Re: Spolupráce na projektech

Jarous: S laminátem dělám jen s krajním odporem. Jak sáhnu na skelné vlákno, tak z toho dostanu svědivku. Dělat to z překližky, to by sice šlo, ale byla by to docela pakárna. Na tohle by byl ideální odlitek do formy.

(upravil Jarous 25. 12. 2016 23:11)

Re: Spolupráce na projektech

Ještě se vrátím k tomu FASTu, dalo by se to udělat citlivé například Beyma 3fr30, 3fr30nd by se dala použít a koncept jako Linkwitzovo Pluto v pasivní verzi. Myslím, že by to bylo i vzhledově zajímavé, pokud by se místo PVC trubky udělal dřevěný válec.

No jasně odlitek do formy - jenže zase výroba formy, nebo koupit hotovou polystyrenovou kouli a na ní vrstvit a hladit řídký beton s větším množstvím cementu.

(upravil Zelený 25. 12. 2016 23:52)

Re: Spolupráce na projektech

Jarous: Udělat formu není tak velký problém, jen ji to chce využít. Na dva kusy to nemá cenu. To se dá uplácat třeba ručně. Pokud jde o ten beton. Mrkni na tohle, to je moje představa o pěkným betonu: https://www.google.cz/search?q=concrete … countertop

Dřevěné trubky dělám.

Re: Spolupráce na projektech

Jo, to je přesně jak by to mělo vypadat, jen pochytit tu technologii smile Tedy nevím co by to vážilo, asi se to dá spočítat, slupka 2cm tlustá mi vychází někam k 25kg.

(upravil Zelený 25. 12. 2016 23:57)

Re: Spolupráce na projektech

Jarous: Na těch kuchyňských deskách bývá v podstatě celkem běžný beton. Ten konečný vzhled se tam dělá pomocí kyselých barviv, receptury na ně mám. U desek je povrch jako hladký odlitek (forma z hladkého lamina) a tím to končí. Nebo u luxusnějších kousků, když chceš ukázat i kamenivo, tak je to broušené a leštěné (podobně jako kámen).  Dalo by to chvíli laborování, ale měl bych to zvládnout.
Koule i trubky smile

Re: Spolupráce na projektech

taky nemam moc v oblibe laminovani,ale v danem pripade /vyroba par kusu/ mi to prijde nejjednodussi...zaformovat kulaty kopyto neni zase takovy problem,navic dira pro reprak je celkem velka,dalo by se to laminovat najednou...ale narovinu rikam,ze do toho nejdu,je to opruz...radsi hranaty bedny z preklizky....:-)

Re: Spolupráce na projektech

Jo Miro, kdyz me se ty elipsony fakt libi a kdo ma dneska doma takovy pekny a velky koule smile Navic to resi spoustu veci jako difrakce a stojaty vlneni samo o sobe.

Re: Spolupráce na projektech

Na diyaudio.com jsem zpozoroval challenge téma něco jako "subwoofer light as air", kde se borci snaží dělat budky z nekonvenčních lehkých materiálů. To je docela dobrý námět.
A až vylezu do garáže, jistě si zkusím ze sololitu spíchnout svojí první malou tapped horničku.

Re: Spolupráce na projektech

Crashpc:  A jakou to má výhodu? Já mám hmotu rád, tak bych s ní zase tak moc šetřit nemusel.

Jinak co se mých snah o stavbu týká, tak momentálně dostal zelenou projekt TOTEM TWR OSWG a asi s tím na nějakou dobu vystačím.

Re: Spolupráce na projektech

Crashpc: No já nevím, zrovna sololit mi nějak nesedí, to bude chtít asi hodně vzpěr. Nicméně pokud nevadí větší objemnost, skočil bych po polystyrénu. Úplně chápu, že ten, kdo se s tím dosud nesetkal, k tomu bude mít nedůvěru, ale takové RS 20 Elektroniky Praha jsou úžasně pevné a skoro nadnášející se bedýnky! big_smile