Téma: Tip na stavbu stojanových reprosoustav

Zdravím, na jaře bych si chtěl postavit stojanové reprosoustavy. Bohužel mám poměrně specifické požadavky. Dávám přednost uzavřené ozvučnici. Líbí se mi staré kousky, poměrně velká přední stěna, ale menší hloubka beden. To není podmínkou. Jako ideální vidím nějakou dvojpásmovou konstrukci, nebráním se ani širokopásmovému reproduktoru. Reproduktory maximálně do 10k, vyhýbky ladit neumím, tedy preferuji hotový projekt. Ozvučnici předpokládám z dubové nebo bukové spárovky. Máte nějaký tip? Krmit to budu nějakým vintage zesilovačem Aiwa, Sony nebo mám i TESLU AZS 224, ale ta potřebuje repasi, jedna strana hraje slaběji, hold kondíky už něco pamatují.

Re: Tip na stavbu stojanových reprosoustav

Můžeš to udělat ve stylu Sonus Faber tak, že to nebude pouze rovná deska.

(upravil maxell 21. 12. 2016 8:57)

Re: Tip na stavbu stojanových reprosoustav

nejsnáze bude opajcnout hotové značkové sloupy (rozměry, osazení, zapojení) dvojpásmo stačí ale stejně bych vložil
2 basy v sérii nebo paralelně podle požadavku na přípoj 4 nebo 8Ω

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Tip na stavbu stojanových reprosoustav

Sloupy mám doma dvoje, určitě chci stavět uzavřené regálovky.

(upravil divnypocit 23. 12. 2016 11:39)

Re: Tip na stavbu stojanových reprosoustav

Já právě plánuji takové "vintage" široké regálovky s bg20 + jednoducha vyhybka co se da najit na internetu + bedny z http://www.ozvucnice.cz/ (není to reklama jen tip) Myslím, že za ty prachy to bude hrát fajn ale záleží jestli ti bude stačit širokopásmo.


nějaké info o repro https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=6528 já to chci mít právě velký široký regál.

Re: Tip na stavbu stojanových reprosoustav

divnypocit
To vypadá slibně, ale na odkazu jsou popisovány sloupy, já bych to chtěl jako regálovky ve vintage stylu. Širokopásmové mi nevadí. Basy sice nepůjdou tak hluboko, ale s tím se dá žít. Visaton BG 20 se dá sehnat i u nás a za hubičku.

Re: Tip na stavbu stojanových reprosoustav

TheLastUnicorn sa v poslednej dobe zaoberal výrobou nových reprosústav vo vintage štýle. Avšak tieto projekty nie sú nikde zverejnené a Unicorn už na fórach nepôsobí. Jednalo sa o väčšie regálovky troj a štvorpásma.