Téma: Tak "konečně" na to vědci přišli...

Komprimovaná hudba nás připravuje o radost z poslechu, tvrdí vědci

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/42 … vedci.html

Re: Tak "konečně" na to vědci přišli...

Len neviem pre čo by sa človek mal vracat k CD a už vôbec nie pre čo k vinylu. Existujú aj lepšie nekomprimované formáty než MP3. Ked to bude niekto počúvať cez DAC s USB vstupom tak si to kludne môže prehrávať z telefonu, tabletu alebo notebooku. Nie je dôvod kupovať CD a cd prehrávač ked je to pre niekoho nepohodlné a drahé.

Re: Tak "konečně" na to vědci přišli...

Třeba tu o zvuk vůbec nejde, buďto je to náhodně vygenerovaný článek nebo předsmrtná křeč a poslední pokus z nosičů ještě něco vytřískat.

Re: Tak "konečně" na to vědci přišli...

Neviem čím to je že HiFi je čím dalej tým viac okrajová záležitosť "fajnšmekrov"... Teda viem, dnes je elektrotechnika rozvetvená. To je dnes samý "smart" phone a tablet a rôzne pseudo inteligentné zariadenia a nezmysly.

Každopadne verím že byť nejakej reklamy tak by dnes aj mladí ludia mohli vedieť čo to je HiFi zostava. Pravda je taká že to dnes mnoho ludí ani nevie.

Nebyť dnes TV plná reklám na nadúvanie, problémy s erekciou, nočné pomočovanie, ženské vložky a slogan starajte sa o svoju vagínu a mnoho iných vecí ktoré už presahujú hranicu toho čo sa hodí, tak by možno mohli v TV byť reklamy na poriadne HiFi. Tažko môže niekto túžiť po niečom čo ani nevie že existuje a presne v tejto polohe dnes HiFi z pohladu väčšiny ludí je.

Re: Tak "konečně" na to vědci přišli...

Z toho co mi říká moje osobní zkušenost je kolem mě drtivá většina lidí co nerozeznají dobrý zvuk od špatného. Mě táhne na 44 rok a už pomalu začínám zaznamenávat zhoršování sluchu na vyšších frekvencích, nicméně mám kolem sebe dost mladších "posluchačů" kterým lze podsunout několik rozdílných reprodukcí stejné hudby a jejich maximální rozlišení je ve smyslu "tohle má víc vejšek, je to tak?" (ještě si to chtějí nechat potvrdit, protože si nejsou jistí). A ta drtivá většina se pak dělí do různě "solventních" kategorií. A těm nejbohatším, pokud je budete dobře mediálně masírovat, pak prodáte opravdu slušné hifi, i když si ho nikdy neužijí jinak než prezentací před svým okolím. Takže souhlasím s tím, že současná masírka vagínami je otřesná, ale ani dobrá osvěta v médiích z ovcí posluchače neudělá.

Re: Tak "konečně" na to vědci přišli...

A kteří vědci na to přišli? Nějací akademici z týmu hovinek.cz? Odkaz na ten výzkum by nebyl?

Docela mne děsí, kolik lidí je schopných sežrat podobné "články"...

Web

Re: Tak "konečně" na to vědci přišli...

Místo tlachání na obvyklé téma, jak to jde všechno doprdele, by jste mohli někdo doprdele zadat do googlu jméno toho týpka, co je doprdele v článku a zjistit, že je to doprdele zrovna třetí odkaz a že to trvalo najít asi dvě sekundy, doprdele.

https://www.cse.ust.hk/~ronmo/

Web

Re: Tak "konečně" na to vědci přišli...

To je zase objev... ale jen se proboha nevracet k CD nebo vinylům! Všechno jsou to nějakým způsobem zprzněné formáty, copak už konečně nemůžeme mít něco pořádného? A ideálně ve dvou verzích - první pro masy poslouchající na slabých telefonech, druhou pro nadšence se silnějšími aparaturami, kde by hudba nebyla doprzněná normalizací a měla dynamiku takovou, jakou ji má při namixování před interpretem. A ať si každý vybere a zakoupí v digi podobě co chce a ať si to pak klidně vyškrábe na vinyl nebo vypálí na CD.

Re: Tak "konečně" na to vědci přišli...

Vinyl ano cd asi nie, menej narocny a lenivy uzivatel, komprimovan forma alebo stream.
http://kultura.sme.sk/c/6890079/vinylov … decka.html

Re: Tak "konečně" na to vědci přišli...

ále, byznys a marketing na objednávku je to, nic víc, kdyby si naposlouchali muziky to co já
faktem sice jest že ve svém pokročilém věku už neslyším podstatný rozdíl mezi LP, CD a MP3

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Tak "konečně" na to vědci přišli...

Pro milovniky kvalitnich zaznamu se nabizi treba toto:
http://www.decware.com/newsite/UATAPE.html

Re: Tak "konečně" na to vědci přišli...

Eště tak lidi naučit rozlišovat mezi kompresí datovou a dynamickou a bylo by na světě hej.

Když to vaše zázračný CDčko překovertuju do 320k MP3, tak 9 lidí z 10 stejně pozná velký prd, že se něco změnilo. Nemluvě o tom, že na těch CDčkách jsou dneska beztak vylisovaný ty samý nepoužitelný hnusy, s DR 0dB.

Re: Tak "konečně" na to vědci přišli...

pravdaže, 9 lidi z 10 nemá DR analyzer nebo neví co to je

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Tak "konečně" na to vědci přišli...

Sendy napsal:

A kteří vědci na to přišli? Nějací akademici z týmu hovinek.cz? Odkaz na ten výzkum by nebyl?

Docela mne děsí, kolik lidí je schopných sežrat podobné "články"...

Je to z Rudého Práva od akademika BF smile

Re: Tak "konečně" na to vědci přišli...

Hazys napsal:

Eště tak lidi naučit rozlišovat mezi kompresí datovou a dynamickou a bylo by na světě hej.

Když to vaše zázračný CDčko překovertuju do 320k MP3, tak 9 lidí z 10 stejně pozná velký prd, že se něco změnilo. Nemluvě o tom, že na těch CDčkách jsou dneska beztak vylisovaný ty samý nepoužitelný hnusy, s DR 0dB.

Přesně tak. Jelikož DR vytváří "člověk" (pokud si za tohle vůbec označení "člověk" zaslouží) již ve studiu, tedy ještě daleko dříve, než dojde na tvorbu finálního nosiče, není dnes vyjímkou LPčko s stejně malým DR, jako je na CD toho samého alba. Sám jsem si tohle ověřil na pár nahrávkách z poslední doby. Dnes tedy opravdu není problém samotný nosič, či na něm použitý způsob záznamu, ale to co se s nahrávkou děje předtím.

Re: Tak "konečně" na to vědci přišli...

chápejte i vědec profesor chce nějakou tu výplatu, no tak se řeší a vymejšlej capoviny k nepotřebě nikomu
o záměrné degradaci muziky na CD nosičích nemůže bejt debat, stará je to písnička

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Tak "konečně" na to vědci přišli...

Za zmršenou dynamiku nahrávky může většinou producent nebo umělec sám. Ono totiž pokud chce aby se nahrávka prosadila v radiu, je třeba být minimálně stejně silný jako zbytek programu radia. Proto se to cpe vše do max a bez dynamiky. Představte si, že uděláte jako muzikant supr věc, ale bude na poslech tišší než ostatní, v radiu zanikne mezi těmi přeřvanými dynamicky přeřezanými. Je to tim, že 99% lidí se s tím seznámí na "aparature" typu radio od vietnamcu, v televizi, nebo ve výtahu někde v obchoďáku. To je ta rozhodující chvíle, kdy to ty lidi buď zaujme nebo ne. Až na základě toho si koupí album daného interpreta. začarovanej kruh a není cesty zpět.

Web

Re: Tak "konečně" na to vědci přišli...

Asi to bude tak, jak tubamusic píše, ale ... Určitě každý z vás byl v "obchoďáku" supééér marketu a jiných úchylných prodejnách. Ta stupidní muzika co tam pouštějí je tak nepříjemná, že po pár minutách se dostanu do stavu silně depresivního, kdy se snažím rychle vypadnout ven. Pravda, je to spíše o výběru skladeb než o tom jak je daná věc nahraná, ale příšerné je to stejně.

(upravil Halen 9. 6. 2017 7:36)

Re: Tak "konečně" na to vědci přišli...

Právě proto jsem  si svou knihovnu v době, kdy jsem ještě nebyl nemocný upgradoval. Trochu jsem potrápil ruské torrenty a nahradil 80% MP3 FLACY. Je to opravdu mnohem lepší. Yandex disk je toho plný i českých písniček.

(upravil mechanik 9. 6. 2017 15:36)

Re: Tak "konečně" na to vědci přišli...

MP3 sice przní nahrávky ale uplne inak než mizerné HiFi... Dovolím si odhadnúť že rozdiel mezi DPA222 v pôvodnej verzií a speed verzií bude daleko väčší než rozdiely medzi mp3 192kbps a FLAC, pre to že som sa sám velmi dlho hral so SR... mp3 je prúser pri 128kbps, aj tak sa môže stať že ked je to hudba ktorú nepoznáte ako hrá vo FLAC a je to typ hudby kde sú rozdiely celkovo menej poznať tak si to nevšimnete pre to že neviete akú kvalitu výšok tá pôvodná nahrávka má. Čo sa týka kompresie tak je to podobné, každý nadáva ale ked vám to nehrá basy alebo tahá za uši, tak to na 100% nie je nahrávkou ale HiFi. Kompresia dynamiky sa sice nepočúva dobre a znie neprirodzene ale to je tak všetko. Ked sa zvuk toho HiFi "zosype" a začne to len jačať tak sa to pri konkrentnej nahrávke proste len prejavilo. Je jasné že to za uši netahá pri nahrávkach kde je viac ticha než hudby... To ešte neznamená že má to HiFi kvalitný a verný zvuk.

tubamusic, čítal som dosť dlhé PDFko o tom ako sa hudba pri vysielaní upravuje. Oni sú sami velmi dobre zariadený na to aby si poradili s každou nahravkou, kompresiu majú bežne. Ani moderatorom by to bez kompresie asi velmi nešlo, je to počuť na tých hlasoch ako su neprirodzene suché a skreslené...