Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 5)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Tesla B115

  Stránky: 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 90]

Téma: Tesla B115

zdravím vás všechny,mam tu na stole jednu B 115při nahrávání jeden kanál -pravý nahrává mín basu.zesilovači to není,když dám jinou nahravku tak basy jsou stejné v reproduktorech.dělá to nahravka že tam na jednom kanále je mín basu.čím to je...?????basy jsou taky stejné když jen pustím zesilovač.

Re: Tesla B115

je nahrávací hlava čistá a správně seřízená ?

Re: Tesla B115

ano je čista a seřizena

(upravil frantah 19. 7. 2015 19:19)

Re: Tesla B115

Předpokládám, že v režimu záznam je zařazen v signálové cestě nějaký elektrolyt, který je vyschlý, nemá kapacitu a to se projeví na úbytku basů. Rychlá kontrola: přepájet mezi sebou přívody k nahrávací hlavě a udělat kontrolní záznam. Pokud se porucha "přestěhuje" mezi kanály navzájem, je vada jednoznačně v pravém záznamovém zesilovači.

Podle blokového schématu by měly jít moduly záznamových zesilovačů prohodit mezi sebou, takže pro začátek není třeba nic pájet. Jestli se vada nepřestěhuje, další adept je C4 5u0 co navazuje T2 na záznamovou hlavu a v lineárním záznamovém zesilovači je toho víc, nejvíce pravděpodobné jsou ty velké 200uF na pozicích C6, C12 a C20. Když se vada přestěhuje, zaměř se na elyty v příslušném bloku "Z" záznamového zesilovače.

(upravil jula1967 19. 7. 2015 19:22)

Re: Tesla B115

moduly záznamových zesilovačů jsem prohodil a je to stejne

Re: Tesla B115

FREKVENCE NA SEŠTĚLOVÁNÍ MAGNETOFONU
Je tu někdo schopný nahrát frekvence na pásek z B115-CM160.

Re: Tesla B115

sežeň si CD z nahranými měřicími frekvencemi, stačí kopie, prodává tuším Dexon nebo jinde

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Tesla B115

Ale jula chce "měřící pásek". Ten si na rozštelovaným magneťáku nenahraje.

Re: Tesla B115

a to nestačí tónovej generátor z internetu?: http://onlinetonegenerator.com/
a nebo jakejkoliv jinej, třeba to co je součástí ARTA - LIMP ? Spíš jde o to rozumně měřit 0dB, opět bych bezestrachu použil zvukovku, nakalibrovanou někde do 100Hz podle multimetru, na tenhle účel až moc profi vybavení - zase se dá použít ARTA - LIMP, a nebo nějakej jinej free prográmek, teď se mi to nechce hledat. Dokonce s artou si můžeš pustit bílej šum a na příposlechu se dívat, co se děje. Samozřejmě si můžeš změřit i zkreslení. To by snad mohlo stačit ne? Každej má na stole celkem dobrý zařízení pro nastavování a měření nf, ale spousta lidí to neumí použít.

(upravil maxell 16. 12. 2016 12:26)

Re: Tesla B115

Hippo007 napsal:

Ale jula chce "měřící pásek". Ten si na rozštelovaným magneťáku nenahraje.

a jo...tak nahrát na jiném nastaveném magiči vyšší třídy 4 stopy stereo, 9.52 /19.05 cm/s, ReVoX, Akai, Grundig...

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Tesla B115

Hippo007 napsal:

Ale jula chce "měřící pásek". Ten si na rozštelovaným magneťáku nenahraje.

ano to potřebuji

Re: Tesla B115

kaed napsal:

a to nestačí tónovej generátor z internetu?: http://onlinetonegenerator.com/
a nebo jakejkoliv jinej, třeba to co je součástí ARTA - LIMP ? Spíš jde o to rozumně měřit 0dB, opět bych bezestrachu použil zvukovku, nakalibrovanou někde do 100Hz podle multimetru, na tenhle účel až moc profi vybavení - zase se dá použít ARTA - LIMP, a nebo nějakej jinej free prográmek, teď se mi to nechce hledat. Dokonce s artou si můžeš pustit bílej šum a na příposlechu se dívat, co se děje. Samozřejmě si můžeš změřit i zkreslení. To by snad mohlo stačit ne? Každej má na stole celkem dobrý zařízení pro nastavování a měření nf, ale spousta lidí to neumí použít.

ARTA - LIMP  je pro mě lama,ten první odkaz děkuji

Re: Tesla B115

maxell napsal:
Hippo007 napsal:

Ale jula chce "měřící pásek". Ten si na rozštelovaným magneťáku nenahraje.

a jo...tak nahrát na jiném nastaveném magiči vyšší třídy 4 stopy stereo, 9.52 /19.05 cm/s, ReVoX, Akai, Grundig...

to je hezky a kde ty magnetaky mám vzít??

Re: Tesla B115

jula1967 napsal:
maxell napsal:
Hippo007 napsal:

Ale jula chce "měřící pásek". Ten si na rozštelovaným magneťáku nenahraje.

a jo...tak nahrát na jiném nastaveném magiči vyšší třídy 4 stopy stereo, 9.52 /19.05 cm/s, ReVoX, Akai, Grundig...

to je hezky a kde ty magnetaky mám vzít??

pořád tu je otázka kde je schopen ty frekvence nahrát na jinem magnetofonu-měřící pásek

(upravil maxell 16. 12. 2016 13:27)

Re: Tesla B115

no tak na seštelovaném Tesla B73, B113, B115, B116 těch je zatím u lidi dost

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Tesla B115

maxell napsal:

no tak na seštelovaném Tesla B73, B113, B115, B116 těch je zatím u lidi dost

ale u koho,já je neznám a v mém okolí nikdo není.pomoc....

Re: Tesla B115

to není v Mostě nějakej servis magnetofonů, poslechové studio, lokální FM rádio apod. ? ja vím, cívkáč je muzeální artefakt, neznám nikoho kdo dnes provozuje ale možnosti jsou, ve školách se povalujou nevyužité výukové magiče B117, jenom zkoušet...

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Tesla B115

maxell napsal:

to není v Mostě nějakej servis magnetofonů, poslechové studio, lokální FM rádio apod. ? ja vím, cívkáč je muzeální artefakt, neznám nikoho kdo dnes provozuje ale možnosti jsou, ve školách se povalujou nevyužité výukové magiče B117, jenom zkoušet...

v Mostě už není na to opravař a když seženu v okolí tak nemají měrný pásek a pak se jen vymlouvají že už nemají měřiče,hovada to jsou.

Re: Tesla B115

Měl jsem představu, že měřící pásek je nahraný celostopě. Tak sehnat aspoň půlstopě nahraný. Být tebou, zkusil bych se poptat na slovanetu. Tam se kotoučáky někdo zabývá.

(upravil orhore 16. 12. 2016 14:39)

Re: Tesla B115

kaed napsal:

a to nestačí tónovej generátor z internetu?: http://onlinetonegenerator.com/
a nebo jakejkoliv jinej, třeba to co je součástí ARTA - LIMP ?

Nestačí a nestačí. Na seřízení řetězce u magnetofonu se musí začít snímáním nahraných signálů z pásku kde se nastaví hlavy a následující snímací zesilovač. Každá část má svou určitou vlastnost. Snímací zesilovač např. kompenzuje nedostatky snímací hlavy v souladu s nahraným páskem a pod. Na tohle použít jen nějaký generátor nejde.

Vím, že to není přímá cesta, ale našel jsem na foru "krásné staré stroje" i příspěvek jak se dostat k měřícímu pásku: http://www.ps-service.cz/forum/viewtopic.php?t=491

Příspěvky [1 až 20 z 90]

  Stránky: 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Tesla B115

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£