Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Driver ND1018BT

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

(upravil marcin 26. 12. 2016 0:42)

Téma: Driver ND1018BT

Ahojte, kúpil som 18sound ND1018BT a kontrolne zmeral impedančnú charakteristiku 2 kusov, či sú v poriadku. Predpokladal som, že bude približne rovnaká ako uvádza výrobca. Prekvapil ma priebeh impedancie.

Merania driverov sú bez zvukovodu a očakával som jeden impedančný peak, rovnako ako uvádza výrobca v datasheete. Tu sú však impedančné peaky dva. Sú drivere v poriadku alebo ich mám reklamovať?

Jediné čo sa mi podarilo vygoogliť je, že výrobca mohol merať impedančku vo vákuu a tomu by potom zodpovedali aj merania (výrobca vs. reálne).

porovnanie impedancie

Ďakujem za rady

Re: Driver ND1018BT

Pokud to dělají oba, tak by byla malá šance že jsou vadné. Spíš bych to viděl na techniku měření. Ale píšou tam free air.

Re: Driver ND1018BT

Driver hýbe s masou vzduchu, takhle volně bez zvukovodu se ak. impedance rapidně mění na hraně vyústění a podepisuje se i na el. impedanci.

Re: Driver ND1018BT

Oba merajú podobne, čiže tiež sa prikláňam k tomu, že sú v poriadku, len ma to prekvapilo. Keďže výrobca uvádza, že meranie je free air, myslel som, že nameriam podobný výsledok. Ešte ma napadla možnosť, že to merali bez zadnej komory, ale v tom zase nevidím zmysel prečo by to tak robili.

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Driver ND1018BT

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£