Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Smetiště » Hladá sa repro terminál A.E.C. a neprijemne skúsenosti s Monacor ST-92

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 41]

(upravil mechanik 28. 1. 2017 14:37)

Téma: Hladá sa repro terminál A.E.C. a neprijemne skúsenosti s Monacor ST-92

Je to už dávnejšie čo som našiel v HADEX alebo TIPA konektory tušim A.E.C. Kúpil som si 6 párov. Problém je že potrebujem ešte 2 páry a už ich neviem nikdke kúpiť. Sú to tieto:
https://i.postimg.cc/TKvd1Qqf/2262423.jpg

Ktovie, možno to nie je ani originál A.E.C. ale nejake kópie, prípadne staršia verzia... Problém je že dnešné konektory od A.E.C. tento typ už nemá rôznu farbu pre + a - teda tie podložky z umelej hmoty niesu rôznej farby ale sú obe biele. To je problém. Potom sa môže stať že niekto pozlátenú časť konektoru s označením červenou a čiernou farbou vyberie a prehodí... Pre to potrebujem niečo iné než tie dnešné...

Ked tak by som použil niečo iné. Porlbém je že väčšina konektorov je poplastovaná, to nemám rád. Tiež bývajú hrozne dlhé takže trčia, to tiež nemám rád. Prípadne sú na "červíky" a ja potrebujem poriadny spoj spájkovaním. Tieto A.E.C. boli proste perfektné, netrčali a boli spájkovacie. Tie celokovové dlhé krámy od dexonu, s dlhým závitom nechcem. To ked človek dotiehne tak sa strhne závit.

Našiel som toto   http://czech-speaker.cz/index.php?route … duct_id=61   Len tam z toho trčí umelá hmota ktorá konektor fixuje a nerád by som to zbrusoval alebo vrtal malé dierky do panelov...

Asi smiešne zakladať k tomuto tému ale vážne si neviem vybrať. Buď je to noname monacor ktorý má uplne každý eshop alebo lacná čína za pochybne nízku sumu alebo predražené "high end" konektory za šialené sumy.

Re: Hladá sa repro terminál A.E.C. a neprijemne skúsenosti s Monacor ST-92

Na ebay ses díval? Tyhle vypadají krátké a docela k světu, kvalita je otázka... tyhle jsou taky pěkné, ikdyž už ne tak kovové. Ale asi jde o levné kopie, ty pravé jsem našel za nějakých šest stovek nebo kolik big_smile podobně jako tyhle, krásné, ale ta cena...

(upravil mechanik 28. 1. 2017 14:38)

Re: Hladá sa repro terminál A.E.C. a neprijemne skúsenosti s Monacor ST-92

Viem že na ebay je vecí dosť ale chcel som sa práve vyhnúť nejakym tažkodostupným no name veciam z ebay a aliexpresu. Potrebujem niečo značkové čo bude dlhodobo dostupné a pôjde to kúpiť v CR, SR. Nemám to len do reprobední kde človek do MDF vyvrtá nejaku dieru a je to. Mám to aj do krabíc z hliníku, to sú koncáky, preamp, dac a robí to podla toho CNC a dosť som sa namakal než som pripravil 3D a 2D návrhy aj s kotami.

Tiež radšej podporím lokalnu ekonomiku big_smile a teda obchody v CR a SR. Inak tu vážne zostanú len tie automobilky kde musia ludia otročiť pri pásovej výrobe... Kupovať všetko z číny je akosi proti môjmu uvažovaniu big_smile

Inak tie bananky NAKAMICHI sú mizerné. Ako som už písal na slovanete. Mal som doma asi 40 kusov. Boli tam rôzne problémy. Niektoré už nové boli prasknutné a nedržaly tam tie napružené plechy. Miesta pre červíky vrtané hádam od oka, každý inak... Tu mám rovnaký problém. Drahé sú príliš dlhé a majú divný dizajn. Také tie členité nezmysly, to nepotrebujem...

Za tie roky som vyskúšal už mnoho rôznych konektorov a na tie mizerné už som dosť "alergický". To sú hlavne tie neznačkové do 2e z eshopov ako GME, GES.

Ale ďakujem za snahu, asi mám na konektory príliš vysoké požiadavky big_smile

Re: Hladá sa repro terminál A.E.C. a neprijemne skúsenosti s Monacor ST-92

mechanik napsal:

asi mám na konektory príliš vysoké požiadavky big_smile

No čoveče neřekl bych, v cenové relaci v které hledáš (kvalita za rozumnou cenu) jsem toho taky moc nenašel, všechno je to levná čína buď přímo z číny, nebo za trojnásobek v tipě, gme a dalších, pak dlouho nic nebo nějaký špatně použitelný exot a pak až ty ultra drahé, kterých je naopak zase hodně. Ale 600+ za dva malé terminály je na můj vkus už hodně, a to ani nechci vědět kolik by stály v českých eshopech big_smile taky jsem si už myslel, že používám ne úplně obyčejné terminály z gme za 150, no a pak najdeš úplně ty stejné na ebay za 30kč big_smile tady je gme jen zbytečný překupník a u těch pár kusů něco jako podporu místní ekonomiky fakt neřeším. Jo kdyby je gme vyrábělo u nás a byl to český výrobek, tak to by byla jiná smile

(upravil mechanik 4. 1. 2017 7:41)

Re: Hladá sa repro terminál A.E.C. a neprijemne skúsenosti s Monacor ST-92

Napríklad tých cinchov tasker SP59, mám v HiFi 12, to je 60e v celku... 8 reproterminálov je tiež dosť... Bral by som niečo s cenou do 15e za kus, teda pár.

Tak ale v CR a SR sa ktovie čo nevyrába, tak si to tu aspon kúpim...

Inak tento monacor vyzerá dosť dobre   http://www.monacor.sk/product/st-926gm   len je to zase zbytočne dlhé a má to červíky.

Toto vyzerá super   https://www.hifibau.de/1548/viablue-t6s … oldet-paar   ale pri 8 pároch to je 400e a to si myslím je už fakt príliš smile

Re: Hladá sa repro terminál A.E.C. a neprijemne skúsenosti s Monacor ST-92

Páni,to jsou tedy pěkně předražené krámy.Nepřemýšleli jste o měřících banáncích a panelových zdířkách pro ně určených?Rukama mi prošly velice kvalitní typy i letovatelné,zdířky zlacené.

Re: Hladá sa repro terminál A.E.C. a neprijemne skúsenosti s Monacor ST-92

Já teď kupoval na ebay toto a toto  - na lab. zdroj, proto je to izolovaný. Masivnost a kvalita provedení mi přijde pro zesilovač (bedny) do 500W výkonu odpovídající, nevím, proč platit zbytečně za značku, když to stejně není vidět, ale asi je to tím, že jsem technik, ne highendista. smile

(upravil mechanik 4. 1. 2017 11:43)

Re: Hladá sa repro terminál A.E.C. a neprijemne skúsenosti s Monacor ST-92

Tie celopozlátené sú klasický lacný šmejd. Dokonca z nejakych takýchto sa to "pozlátenie" uplne ošúpalo... Tiež poznám ako sa ten terminál môže časom povoliť a ten plech ktorý tvorí další spoj, cez ktorý to drží sa uvolní... Tie plastové sú skutočne slušné, tiež mám s nimi skúsenosť. Dával som ich otcovi na koncáky čo som mu staval, v krabiciach od MODU... Ale páčilo by sa mi trochu luxusnejšie prevedenie. Koncáku má 2x 400W/4R, 600W/3R. Krabica je celohliníková a má to 32kg. Tak sa myslím dá pochopiť že by som si radšej priplatil za niečo krajšie než umelú hmotu. Tiež to nebude niekde pri stene HiFi mám relativne v priestore...

Re: Hladá sa repro terminál A.E.C. a neprijemne skúsenosti s Monacor ST-92

http://www.customworks.cz/Komponenty
http://www.nakamichiplug.com/product-0520S.html

Re: Hladá sa repro terminál A.E.C. a neprijemne skúsenosti s Monacor ST-92

Ještě tyhle nevypadají špatně, jsou docela masivní, vypadají jednoduše a zároveň docela pěkně. Jen je to zase z číny big_smile

(upravil mechanik 4. 1. 2017 13:39)

Re: Hladá sa repro terminál A.E.C. a neprijemne skúsenosti s Monacor ST-92

Hippo007, asi si nečítal čo píšem... big_smile

Jory, tie sú slušné ale ešte by to chcelo dostupnosť v CR alebo SR alebo kludne distrelec, mouser, digykey, RS, farnell ale nie ebay. Značku to nemá, raz to zmizne a ja potrebujem niečo dlhodobo dostupné. Nie od nejakeho prekupníka z ebay.

Re: Hladá sa repro terminál A.E.C. a neprijemne skúsenosti s Monacor ST-92

Zde máš toho hafo,a máš to za humnama.
http://polink.com.pl/wp-content/uploads … minals.pdf

Re: Hladá sa repro terminál A.E.C. a neprijemne skúsenosti s Monacor ST-92

To je škoda že sa jantzen dal na prekupníctvo. Vidím tam len monacory a daytony, nič nové. Tiež pre polovicu by som musel przniť plechy a robiť tam ten zúbok...

Re: Hladá sa repro terminál A.E.C. a neprijemne skúsenosti s Monacor ST-92

Hladanie niečho kvalitného pokračuje. Keby niekto mal tie A.E.C. hore na fotke tak 2 páry odkúpim. Ponúknem 2x viac než stáli v obchode.

(upravil mechanik 28. 1. 2017 14:36)

Re: Hladá sa repro terminál A.E.C. a neprijemne skúsenosti s Monacor ST-92

Tak sú doma, monacor ST-926GM. 4 páry stáli 51,96EUR bez poštovného a je to klasický lacný šunt, až na to že nie je uplne lacno predávaný. Proste kvalita "made in China" ako celý monacor, z výnimkou pár preznačených produktov od lepších značiek.

Na fotke nižšie je vidieť že dutina pre opačný konektor ma na niektorých 45° skosenie a na niektorých takmer nie je žiadne.

https://i.postimg.cc/jL5xJGP6/2265079.jpg

Tu je zase vidieť že aj ked sa konektor dotiahne tak minimálne na jednom je stále medzera, potom sa tá 3mm obruč volne pretáča a ked sa dá na komponent s ktorým sa napríklad pri poležení trochu klepne tak to bude drnčať ako nejaka uvolnená šroubka...

https://i.postimg.cc/njGFvx32/2265078.jpg

Sú to skutočne šunty. Ked človek kupuje 2 páry tak možno bude mať štastie na dobré ale vyzerá to skôr ako predaj nejakych nepodarkov. Čo človek teda naserie ked si to dá na niekolko rokov vyvíjaný drahý projekt kde chcel mať všetko "tip top". Trh je sice plný konektorov ale všetko sú to tie isté lacné šunty z číny.

Kto chce skutočne kvalitné konektory tak doporučujem vyskúšať niečo poriadne ako WBT a VIABLUE

http://www.rdacoustic.cz/en/audio-compo … terminals/
https://www.hifibau.de/lautsprecher-zub … ecker/?p=1

Osobnú skúsenosť sice nemám ale nepochybujem o tom že to bude dalej než tieto lacné šmejdy. Okrem toho mám v HiFi zostave tiež 12 spojov z cinch konektorov. Teflonové TASKER SP59 (5e) a do panelu REAN NYS 367 (asi 2,5e). Na tých 12 spojoch mám 1 kde mám večne studený spoj a jeden kanál nehrá. Mám dojem že to dokonca robí CINCH konektor a nie protikus... Proste tam nejako uleteli tolerancie a stredný signálový vodič nemá občas spoj. Díky bohu že to nie je GND pre to že je to do koncáku ktorý nemá reguláciu hlasitosti a má 400W. Takže brum by bola skutočne zábava...

Vo velkých množstvách teda človek zistí že sú tieto všetky konektory nepoužitelné a keby ich predával nejaky výrobca na svojich komponentoch tak si asi trhá vlasy z tých reklamácií...

Re: Hladá sa repro terminál A.E.C. a neprijemne skúsenosti s Monacor ST-92

Taky bych si dal na zesák nějaký slušnější (luxusnější) svorky, třeba ti Viablue co jsi dal jsou na pohled luxus, ale 40-100 Euro za jeden terminál mi přijde úlet. Skutečně hezké a dílensky dobře zpracované terminály se prostě nedají koupit.
S těmi monacory jsi mě teda překvapil, nečekal jsem že to je takový shit. To je fakt to stejné co vyrábí číňan a nabízí na ebay.

(upravil mechanik 28. 1. 2017 20:10)

Re: Hladá sa repro terminál A.E.C. a neprijemne skúsenosti s Monacor ST-92

Mne ani tak o luxusnosť nešlo, tie hore na fotke boli dobré ale už sa nerobia a tie originál A.E.C. tam sa bojím že sa prehodia tie farebné "vršky" a ešte sa to prefázuje... Tiež ma sklamala tá kombinácia TASKER SP59 a REAN NYS 367 na signál. To aby som kontakty premeriaval a mesiac testoval či nedojde k studenému spoju... Mám to tu aspon rok a pár krát ten kanál vypadol... Vymenil som teda ten CINCH do panelu, nenapadlo by ma že problém bude v teflonovej prípojke CINCH za 5e/kus. Ale už mám dojem že bude práve tam, pre o že ten problém nezmizol... Aj by som do tých VIABLUE išiel iba že ja mám komponentov viac a koncáky 2 a reprobedne praticky 4 takže by som sa nedoplatil... Ja mám tých prípojok šialené množstvo. Tie NAKAMICHI bananky som kupoval aj pre otca plus rezerva pár kusov. Bolo ich 40 určite. Asi 4 nešli použiť, dva z toho mali prasknutý kov čo drží tie pružiny takže sa to rozsypalo. Okolo červíkov boli tiež nejake problémy. Už neviem presne ale boly to vážne šunty.

Musím povedať že už ma to za tie roky fakt serie. Za možno 12 rokov som v rukách mal obrovské množstvo rôznych konektorov ale všetky boli mizerné.

(upravil DinosaurJr 28. 1. 2017 22:31)

Re: Hladá sa repro terminál A.E.C. a neprijemne skúsenosti s Monacor ST-92

Pěkně mizerná kvalita. Měkký plast se lehce poškrábe. Nezkusil jsi jim napsat, co řeknou na reklamaci toho zkosení ?

Re: Hladá sa repro terminál A.E.C. a neprijemne skúsenosti s Monacor ST-92

Lepšie by bolo skúsiť im to vrátiť, horšie je že fakt neviem čo iné by som kúpil. Chyba ani nie je v predajcovi. Problém je že nič iné na trhu nie je.

Re: Hladá sa repro terminál A.E.C. a neprijemne skúsenosti s Monacor ST-92

Tak som skúsil hladať dalej a z lepších bude možno ešte SUPRA Boxcon   http://audio-sutner.cz/supra-boxcon-kva … pra-boxcon   no je to tak drahé že si človek môže 10e priplatiť a kúpiť VIABLUE.

Rozhodol som sa že tie monacory vrátim pre to že si pripadám ako oklamaný a 50e využijem lepšie...

Příspěvky [1 až 20 z 41]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Hladá sa repro terminál A.E.C. a neprijemne skúsenosti s Monacor ST-92

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£