Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 4)

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 65]

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 12:08)

Téma: subwoofer

smile

(upravil Otas 9. 1. 2017 18:12)

Re: subwoofer

Napadlo mne netrvat na maximally flet, žijeme v době procesingu a na basech nevadí, že zdroj signálu nebude zkreslení mít pod 0,01%.
A jít do cca 100 - 130 litrové uzavřenky, procesingem srovnané do latě od cca 30 - 40 Hz.
Protože teprve zvuk od uzavřenky je ten krásný bas, čistý, neufuněný, průbojný, prý zvukomalebný (K. Toman - Dexon).
Tomu podřídit i volbu reproduktoru (tím myslím především vysoké Bl, vysoké Xmax, vysoký povolený příkon). BC 15SW115 se mi jeví jako velmi vhodný kandidát pro takovouto volbu. Nebo nějaký 18" (to už tu bylo smile ). 
A přiměřeně vytlumit, posunout fiktivní objem někam výše a naopak snížit vyzařování stěnami.
Edit:
Ve 21" (21DS115) se to asi nevejde do rozumných rozměrů. Někde jsem si přečetl, že je dán objem bedny a pak je už jedno, co se tam dá za průměr reproduktorů, hlubokých basů bude furt stejně. Je to nadsázka, ale něco asi na tom bude. To je věc, kterou chceš asi zlomit.
21" jsem nejen slyšel, ale i viděl hrát na Demo Prodance (RCF bedýnka). Objem tak 500 litrů. A pozorovali jsme (s Hazysem i Lukášem33), jak třepe s betonovým panelem, na kterém stál.
A 15" lze zdvojit, to tu 21" možná i přehraje.

Re: subwoofer

Jo Oto ten ale hrál, teda v tam byli dva přeci v jedné kysně?? Proč chceš 21"??? To je lenoch co bych na 100hz ani nezkoušel dělit. Tvé parametry zvládá ten můj tapped-horn , je v něm 12" a stačí mu 500W.
Nebo co na ten 18SW postavit něco co to zvládne??

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 12:08)

Re: subwoofer

smile

(upravil Lukáš33 9. 1. 2017 22:55)

Re: subwoofer

Právě že mi basreflexy přijdou oproti tapped hornům přežitek v oblasti PA. Kouknu se ti po něčem, nebo zkusím udělat simulaci přímo na ten 18SW. Jo ten od RCF byl už na poslech prostě línej. Nejni to jen můj výmysl. Prostě ta vzdušnost a lehkost toho TH s labinou je oplně jinde než 21". Prostě je to PA se zvukem HI-FI.

Re: subwoofer

BC 18SW115 a taped horn, to by mohlo byť zaujímavé smile Určite sem potom umiestni grafy. Ked som také niečo skúšal s iným reproduktorom tak to malo tvrdší zvuk než BR. Znelo to ako keby tam bolo viac skreslenia. Ja by som sa bál že ked horna hrá inak tak to bude len tymi rezonanciami.

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 12:08)

Re: subwoofer

smile

Re: subwoofer

Tak co vim znamy si stavel kopie kramperovych tapped horn a nemoh si je vynachvalit. "Tyvole on ten reprak hraje proti desce.." a podobny hlasky

Web

Re: subwoofer

Lukáš: Jo, jo, byly tam 21" dva.

Bylo to tohle? http://www.prodance.cz/sub-9007-as.html  Ten fakt nezná kompromisy.
Více se mi líbí tenhle, je překvapivě lehký, jen 66kg: http://www.prodance.cz/sub-8005-as.html

Já ze své praxe preferuji skládačky z menších, které můžou být i jednochlapovky, proto ty 15". Vím, jak jsem zíral a zírám, co dovede reprák s Xmax 10 mm, dokonce jen jako součást 15+1,4.
Tam to zvládne tenčí překližka než ty velké bedny.
V mém věku a hmotnosti se mi nesou věci nad 30 kg špatně. Dále bych to udělal tvarem do výšky, ne dozadu, z přesně stejného důvodu.

Re: subwoofer

Dvě patnácky podle mě na jednu jedenadvacítku nemaj šanc. Aspoň co si pamatuju ty dvoupatnáckový dipóly od Megatonu na Demu, pár let zpět.

Ty trhače črev na posledním Demu (pokud mi žádné neuteklo) byly NDB218 a tedy dvou-osmnáctkové. Čím to bylo osazené nevím, možná to půjde dohledat. Ty druhé co tam byly, tak to byly nějaké RCF 2x21" tuším bassreflex.  "Líné" to vystihuje dobře, ale na ten jazz to bylo dobré.

Jedno minulé Demo tam taky byly RCF 8005 + 8004. Ty taky sice tlačily pěkně, ale zvukově se mi líbí víc ty Megatonní basy.

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 12:08)

Re: subwoofer

smile

(upravil Lukáš33 11. 1. 2017 0:30)

Re: subwoofer

Vím co jsem slyšel, jak píšu- ten sub RCF ohromil a tudíš zaslepil svoji hloubkou přednesu. Nedávno jsem slyšel od LA suby s 2x15" a neuveřitelné, zvukově úplně jinde. Nevěřil jsem že to dokáže tak věrně, rychle a přesně hrát.
Hlavně si myslím že by to chtělo spíš využít potenciál reproduktoru než se hned honit za největším který se dá do průměrné ozvučnice. EAW moc dobře ví proč k tomu 21" dát ještě dva 12".

Hazys od megatonu me zatim nezaujala skoro žádná basovka. Některé jsou přímo tragédie. Přijde mi že ve vývoji dost zaspávají a to pár let. Pak něco okopčí a náš národ na to slyší kvůli ceně. Od té hromady uprostřed jsem čekal se zaťatými zuby a nejak se výsledný očekávaný šok nedostavil. Spíš zklamání. Ale zas to bylo živené tou plackou od powersoftu. big_smile To se mi líbil více ten endfire z předešlého dema s těma 21" uprostřed. To hrálo.

Kreši myslím že v tom RCF je ten reprák, že to na demu říkali. A neupravený.

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 12:08)

Re: subwoofer

smile

Re: subwoofer

Lukáš33 napsal:

Právě že mi basreflexy přijdou oproti tapped hornům přežitek v oblasti PA

Ať si říká kdo chce, co chce, ale bassreflexové basovky hrajou prostě nejlépe, když se ví jak to udělat. Vždy se najde někdo s jiným názorem jako ty, ale trend je jasný a basové horny jsou okrajovou záležitostí. Ne nadarmo je jednou z nejlépe hrajících basovek L'acoustics SB28 a je to jen "obyčejný" bassreflex. A já si s chutí chrochtám i nad zvukem SBN18 od MS sound, což je opravdu velice zdařilá bedna, Martin ví co dělá.

Re: subwoofer

Tak jako tenhle jsem slyšel od LA. Tam jde o to jak by to zahrálo bez procesingu a na nějakém dostupnějším zesilovači, věřím že by to pak nebylo tak ohromující jak jsem osobně zažil.

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 12:08)

Re: subwoofer

smile

Re: subwoofer

Tak niekto ukážte čo to BC 18SW115 dokáže v napríklad taped horn, som fakt zvedavý. V BR to ide v závislosti od naladenia asi takto: 25Hz -5db, 30Hz -4db, 35Hz -2db...

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 12:08)

Re: subwoofer

smile

(upravil Lukáš33 21. 1. 2017 18:34)

Re: subwoofer

Jé tak to je asi to samé jako br. big_smile big_smile
Pokud bude čas tak něco zkusím.

(upravil Crashpc 8. 7. 2018 12:09)

Re: subwoofer

smile

Příspěvky [1 až 20 z 65]

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£