Téma: Po zapnutí velmi slabý signál do reprosoustav

Ahoj, prosím o radu. Provozuji receiver ONKYO TX DS 575 již 14 rokem. Nyní se mi začíná stávat, že po deším vypnutí, například přes noc, se při zapnutí FM rádia line z reproduktorů velmi slabý zvuk. Musím přehodit jiný vstup a pak se vrátit k FM rádiu a již je to v pořádku. Pokud začnu produkci ihned z CD, PHONO, nebo DVD vstupu tento jev se neprojevuje. Děje se něco s kondenzátory? Moc díky za radu. S pozdravem Martin

(upravil maxell 20. 12. 2016 13:09)

Re: Po zapnutí velmi slabý signál do reprosoustav

chyba bude v tunerové části receiveru no když ostatní zdroje signálu jdou, za ta léta budou elyty na zlomku původní
kapacity a na výměnu, nebo pročistit kontakty v input select, no nejsem znalec vf obvodů ale někdo na fóru poradí lépe

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Po zapnutí velmi slabý signál do reprosoustav

Děkuji za informaci. Ten INPUT selector se mi nezdá, signál tam po zapnutí z FM modulu jde i když o minimální intenzitě. Po přehození vstupů a návratu do FM je již signál v plné síle... .

(upravil IvaW 20. 12. 2016 20:14)

Re: Po zapnutí velmi slabý signál do reprosoustav

Zkontroluj úroveň na kolektoru Q244 ve stavu po zapnutí při ztlumení a potom stav po uvedení do funkčního stavu. Ten by měl spínat Q245/246 které výstup tuneru spojí se zemí.
Podívej se do servisního manuálu a uvidíš to... Možná zkus ten konektor P101, jestli tam není nějaký vaklík. Něco asi způsobuje zamutování, tedy aktivaci toho mutingu.
http://elektrotanya.com/onkyo_tx-ds575. … nload.html
Je to na straně 22, deska P.

Web

Re: Po zapnutí velmi slabý signál do reprosoustav

Díky. Hned zítra na to mrknu. Dnes to začalo dělat i při zapnutí na dvd vstup. Moc díky. Martin

Re: Po zapnutí velmi slabý signál do reprosoustav

Oprava. Tak něco opravdu v fm části. Dnes když pusteno dvd tak je hned plný výkon.

Re: Po zapnutí velmi slabý signál do reprosoustav

Jaký problém indikuje nenalezení odpovídající hodnoty na P512 a P511? Po zapnutí mám 0,1V a po těch 5 minutách asi 0,4 V.
Viz strana 23 servisního manuálu.

Díky za radu. Martin

Re: Po zapnutí velmi slabý signál do reprosoustav

Vyřešeno. Vadna DSP deska. Je možno ještě někde sehnat novou? Děkuji