Téma: Simulační soft pro Mac OS

Tak čas uzrál k tomu, dopřát mým subwooferům (Beyma 15P1000Fe) plnohodnotné boxy. Nyní provizorně v cca 70L BR laděném na nějakých 45Hz, ale prospěje jim rozhodně víc objemu/nižší ladění. Narazil jsem však na problém... nabídka simulačního softwaru pro Mac OS vypadá žalostně beznadějně.... nenajde se tu třeba někdo, kdo o nějakém funkčním plnohodnotném softu zhruba na úrovni LSP Lab apod. třeba ví? (Paralelní Windows na Macu bohužel od poslední aktualizace nefunguje, tudíž tato cesta pro mě také momentálně není). Díky

Re: Simulační soft pro Mac OS

pouzi program wine (+ wine bottler) s tymto programom si mozes prekonvertovat exe subory alebo dokonca cele instalacne baliky na app pre MAC OSX, ja takto pouzivam viacero prekonvertovanych programov a funguju dobre a ziadny virtualny windows netreba.

Re: Simulační soft pro Mac OS

no tak to je pro mě novinka, díky moc za tip, určitě vyzkouším wink

Re: Simulační soft pro Mac OS

MacOS....  https://www.youtube.com/watch?v=PvP2ehmq2wo lol

Re: Simulační soft pro Mac OS

Tak samozřejmě by se tu teď o tom dala rozjet vášnivá diskuze, ale už jsem jich zažil na toto téma tolik že je to zbytečné big_smile Jedna strana se nenechá přesvědčit, že to není jen předražená "fancy" věcička pro machýrky, nafoukance atd., ale něco co skutečně funguje. Většinou jsou to (až na vyjímky) ti, co s ním mají minimální až nulové zkušenosti. Stejně tak druhá strana se nenechá znovu přesvědčit k návratu k Windows.

Re: Simulační soft pro Mac OS

Je to pekne, ale pro domaci uzivatele a firmy o deseti lidech. Do velkeho firemniho prostredi absolutne nevhodne, nebot neaplikujes ani skupinu zasad na uzivatele, nemas pod kontrolou antivirus a litas k uzivateli resit okliky, jak zajistit, aby to fungovalo jako na Widlich. Takze my administratori, to nemame radi, protoze je to pak mimo nasi kontrolu a pokud ten firemni uzivatel, potrebuje pracovat napriklad v MS Project, musi stejne pres Parallels. Jinak je to asi stejne stabilni v dnesni dobe jako Windows smile

Re: Simulační soft pro Mac OS

Jo, z tohoto pohledu to naprosto chápu. Je pravda že ikdyž mám v práci k dispozici PC s windows, jsem rád že mám možnost pracovat na svém soukromém, protože uživatelsky mi to naprosto vyhovuje a usnadňuje práci (až na drobné zádrhely jako tohle výše, kterých však bylo na win. nepočítaně). O domácím prostředí ve spolupráci s ostatními apple zařízeními nemluvě. Nicméně mohu potvrdit tvoje slova... náš ajťák semnou "nemluví" a mému stolu se vyhýbá obloukem big_smile

(upravil kratz 9. 2. 2021 2:19)

Re: Simulační soft pro Mac OS

Ja mam stesti, ze jako Java programator jsem na OS nezavisly. JDK rozbeham na cemkoliv a IDE taky. V praci mam MacBook Pro a doma jsem se Windows postupne zbavil a na pocitacich mam OS-X, at uz na original MacBook Pro, nebo na PC jako hackintosh. Jelikoz je to OS vyvinuty z FreeBSD, tak se i jako unix chova. Je pomerne stabilni a hlavne je tam shell a unix commandline utility, takze se s tim da i normalne pracovat. smile A uzivatelsky konfort proti widlim je o rad lepsi.

Widle se daly pustit na Macu i ve virtuale. V Sun Microsystems jsme mivali VirtualBox a ten behal pekne. Ten projekt i po akvizici Oracle zije dodnes: https://www.virtualbox.org/

(upravil kaed 9. 2. 2021 4:03)

Re: Simulační soft pro Mac OS

Minulej tejden jsem byl přinucenej se "vrtat" ve win10 a jsem rád, že to svinstvo nepřekročilo práh mýho domu. Ten virtualbox používám z donucení taky, ale jenom kvůli účetnictví, to nejde přes wine rozběhat.
Přepokládám, že java jede i na jabku, tj pro měření musí jet  REW bez zaváhání, amplion jede přes wine uplně v pohodě, vituix cad pouštím přes virtualbox, ale Xover tuším jede přes wine.
Až budou všichni programátoři dělat multiplatformní software, bude na světě o dost líp. Tohle je ostatně jediný "multikulti" který dokážu pochopit...
Ostatně ze světa linuxu/unixu pochází spousta sw, kterej kde kdo každodenně používá na widlích. A nějak se mi nezdá, že macos nejde spravovat hromadně, to spíš bude problém zarputilýho woknaře. Kdysi jsem řešil správu PC s win přes novel netware, a to byl zase jinej samostatnej vesmír... Jo a na unix/linux sw když máš rozumně nastavený práva (a taky firewall) a slušný heslo, tak vlastně antivir nepotřebuješ, teda potřebuješ, jenom  kvůli připojenejm win stanicím k serveru, aby se ze sdílenýho disku nenakazily navzájem podobně jak lidi koronavirem smile ...

(upravil kratz 9. 2. 2021 12:48)

Re: Simulační soft pro Mac OS

Autentizace/autorizace v UNIX systemech se da docela elegantne resit pres LDAP. Tohle jsme testovali pred 20 lety v ICZ a resili tim spoustu veci a ja mam na svym SMTP serveru treba autentizacni mapy a virtualni tabulky pro lokalni dorucovani mailu dodnes v LDAP databazi (postgres + cyrus IMAP). Mac by to mel zvladat taky a myslim, ze ma i nejakou podporu pro Microsofti Active Directory. Pripadne pak existujou i ruzny identity management systemy, ktery jsou jeste dalsi abstraktni vrstva nad LDAP/AD/... Stejne tak neni problem nejaky dalsi remote management pro spravu aplikaci, atd.  Tam to je spis o lenosti/neschoppnosti toho admina si neco nastudovat a pouzit.

Java na Jablku samozrejme jede. Jak jsou na tom ruzny udelatka pro NF techniku nevim, tuhle oblast nemam prozkoumanou a chci se na to casem podivat. Jen kdyby tak den mel o par hodin navic ... smile