Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Repro 2.0 do 2000Kč

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 69]

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

hm... přemejšlel jsem že si koupím microlaby a gigaworky a jedny pak vrátím... ale jestli hrajou stejně tak to zas nemá takovou cenu.

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

Pokud chceš mít jistotu že vybereš ty které ti budou více vyhovovat, pak je to určitě jedna z cest....

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

Microlaby mají spínaný zdroj a klasiku koncák nějaké TDA, ty gigaworksy.....já bych teda 15 stovek za takovej plastovej hajzl s déčkovým koncem nedal sad
Jsem rád že mám už moře let doma SW-HF2000 (a to jsem je kupoval v době kdy jim cena spadla pod litr!!!) , potunil jsem je a na stole mi slouží dodnes (BTW pasují tam Monacor 135 basáky smile ) Takže pokud by se daly koupit tyhle v bazaru, klidně s odhulenou elektronikou, hned bych po nich skočil !

Osobně bych se na oba zvažované typy vykašlal a koupil si spíš nějaká dvoupásma z bazaru, klidně něco od věže a k tomu malinkej zesilovač, než kupovat tohle - jsou to vyhozené peníze a dřív nebo později to přestane stačit.

(upravil ondra.klofat 11. 1. 2017 21:47)

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

DJ Rix.... čteš mi myšlenky nebo jsi byl u mě doma? big_smile Přesně ty Geniusy jsem tu zmiňoval a přesně ten 135mm Monacorácký ušák tam mám (SPH135) (dokonce tam sedí i lakováním membrány... jen lehounce tmavší šedá než v originále). Jak řikáš...s trochou tuningu je z toho slušný repro... taky je tu stále mám, ikdyž už je příliš nepoužívám. A jsem rád, že nejsem sám, kdo na ně nedá dopustit wink

S tím, že to časem - spíš dřív než později - přestane stačit nelze taktéž než souhlasit. Déčko by v téhle aplikaci uplně problém asi být nemusel... ale to nic nemění na tom, že větší repra za podobnou nebo i nižší cenu ať už z bazaru nebo ne, to přehrajou.

(upravil jockey 11. 1. 2017 21:50)

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

uvažuju o microlab solo6c, vyplatí se? tam se daji upravit i basy a výšky... budou ty repro dobře hrát i při nižší hlasitosti? Já poslouchám muziku hlavně když spím a pouštím si jí spíš potišejc abych mohl usnout.,

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

ondra.klofat můj příspěvek pochopil nejlépe. Vztahuje se to na všechno, ale myslel jsem to tak, že Creative jsou omezené frekvenčně dost značně na to, aby člověk nějakou tu kvalitu dokázal oželet, a radši vzal něco s větším rozsahem (Microlab).
Obojí je svým způsobem dobrá volba, ale ani jedna není vítečná a tak těžko volit.

Já osobně bych šel v téhle ceně do Microlab Solo6C, a nebo číhal na nějakou akci, až budou mít levnější značky monitorů nějaký model v páru se slevou. Obvykle se v 5" a 6" dá něco najít, a už to i trošku funguje, a při rozmlsanosti lze doplnit o basovku bez větších problémů.

(upravil jockey 11. 1. 2017 22:09)

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

Crashpc napsal:

oCreative jsou omezené frekvenčně dost značně na to, aby člověk nějakou tu kvalitu dokázal oželet, a radši vzal něco s větším rozsahem (Microlab).

Teď mluvíš o microlab b77?


Crashpc napsal:

Já osobně bych šel v téhle ceně do Microlab Solo6C,

Já taky ale bude tam ten rozsah slyšitelný i při hodně slabém zvuku až to budu poslouchat v noci? Potřebuju ten zvuk mít jen málo abych mohl usnout. Jinak to má i ovládání basů a výšek, takže to je super, snad to nebude takové zahuhlané jako alesis 5. Viděl jsem test a tam kid zeslaboval výšky a zesiloval basy a znělo to přesně jako alesis 5 - velmi slabé výšky a hlasité basy. A pak zkoušel různě to nastavovat, myslím že bych s tím byl spokojenej. Nadruhou stranu chci vrazit 2000 Kč do batohu a je mi blbý vrazit do repra jen 1600 Kč. Jinak tyhle repra maji jen v jednom eshopu a je tam napsano že to váží necelých 14 Kg - je to možný nebo to je spíš přepis?

(upravil ondra.klofat 11. 1. 2017 22:21)

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

rada nad zlato: Začni tím, že projdeš pár obchodů a necháš si předvést všechny možné reprosoustavy... abys měl alespoň hrubou představu co jak hraje... dávat vedle sebe Creative T20 a Alesis Elevate 5 je srovnávání nesrovnatelného. Po téhle diskusi bys měl mít jasno minimálně v tomhle... nevrážej 1500 ani do T20 ani do B77 bez toho, aby sis je poslechl... Zeslabování a zesilování výšek a basů je hezká věc, ale kroucení knoflíkama zázraky nedělá. Kde jsi ty Elevaty slyšel že ti přišly zahuhlané?

BTW: Místo toho, abys nám ujasňoval, co vlastně od toho chceš v tom začínám mít čím dál větší zmatek... hodně basů je pro tebe špatně? Co je hodně basů... velký rozsah směrem dolů nebo vysoká hlasitost na nízkých frekvencích?  Kup si dnes tolik populární bluetooth repráček za pár stovek... něco s pasivním zářičem... nehraje to nahlas, ale i při nízké hlasitosti to dává pocit že to hraje nízko. Na usínání ideální a netřeba utrácet tisíce

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

ondra.klofat napsal:

Kde jsi ty Elevaty slyšel že ti přišly zahuhlané?

u mě doma. Druhej den šly zpátky do krabice a k prodejci.

(upravil jockey 11. 1. 2017 22:21)

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

Jinak tady je to video, já myslím že je to podstatný rozdíl https://youtu.be/LZZYQGTHsWM. Nemám poblíž elektro a pochybuju že by na jednom místě měli všechny tři. To bych chodil tejden po obchodech. Ale chtěl bych vědět jestli to bude hrát v plném rozsahu a skvěle i když to bude hrát hodně potichu. - to je pro mě směrodatné.

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

Pokud si myslíš že T20 nebo B77 budou lepší než ty monitory Alesis, tak nebudou... Zahuhlaný basy dělaj u nových repráků dost často nerozehraný měniče... dát tomu pár desítek hodin, závěsy hezky změknou, basy jsou pak konkrétnější. Takže typickej příklad unáhlenýho rozhodnutí.

V plném rozsahu = zapomeň na Creativy i Microlaby... nehledě na to jestli potichu nebo nahlas... dolů to prostě nepůjde ani kdybys pod to přivázal pytel cementu.

(upravil jockey 11. 1. 2017 22:33)

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

ondra.klofat napsal:

Pokud si myslíš že T20 nebo B77 budou lepší než ty monitory Alesis, tak nebudou...

myslím že jo. Mám doma repra od geniusu za 600 Kč a hrali lépe než ty alesis

ondra.klofat napsal:

V plném rozsahu = zapomeň na Creativy i Microlaby... nehledě na to jestli potichu nebo nahlas... dolů to prostě nepůjde ani kdybys pod to přivázal pytel cementu.

nepochopil jsem tě. Budou ty microlaby solo6c hrát dobře i když budou hodně potcihu (tak abych u toho mohl usnout)?


ondra.klofat napsal:

velký rozsah směrem dolů nebo vysoká hlasitost na nízkých frekvencích?

Stačí mi aby to nějaký basy mělo. brácha má 2.1 za 600 Kč a když zapne hudbu kde jsou basy tak je to slyšet přes dvě místnosti takže to nechci. Ve frekvenci se nevyznám.

ondra.klofat napsal:

Kup si dnes tolik populární bluetooth repráček za pár stovek... něco s pasivním zářičem... nehraje to nahlas, ale i při nízké hlasitosti to dává pocit že to hraje nízko. Na usínání ideální a netřeba utrácet tisíce

pfff.... tak ted zas nevím co koupit

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

Začínám tady s tou diskusí pomalu ztrácet trpělivost... Ve chvíli, kdy ti přijdou geniusy za 600,- lepší než studiový monitory, tak se asi není příliš o čem bavit. Proč tedy neposloucháš potichu na geniusech za 600,- a chceš kupovat o půl třídy kvalitnější repro s cenovkou vyšší o tři třídy?

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

ondra.klofat napsal:

Začínám tady s tou diskusí pomalu ztrácet trpělivost... Ve chvíli, kdy ti přijdou geniusy za 600,- lepší než studiový monitory, tak se asi není příliš o čem bavit. Proč tedy neposloucháš potichu na geniusech za 600,- a chceš kupovat o půl třídy kvalitnější repro s cenovkou vyšší o tři třídy?

nejsou tam zas takové basy jako na mím mikrosystemu - tam taky moc nejsou ale ty co tam sou se mi líbí takže bych hctěl repráky k pc kde ty basy budou taky.

(upravil jockey 11. 1. 2017 22:37)

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

Třebas tady kde zvyšuje výšky a jsou tam dobře vidět i ty basy je moc pěkné to by se mi i líbilo https://youtu.be/LZZYQGTHsWM?t=47s - začíná to od 47. sekundy až do 0: 54 kde s tim zase začne ladit

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

OK, proč neposloucháš potichu mikrosystém když ti zvukově vyhovuje?  Přemýšlet o koupi reproduktorů za 3000 na to aby hlavně hrály co nejpotišeji je věc se kterou jsem se nesetkal a nedokázu na to najít smysluplnou odpověď.

Opět a naposled... utřiď si co od toho chceš, udělej si nějakou základní představu o tom, co jak hraje (udělej si jí ušima, né obrázky přes internet, videama na YouTube jak člověk zesiluje basy apod.) Abys měl alespoň rámcově představu, že 2" basáček hraje přibližně tak, a 8" přibližně tak, a něco mezi tím je něco mezi tím.. zbytek už jsou pak v tomto případě víceméně detaily. Pak se tady zkus znova zeptat. Takhle je to opravdu těžko poradit a je to pouze ztráta času.

(upravil jockey 11. 1. 2017 22:50)

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

lol, jenže já se v tom nevyznám. Tak nebude zas jenom na tichej poslech, bude to i na normální aby to neřvalo a nebylo ani moc tichý. Tak co bys doporučil kdybys mi měl poradit?

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

Sluchátka big_smile

Protože jsem (očividně, sám jsem převapenej!) trpělivej, tak když sem do zítra sepíšeš nějakej smysluplnej příspěvek o tom, co chceš aby tvoje reproduktory měli splňovat, popřípadě jestli by měli být lepší/hlasitější/tišší/víc basující/míň basující v porovnání s tím co jsi slyšel (prosím konkrétní modely... né "Genius za 600 co má brácha"), tak jsem schopen s tím ještě chvilku ztratit... jinak ne. Za dobu co to tu řešíme jsme se nedostali téměř nikam. Dneska už to tu balim

(upravil jockey 11. 1. 2017 23:19)

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

obecně:

  • dobré výšky

  • aby tam byli i nějaký basy

  • Čistý zvuk

  • bez šumu

Moc se mi líbí ten zvuk https://youtu.be/0z84orOBmjg ale aby to taky hrálo dobře při normální hlasitosti - budu sedět u pc takže abych po čase neochluchnul nebo aby mi nezalehli uši. Jinak díval jsem se na ostatní videa k gigaworks a microlab i v jednom videu to hralo moc pěkně veš druhím špatně - kvalita byla dána tim cočim to nahrávali. Byli mi doporučeny gigaworky. Ale líbí se mi i to dunění kdyby to šlo vypnout nebo zeslabit basy tak by to bylo super. Ale ty solo6c snad nejsou omezené nakolik minimálně můžou hrát decibelů...??

...dobrou noc

(jinak nedovedu si moc dobře představit co to jsou středy. Basy a výšky vím co je)

(upravil wimshurst 11. 1. 2017 23:50)

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

Po "chvilce" sem se sem podival a je to vlakno na dve strany.
Za mne, ja bych si z prvne uvedenych nekoupil ani jedny, ale ja sem ketas a lakomec.
Ackoli vim, ze po problemech T20 a T40, ktere spusobilo odchazeni potenciometru, to nejsou spatne repraky, ponevac vim, ze podle hluku a intenzity pouziti, co kancl, to krystalhouse, nebo techno, stoho leze jak kdy, od roku asi 2012. Nekdy raga a nekdy hip hop.. Co ja vim?
Vim, ze se to tam objevilo onehda z nakupem nejakych sestav PC a jineho vybaveni, vim, ze existuji ve dvou provedenich, vetsi a mensi, tedy T20 a T40. Take vim, ze novejsi repraky, koupene cca 2 roky spatky, maji jiny zdroj, nikoli trafo, ale pulzni.
Ve vsech sou stejne zesilovace, stejne potaky, stejne problemy.
Ale hraji adekvatne sve cene, podle me, celkem dobre, neni to uplne chrchlatko, jak by se na prvni pohled mohlo zdat, i kdyz to neni z bukasu, ani MDF.
Ja neumim posuzovat takovyto vyrobek, je to aktivni reproduktor, ktery hraje vcelku normalne. Ozvuci to maly kancl, neni to urvane, nevrza a nechrasti mechanicky. Je to samo o sobe jista vyhoda.
Zcela jiste mam na stole lepsi repraky, ale to nejsou aktivni bedny, ale monitory. Zesilovac v tom umrel nejakou zahadnou smrti a nebyl spucasti daru. Dostal sem je a hraji, jinak na to z vysoka prdim. Kdysi sem to krmil nejakym zesilovacem, co se naslo, dnes to vrza na TPA 3110. Protoze to mam tak vymysleno. Fostex to byl, nez to nekdo skurvil..
Kolega, ktery je audiofil, daleko vic, jak ja, mi pujcil jednou aktivni monitory, ktere sem povazoval za aktivni repraky ku PC, ale on mi tvrdi, ze je to monitor.
Jmenuje se to Fostex PM01W, nebo tak nejak a hraje to krasne. Mozna trochu lepe, jak ty T20.
Kolik to stoji netusim, ale podle me moc ani ne. Je to male a krasne a dokonce to ma cisty zvuk.
Kdybych si byl nucen kupovat male repraky, tak to budou preve tyto male "monitory" od "fostexu". I kdyz je to made in china.
Myslim ze cena je do 2000, doufam ze ne eur, nebo USD
Skratka si najdi fostex PM 01, bez subu, je to asi nejlepsi, co muzes sehnat, podle indici, asi pro tve usi, pokud nemas basovou hluchotu a chces poslouchat "ciste tony" nezahuhlane a neujecene, je to asi nej, co mohu poradit ze sve zkusenosti.
Doufam, ze mne nebudou za to kamenovat.

Příspěvky [21 až 40 z 69]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Repro 2.0 do 2000Kč

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£