlivostí reproduktoru, laicky řečeno účinností, s jakou je reproduktor schopen převádět elektický signál na akustické vlnění a vyhybkou. Takže 100W RMS (když odhlédneme, jak dalece je tento údaj poctivý a přesný) ještě neříká nic o tom, kolik z toho bude nakonec akustického tlaku ohrožujícího tvoje uši. Existují reproduktory, které hrají hlasitě při dvou wattech a jiné, které ke stejné hlasitosti potřebují wattů deset a více. A něco se může ztratit ve vyhybce, i když u téhle cenové kategorie nepředpokládám, že by byla nějak komplikovaná.
To, jak zesilovač dokáže zesílit zvuk opět nic neříká o jeho výstupním výkonu, ale o zesílení jako takovém, čili jak velký signál na vstupu potřebuje pro plný výkon na výstupu - prosím neplést si pojmy.

Web

(upravil jockey 12. 1. 2017 13:37)

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

aha, ok... tak já asi vezmu ty solo6c... ale dokážou ty repro teda hrát i potichu když u toho budu sedět?

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

ano

(upravil jockey 12. 1. 2017 13:48)

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

je tu jedno ale...

Monitory jsou laděné trošku jinak, a překvapivě nikdo přímo nečeká, že budou stát na stole. Jsou pravděpodobně odladěné v anechorické místnosti.
Na stole někde u stěny můžou znít jinak, než bylo zamýšleno. Bylo by potřeba to místo odladit tak, aby to v aktuální situaci fungovalo tak jak má. Tzn měřící mikrofon a přesný ekvalizér/processing + třeba úprava místnosti podle potřeby.

Když u toho nebudu sedět ale budu dál, bude to hrát stejně dobře? Moc nevěřím tomu že by to na to mělo až zas tak takový vliv. Ale tohle mi napsal CrashPC a je to důvod proč se pořád rozhoduju.


Já nevím... a ty výšky u toho solo6c budou znatelně lepší než u gigaworks t20? Já nadruhou stranu zas moc basy nepotřebuju.

..pořád se rozhoduju...

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

To co ti napsal CrashPC je samozřejmě pravda, nicméně se tím být tebou vůbec nezabývám.

Výšky nedokážu říct jaké budou samy o sobě oproti T20, a asi to nedokáže nikdo... bedny prostě nějak hrajou jako celek, a nelze to takhle striktně separovat... každé prostě budou hrát jinak. Že nepotřebuješ basy je sice výjmečné (bývá to spíš naopak), nicméně to dle mého názoru poukazuje spíš na to, že jsi neslyšel opravdu hezky basující reproduktory, (to ale jen tak na okraj).

Jak přesně to hraje ti to zřejmě stejně nikdo takhle nedokáže popsat, takže pokud to potřebuješ tak moc přesně porovnávat nezbyde ti, než si je pusti vedle sebe...

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

Sranda koľko sa toho dá nakecať u bedničiek za 2000Kč...

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

jo, je to hrůza... už jsem to chtěl asi tak 5x vzdát, ale vždycky mi to nedalo big_smile

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

aha... no... alláhu akbaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaar
Tak já si asi hodím kostkou...

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

bojím se že ty solo6c budou mít dobré basy ale ty výšky budou takové spíše "umělé". Napadlo mě že bych koupil obojí a jedno z toho pak vrátil ale to solo6c bych zase musel rozhořet a na to neni čas.

(upravil ondra.klofat 12. 1. 2017 18:04)

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

udělej to, hoď si kostkou, já už tady k tomu vážně nemám co víc říct... jen bych se opakoval a zbytečně

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

staffy: nad tím samým jsme se podivovali na forum pct smile

Příspěvky [41 až 60 z 69]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Repro 2.0 do 2000Kč

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£