Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 5)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Tesla B115

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 90]

Re: Tesla B115

no a kdyby se na půlstopém magiči (těch je víc) nahrál tón generátoru souběžně do obou stop jakoby stereo signál tedy v jednom směru posuvu pásku tak máme přibližně celostopý záznam

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil jula1967 16. 12. 2016 15:12)

Re: Tesla B115

orhore napsal:
kaed napsal:

a to nestačí tónovej generátor z internetu?: http://onlinetonegenerator.com/
a nebo jakejkoliv jinej, třeba to co je součástí ARTA - LIMP ?

Nestačí a nestačí. Na seřízení řetězce u magnetofonu se musí začít snímáním nahraných signálů z pásku kde se nastaví hlavy a následující snímací zesilovač. Každá část má svou určitou vlastnost. Snímací zesilovač např. kompenzuje nedostatky snímací hlavy v souladu s nahraným páskem a pod. Na tohle použít jen nějaký generátor nejde.

Vím, že to není přímá cesta, ale našel jsem na foru "krásné staré stroje" i příspěvek jak se dostat k měřícímu pásku: http://www.ps-service.cz/forum/viewtopic.php?t=491

děkuji všem.jen otázka je to lepší seštělovat na rychlost 9 nebo 19.děkuji,članky se líší někde 333 Hertz a 1000Hertz štělování na 0db.poradte

Re: Tesla B115

Le pokud si budu nastavovat megneťák pro sebe, tak mi stačí jakákoliv originál nahrávka, na které nastavím snímací hlavu aby to nejlíp hrálo vejšky, a zbytek už nastavuju  podle pásek který používám. A na to potřebuju tónovej generátor, měření úrovně a měření zkreslení, a na to mi PC stačí. Ale tohle už jsem s klasickým magneťákem nepodnikal snad čtvrt století.

(upravil jula1967 16. 12. 2016 15:35)

Re: Tesla B115

kaed
děkuji takle to dělam jak to popisuješ.ono pásek má své kouzlo,vyrustal jsem sním.

Re: Tesla B115

kaed napsal:

Le pokud si budu nastavovat megneťák pro sebe, tak mi stačí jakákoliv originál nahrávka, na které nastavím snímací hlavu aby to nejlíp hrálo vejšky

Ano, hrubě se to takhle dá, ale když ti skáčou (díky nějaké hudební nahrávce) oba indikátory a nebo měřáky připojené na výstupech magnetofonu, tak těžko zajistíš soulad obou kanálů, že? Takže tudy cesta nepovede, protože je třeba mít měřící pásek s nahranými sinusovými signály.

kaed napsal:

a zbytek už nastavuju  podle pásek který používám. A na to potřebuju tónovej generátor, měření úrovně a měření zkreslení, a na to mi PC stačí. Ale tohle už jsem s klasickým magneťákem nepodnikal snad čtvrt století.

S tím už lze naprosto souhlasit.

jula1967 napsal:

děkuji všem.jen otázka je to lepší seštělovat na rychlost 9 nebo 19.děkuji,članky se líší někde 333 Hertz a 1000Hertz štělování na 0db.poradte

Ty rychlosti se od sebe liší jinýma charakteristikama záznamového a snímacího zesilovače. Do cesty signálu se zapojuje jiný filtr. Nižší rychlost je více háklivá na přesné nastavení, vyšší rychlost zase více tolerantní. Asi bych nastavoval při rychlosti 9.
Klidně to může být 333 Hz nebo 1000 Hz. Některé kazeťáky mají kalibrační generátor i na 400 Hz nebo 500 Hz.

Jinak za socíku vyšla solidní kniha od A. Hofhans "Magnetofony, jejich údržba a měření".

Re: Tesla B115

tak magnetofon je seštělovany,pořád mi levý kanal trochu malínko blbnul tak jsem musel seštělovat snímací hlavu,bylo to jen asi  milimetr na šroubku,seštěloval podle vše frekvenci a oba kanaly už jdu stejně.
všem moc děkuji a hurá už konečně nahrávat

Re: Tesla B115

tak pánové nahrál jsem pár nahrávek a užasný poslech.mám maxell pásky a je to nastavený na ně.hudba jak fík.připadá mi to lepší ten přednes než z cd.pásek má své kouzlo.

Re: Tesla B115

A můžeš uvést co jsi vlastně nahrál? Živou hudbu, nebo tak něco? Měl jsem před lety B116, v roce 1985 cena 5100 Kčs. Čili jako dnes zhruba 25000 Kč. Žádná láce na to, že se jednalo o zcela zastaralou koncepci magnetofonu jen s jedním motorem atd.! Ale prostě to byla tzv. "zbytná" věc a tak soudruzi cenu osolili, protože na něčem /nebo někom!/ museli vydělávat.

(upravil jula1967 17. 12. 2016 11:22)

Re: Tesla B115

pepazdepa3
každý starší ví jaké ceny před rokem 1989 bylo.zastaralá koncepce asi ano,na tu dobu i možná i dobré,byl i prototyp 3 motory ale do výroby už nešel,který konkuroval už zahraníčním výrobkum.tyhle poslední B115-CM160 MĚLI MOC HODNÉ DOBRÉ PARAMETRY. vše to makalo a maká i po 30letech.vyměnna všech elytu všude,nové gumičky seštelovaná mechanika a seřízení.a co maká jak fík.jsou lidi kteří k tomu mají určitý vztah.
že jsem pleteš  komunistický režim,to je tvuj blábol a o ničem.jen blbý český keci.

Re: Tesla B115

pepazdepa: taky jsem měl za komunistů dvojče za sedm tisíc, podle Tvých výpočtů by to dnes představovalo cca 30 litrů, takhle to prostě přepočítávat nemůžeš.

Re: Tesla B115

Pozor na štelování kolmosti hlavy podle kazet originálek!

Téma se sice jmenuje B115, řeč je zde i o originálně nahraných páskách, které se tu kdysi prodávaly. S těmi moc zkušeností nemám, ale dejme tomu, že ty nahrávací stroje měly kolmosti dodržené.

Což ale vůbec neplatí o originálkách kazetách. Už jsem to tady někde kdysi psal. Na těch nahrávacích strojích to asi tolik neřešili, protože jinak by (zpravidla) strana A nebyla nahraná správně a strana B by nevyžadovala kousek pohnout šroubkem hlavy. Měl jsem na to vyčleněný jeden magneťák, kde jsem musel korigovat kolmost hlavy u těch a těch kazet a -  bohužel u originálek.

Re: Tesla B115

jik příčina toho, že jedna strana hraje tak a druhá jinak je v použití mechaniky záznamového stroje versus kazety. Běžné jsou kazeťáky s jednou tonovou hřídelí, ale také se dvěma (double capstan) a pak se kolmosti rozcházejí při prohazování kazet. O reverzu nebudu ani psát, to je další nepříjemnost pro kolmost v podélném směru. Bohužel kazeta do tohoto procesu mluví dost hodně a často se liší kus od kusu jednoho typu i velmi kvalitního výrobce. Jsou to jednou plasty a s tím nelze nic dělat. Takhle se mohou smát majitelé kotoučáku, kteří mají přesně definované vlastnosti v kovové mechanice a né v plastovém vyjímatelném výlisku kazety.

(upravil pepazdepa3 18. 12. 2017 7:24)

Re: Tesla B115

jula1967: co, proč a hlavně z ČEHO nahráváš? Ta zmínka o ceně před rokem 1989 byla podružná...

stiglitz: rohlík před 1989 30 haléřů, dnes cca 1,50 Kč. To dvojče za sedm litrů bylo pozlacené? Elektronika prostě byla předražená a basta fidli! Ještě mě něco napadlo /18.12.17/ - nebylo to dvojče náhdou z Tuzexu? Jestli ano, tak stálo 1400 tuzexových korun. Pokud jsme dávali vekslákům "bůra" za jednu tuzexovou korunu, byl to náš problém, nikdo nás nenutil...

(upravil stiglitz 23. 12. 2016 21:05)

Re: Tesla B115

Rohlík před rokem 1989, a ještě v roce 1989 -  40 haléřů.
Dvojče bylo předražené. Co by jsi dělal Ty? Nekoupil by jsi?

(upravil jula1967 23. 12. 2016 22:01)

Re: Tesla B115

pepazdepa3 napsal:

jula1967: co, proč a hlavně z ČEHO nahráváš? Ta zmínka o ceně před rokem 1989 byla podružná...

stiglitz: rohlík před 1989 30 haléřů, dnes cca 1,50 Kč. To dvojče za sedm litrů bylo pozlacené? Elektronika prostě byla předražená a basta fidli!

ty jsi kojenec-Pepa z depa,podle obrázku-fuj
nahrávam že vystrčím kus železa z okna a už to jede,stačí Pepa z depa

Re: Tesla B115

Pepa z depa:
nevím, proč sem na odborné elektrofórum taháš soudruhy a politiku. Když už jsi ale do toho rýpnul, tak k tomu řeknu jen toto: za B115 jsem tehdy dal asi 1,5 měsíčního platu, ale nebyl to problém, protože za nájem jsem dal desetinu platu, za vodu, elektřinu, a plyn částky vzhledem k výdělku a dnešní jejich úrovni jen symbolické. Takže i když třeba btv stál několik platů, tak jej stejně většina lidí měla, protože ostatní náklady je příliš nezatěžovaly. Čili vůbec nelze srovnávat nějaké tehdejší ceny elektroniky s dneškem. Rozložení životních nákladů je nyní zcela jiné než tehdy.
Dále ještě k tvému názoru na mgf: řada B115 měla ve své kategorii zcela vynikající parametry a určitě předčila mnoho zahraničních konkurentů. Snad jen design mohl být elegantnější, ale mi se třeba tak jak byl a je docela zamlouvá.

(upravil stiglitz 23. 12. 2016 21:54)

Re: Tesla B115

Přesně tak. Mě prostě baví, když o tehdejším režimu nejvíc žvaní ti, kteří jej nezažili. Podle mých zkušenností. Nevím, jak pepazdepa. Třeba je to ostřílený veterán.

Re: Tesla B115

jik: Pozor na štelování kolmosti hlavy podle kazet originálek!
kazety originálky se kopírovaly na speciál strojích velkou rychlosti aby výroba byla vůbec časově rentovná, namnoze silně přemodulované až do červeného pole běžného VU měřáku na magiči
proto jsem je neměl v oblibě a ruční nahrávka na slušném decku pořízena doma vyzněla o třídu líp
tolik moje zkušenost

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Tesla B115

Mám naprosto stejné zkušenosti.
Ale samostatnou kapitolou byli Poláci. Měli několik firem, které vydaly na MC kdeco, i rarity, bootlegy, a podobně. Takhle mám třeba docela vzácný koncert The Sisters Of Mercy, nabo jsem si tam koupil na kazetě Andeas Bruhn - Broon, které mne tehdy doslova pohltilo. Ale proč to píšu. Měli to zkopírované vesměs slušně, i když člověk věděl, od které "společnosti" to už nikdy nekupovat.
Já mám jakýsi průměr, aby tak nějak všechno hrálo přijatelně. Co na tom, že to je zkalibrováno podle toho, a onoho, když si kazetu prostě nepustíš?

(upravil maxell 24. 12. 2016 14:20)

Re: Tesla B115

no to se ví...bratři ve zbrani Poláci se s autorskými právy moc nesrali, dávali na VKV celá CD k záznamu,
nahrané origo kazety stály za drek, zbabrané k nemožnosti v komprimaci dolby NR (Metallica, Slade, Abba, Queen) vhodné tak leda do walkmanu nebo auto přehrávače pro nejnižší nároky na jakost

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Příspěvky [21 až 40 z 90]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Tesla B115

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£