Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 4)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Repro 2.0 do 2000Kč

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 69]

(upravil jockey 10. 1. 2017 11:06)

Téma: Repro 2.0 do 2000Kč

Zdravím, vybírám si nové reproduktory. Četl jsem pár recenzí a rozhoduju se mezi Microlab B77 a Creative GigaWorks T20 Series II
Ty gigaworks jsou malé tak mám i strach jak budou hrát, ale podle recenzí hrajou výborně. Co by jste mi doporučili? Lepší za tuhle cenu asi nenajdu. Stačí mi to na ozvučení malého pokojíku.
Ty microlaby nemaji zas tak dobré basy (podle recenzí), ale otázkou je jak špatně jsou na tom ty gigaworks

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

Creativy T20 maji vynikajici zesilovac a dokonce pasivni vyhybku, reprak vyskovy je kalota a reprak "stredobas" je kevlarovy. Hraji opravdu excelentne
PA je TPA 3123D2, avsak v tom mensim typu, chybi osazen velky cond 2m2-3m3 35V.
vetsi typ "T40" maji lepsi prednes, ale sou drahe.
Nejvetsi problem tvori potenciometry, zejmena ten volume, ponevac je to bakelitak z vypinacem a nektere chrasti jiz jako nove koupene.
Spatny soubeh potenciometru, je dan za jeho nekvalitu.
Mam v praci a u sousedu v kancelarich nekolik tech creativ 20 a 40 ve "sprave" a pokud ti nevadi DODO, resp. v newspeaku DIY, tak smele do toho.
Mozna to byla jen spatna serie, ale po dvou letech umrely v podstate vsechny potenciometry.
Jednoducha uprava, spociva v nahrade levnych potaku a doplneni chybejiciho blokovaciho kondu napajeni.
Vypinac je zbytecny, zdroj sitovy, stejne je dobre vypinat ze site, pokud se to nepouziva.

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

aha a co ty microlaby?

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

Ty budou horší jak ty T20 ale budou víc "dunět"

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

Omezení přenosového pásma je relativně značné, ale s kvalitou souhlasím. Pokud bych musel kupovat něco malinkého, koukal bych přesně sem.

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

Mezi T20 a T40 jsme se rozhodovali do vybavení malé konferenční místnosti (už to pár let je) ... zvukový rozdíl mezi T20 a T40 je značný, ale né takový aby stál za téměř dvojnásobnou cenu.
Ono taky bude dost záležet pro jak velký prostor a jaké využití to máš... jako nearfield v malé místnosti to bude v pohodě, ve větších místnostech a při poslechu z větších vzdáleností, třeba jako použití u TV apod., se ten 4" středobas (resp 3" u T20 nebo co tam je) neprosadí... "velké" basy od toho určitě čekat nelze. I z toho důvodu jsme my nakonec pořídili 5,25" Genius SP-HF2000x (stále si myslím že v té cenové kategorii to byly jedny z nejlepších "PC" reproduktorů co se v té době daly sehnat a až zázračná vyjímka v produkci té značky), ale sehnatelné dnes už nejsou takže to je jen tak na okraj.

Microlab jsem slyšel jen Solo6c, a ikdyž je cena už zas trochu dál než u B77, tak musím říct, že to nehraje špatně... co by mě ale vytáčelo je to, že nastavení se při vypnutí reprosoustav neuloží (tím myslím dvoupásmový ekvalizér)... po zapnutí do sítě je tedy nutné jej vždy nastavit znovu. To je věc kvůli které bych si je určitě nekoupil. U B77 by tento problém být určitě neměl... zde jsou klasické potenciometry.

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

Crashpc napsal:

Omezení přenosového pásma je relativně značné, ale s kvalitou souhlasím.

To patří k tim microlabům nebo gigaworkům?



Crashpc 333230 napsal:

Pokud bych musel kupovat něco malinkého, koukal bych přesně sem.

nejde mi o velikost, ale spíš o to ja kto bude hrát.

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

Crashova poznámka se dá určitě vztáhnout na oboje... prostě malej basáček v malý bedýnce nikdy neuhraje tolik co větší: malá plocha membrány, malá výchylka = malé množtví "rozhýbaného" vzduchu ... fyziku neobejdeš. Ono časem zjistíš, že tam ten spodek chybí (v tomto případě spíš dřív než později) a než to dohánět nějak provizorně potom (doplnění subwooferem atd.) je lepší s tím kalkulovat předem .... Pokud ti nejde o velikost, tak bych určitě koukl po něčem větším, ale záleží na použití, tvé náročnosti co od toho čekáš atd.

(upravil jockey 11. 1. 2017 14:10)

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

ondra.klofat napsal:

...v malý bedýnce nikdy neuhraje tolik co větší.

Ty microlaby zas tak malé jako ty t20 nejsou:
Šířka 154 mm
Výška 266 mm
Hloubka 221 mm

a t20:
Šířka 88 mm
Výška 230 mm
Hloubka 143 mm

ondra.klofat napsal:

Pokud ti nejde o velikost, tak bych určitě koukl po něčem větším, ale záleží na použití, tvé náročnosti co od toho čekáš atd.

To bych zas musel připlatit a výkonější já nepotřebuju, stačí mi ozvučit malý prostor.

Ale ty t20 budou po zvukové (krom těch basů kde je to stejné) hrát lépe? - jak říkal divný pocit?

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

Já tyhle Microlaby neslyšel, takže nedokážu říct. Nejde ani tak o velikost bedýnky jako takové (spíš je to o poměru velikosti membrány a objemu ve kterém pracuje), tak či tak oboje jsou mini repráčky od kterých se nedá čekat že to bude hrát nějak extra nízko. Ony ty T20 mají ještě dost výrazně menší středobas než ty B77... co si vybavuju z doby kdy jsem je slyšel tak rozsah dolů je prostě slabota a ten 4" na tom nebude o moc líp. Ale opět upozorňuju... to že bych se s tím nespokojil já neznamená že někomu to nemůže stačit. Pro nějaké to "multimediální" použití si to umím dost dobře představit, jako zvuk k PC pro běžného uživatele víc než dostatečné... ale na to aby to poskytlo "plnohodnotný" zážitek z hudby nebo filmů tam toho bude až příliš moc chybět.

(upravil jockey 11. 1. 2017 14:43)

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

aha, no já sem do 2000 Kč nic slušnýho nenašel, je to jenom kolem těch 1500 Kč a co 2.1 kde bych si mohl ztlumit basy? (oni se vyrábí i ty kde ty basy nejdou ovládat.) Zase nepotřebuju aby to rámusilo. Bylo by to lepší? - to jenom na okraj, já bych radeji zůstal u těch z 2.0
... ty microlaby nemaji tolik recenzí ale pořád mi připadaji lépe zpracovaný i když já se v tomhle vůbec nevyznám, beru to jenom odhadem.

(upravil ondra.klofat 11. 1. 2017 14:51)

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

Né, to určitě ne... neviděl jsem/neslyšel jsem/nenadpadá mě žádná 2.1 soustavu v ceně do 2000,- která by měla smysl a hrála alespoň trochu slušně. Navíc i kdyby, tak pokud chceš "zltumovat" basy pak by to bylo zbytečné. Do hlavy ti nevidíme, takže těžko odhadnout jakou máš představu o "dobře" hrajících reprosoustavách... ideální je, si pár kusů poslechnout, a od toho se odrazit... popřípadě pak napsat...slyšel jsem to a to, chci aby to hrálo víc/ stačí mi míň/ chci aby to hrálo přibližně stejně. Vybírat podle obrázku ani recenzí na heuréce nejde... každej má jiný uši a jinou hlavu smile

(upravil jockey 11. 1. 2017 15:04)

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

divnypocit napsal:

Ty budou horší jak ty T20 ale budou víc "dunět"

Ty jsi je slyšel, máš s nima zkušenosti?

_________________________________________

Napadá mě že koupím obě  a pak jedny vrátím. Ale budou hnedka hrát jak maji nebo se musí rozehrát? Obávám se že 14 dní je na to málo. sad

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

Tak samozřejmě určitý rozdíl mezi novými a rozehranými reproduktory bude. Jsou typy kde je to více výrazné, jsou typy kde méně. Např. u mých 5" středobasů od Monacoru na gumovém závěsu se rozdíl dostavil, ale nijak dramatický (možná je to prakticky denodením poslechem...takže není možné změnu vnímat). Naopak u mých PA subwooferů je nyní po cca roce a půl příležitostného používání (odhadem to může mít nahráno cca 50-60h) je rozdíl velmi zřetelný... říká se že správné rozehrání může trvat až 100h, ale bude to hodně individuální. V tomto případě bych asi spíš dramatickou změnu nečekal, natož to že to nějak zázračně začne hrát oproti původnímu stavu... Do dvou týdnů bys měl být schopen říct, jestli ti vyhovují nebo ne wink

(upravil jockey 11. 1. 2017 16:35)

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

aha, jinak mám ještě lg-cm1530 budou ty oboje (z kterých si vybírám) hrát lépe než tohle? Třebas tam ty basy jsou slyšedt oproti tem mým levným repro co mám k pc. Stáli mě 1500 Kč. Zvuk nic moc, ale stačí mi.

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

To takhle podle obrázku opravdu nedokážu říct, jak to hraje...

(upravil jockey 11. 1. 2017 20:24)

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

ok, a kdyby jsi si měl vybrat mezi těma dvěma co by jsi zvolil? b77 nebo t20?
(Pořád uvažuju o microlab solo6c - je zajímaví že je má jenom jeden eshop když jsou tak kvalitní...  ty se také musí rozehrávat? Navíc maji necelých 14 Kg? To opravdu nebo to je přepis? Ale bojím se že to bude rušit ostatní - ted myslím ty basy. Navíc aby dobře ty repro hráli v celém rozsahu tak je potřeba je mít nahlas.) Mám špatnou zkušenost s alesis 5 - ten zvuk co z toho vycházel bylo jako kdybych to přykryl dekou - ještě nebyly rozehrané, ale i tak sem je raději vrátil.

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

Asi vše kromě velikosti basáčku hraje pro T20... ale říkám... B77 jsem neslyšel. Už to že T20 mají vyhýbku a B77 zřejmě nejspíš pouze kondík bude velké plus, které může ve výsledku udělat víc než nepatrně lepší rozsah směrem dolů (který navíc není zaručeně jistý). Abych to tu za sebe uzavřel, protože víc už k tomu opravdu nemám a vařil bych z vody... nevybral bych si pro svoje běžné použití ani jedny. Pokud bych to chtěl jako "kvalitnější" náhradu repráčků třeba do kanclu nebo někam kde nepotřebuju/nelze mít to co chci doma a !!!!neměl možnost je slyšet!!!!! ....volil bych takhle ze židle asi spíš T20.

(upravil jockey 11. 1. 2017 20:38)

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

a kdybys měl vybrat repro do 3000 Kč?
Výšky bude hrát lépe ten b77 nebo t20?

Re: Repro 2.0 do 2000Kč

vzhledem k tomu že tuhle kategorii už příliš nesleduju tak nevím co všechno je a co není... Bráchovi jsem před asi dvěma roky vybíral nějaký třípásmový Gembrid (cenou byly lehounce pod 3000,-) a za ty peníze dost muziky, ale jsou to velikánský kysny... pak jak už jsem psal, ony už asi nesehnatelné Genius SP-HF2000x (zkus bazar, třeba někde budou), ale jsou to taky celkem velký bedny. Nedávno jsem slyšel Acoustiqe Quality M23 - ale tam je cena už zas o něco výš (tusším asi 4,5) ale zvukově docela slušné. Microlab Solo6C podobně dobrý pokud zkousneš onen problém s ovládáním.

Osobně bych prostě upřednostnil spíš větší bedny s většími měniči i za cenu o něco nižší kvality zesilovače/měničů atd. než "hi-tech" mini repráčky.

Příspěvky [1 až 20 z 69]

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Repro 2.0 do 2000Kč

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£