Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 13 z 15)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

  Stránky: ««« 1 ... 11 12 13 14 15 »»»

RSS

Příspěvky [241 až 260 z 287]

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

...nebo se ulomily křidýlka unášečů (B400 !) a bylo vymalováno, korunová položka a k nesehnání leda servisy
měly spešl příděl, bastlíř utřel nos

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Nehrozí, na rychlobrzdě je filc, který tam byl. Je to vyladěné na jedničku s hvězdičkou ne, ale za jedna by to bylo.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Starýma a křehkýma jsem myslel archivní unikáty na acetátových podložkách, jasně že pozdější polyester nepřetrhneš ani náhodou, to ho spíš vytáhneš do vlasce.

(upravil vluz 7. 12. 2016 12:33)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Tak asi před více než 10ti lety jsem někde sehnal krásnou B73 a jelikož mám i další mgf (B101, M2405S, B115, TK745) tak byl odložen a zapomenut. Celá léta se něj jen prášilo a teprve na základě této sáhodlouhé diskuse jsem mgf vyndal na světlo Boží, abych zjistil v jakém je stavu.
Po zapnutí nešlo ani pohnout pákou pro pro přehrávání. Vše bylo zcela zatuhlé, čili v první řadě bylo vše pohyblivé řádně promazáno. Při důkladné prohlídce byl zjištěn prasklý řemínek pro pohon setrvačníku a v černé bláto proměněná guma na přivíjecí spojce. Obé bylo vyměněno a pak již mgf mechanicky fungoval perfektně, ale nahrávání i reprodukce šly mizerně. To napravila kontrola všech elytů ESR metrem, po které došlo na výměnu šesti kousků. Nějaké další zásahy týkající se seřízení elektrické části nebyly nutné.
Po těchto zásazích je přístroj plně funkční jako zamlada. Vzhledově je jako by zrovna vyšel z výroby - asi jej předešlý majitel moc nepoužíval, protože kromě zmíněných maličkostí je uvnitř vidět, že se v něm přede mnou nikdo nehrabal. Dokonce se mi zamlouvají i méně dokonalé brzdy proti poslednímu provedení mechaniky v další řadě mgf., protože díky velkému prokluzu při zastavování se zřejmě méně namáhá pásek.
Maxell: první B42 jsem koupil v r.1968, pak jsem v r.1970 koupil B43 a používal 15 let. Nikdy nedošlo k ulomení křidélek unašečů. Myslím si že k tomu docházelo při nesprávně seřízených brzdách. Snažil jsem se abych je měl vždy přesně nastavené podle serv. dok. Samozřejmě mi prošlo rukama při opravách i několik takto vadných kusů, ale v 80tých letech již byly náhradní unašeče pro tuto řadu běžně dostupné.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

To musel být někde ideálně uložený, protože po těch letech bez ohledu na motohodiny degradujou kontakty přepínačů a potenciometrů (černání) a pak to prostě chrastí a nepřepíná, hlavně síťové izostaty použité pro odpínání repro.
taky jsem nikdy nedokázal ulomit packy unašečů, ale chápu že když to lidi brali na maturiťáky a silvestry a tak, tam se k tomu chovali jinak. A zažil jsem že člověk ne zrovna technicky disponovaný odřezal vršky unašečů, protože byly v zajištěném stavu a on nepřišel na to, že se odemykají vytažením a pootočením. tentýž člověk lepil kleštinový knoflík na osu poťáku kanagomem, nevěděl jak se utahuje kleština a myslel, že to má držet pružně... no najdou se takoví.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Potenciometry byly bez problémů, tahové raději ani nečistím, protože pak ztratí kluznost. Jeden z vypínačů reproduktorů samozřejmě zlobill, ale to jsou věci které jsem v předchozím ani nezmiňoval, protože zaopatření kontaktů patří k základním úkonům při údržbě. Mgf samozřejmě nebyl odložen někde v kůlně, ale odpočíval v bytových prostorách, čili netrpěl nějakými velkými změnami ovzduší.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

zdravím všechny na tohle tom příspěvku
muže mi někdo popsat jak na B116 mám nastavit vstupní signal na 0,vím že 1000hz nastavit na trimru na obou kanalech,ten spustím z pc a seřídím.a co dál ?
dále předmagnetizaci+zásnamový proud.chci to nastavit na pásek maxell
měřaky nemam,tak jen podle sluchu.nepotřebuji to profesionalně a aby to hralo stejně na jinem magnatofonu.hlavy+pásková draha jsou ještě z fabriky naštelovane a zakapnuté.
dík za nějaky příspěvky

(upravil orhore 8. 12. 2016 19:42)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

jula1967 - To už se tu někde probíralo sic u kazetového magnetofonu, ale... Ideální je mít pásek s nahranými signály 1kHz a 10kHz. Těmi nejdříve seřídíš snímací zesilovací kanály (předpoklad je, že hlavy jsou perfektně seřízeny, jinak bys musel začít u nich!). Pokud takový pásek nemáš, tak to bude velmi obtížné - nějaký si sežeň. Oba kanály musí mít stejnou výstupní úroveň a indikátory musí rovněž ukazovat stejně (když ne, tak seřídit).

Až pak můžeš přejít k nastavení záznamu kdy připojíš generátor apod. Nejdříve nastavuješ 1kHz na 0dB kdy případné rozdíly budeš seřizovat příslušnými trimry pro záznam. Indikátory v tomto případě budou ukazovat 0dB.
Dále budeš pokračovat s nastavením Biasu (předmagnetizace) a pustíš si signál 10kHz -20dB. A opět musí být jak při záznamu, tak při reprodukci oba kanály stejné. Případný pokles seřídíš příslušnými trimry.

Až dokončíš toto seřízení na vysokých kmitočtech, tak doporučuji se vrátit a zkontrolovat nastavení pro 1kHz 0dB, protože se změnou předmagnetizačního proudu se mění i citlivost vybuzení pásku. Sice ne moc, ale přece nějaké dB to udělá.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Díky moc za info, hned jak dodělám redukci DIN - cinch, jdu na to. Našel jsem kabel DIN z NC300, kterou jsem kdysi předělával na cinche, dával jsem je na zadní panel. Ten kabel použiju. Dám tam cinche, ze strany od pájení je zapojen nahoře uprostřed společný, tedy země, a napravo od něj oba signálové. Tak to snad bude pracovat.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

zdravím
je tu někdo kdo by mi nahral z řady B115.....CM160 signály 1kHz a 10kHz na pásek,na seřízením magnetofonu.
DĚKUJI

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

http://fonoklub.wz.cz/oprmg.html
Docela dobré počtení.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

to jsem četl.potřebuji pásek nahraný

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Nastavovat cívkový mgf bez generátoru, nf milivotmetru, měřícího pásku a serv. dok. pro daný typ, je čisté diletanství.  Nikdy takovým zásahem postižený stroj nemůže hrát jak by měl. Leda to přinese hromy a blesky na dotyčného seřizovatele až se mgf nakonec dostane do odborných rukou.
U správně nastaveného mgf řady B113 a jeho dalších verzí není při rychlosti 19 žádný slyšitelný rozdíl při přepínání příposlech-odposlech, při rychlosti 9 se dá postřehnout šum, jinak je opět nahrávka dobrá. Pokud tomu tak není, je nutno mgf nastavit, ovšem nastavení na určitý typ pásku nemusí být samozřejmě totožné pro jiný druh. V páscích i od stejného výrobce jsou nezanedbatelné rozdíly.

(upravil orhore 9. 12. 2016 12:39)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Ještě jsem našel inzerát, kde dotyčný píše, že je schopen nastavit páskovou dráhu podle měřícího pásku, provést záznamovou korekci včetně předmagnetizace. Ale nevím zda to je to spolehlivý člověk: http://audio-video-tv.hyperinzerce.cz/k … i-nabidka/

(upravil stiglitz 9. 12. 2016 22:00)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Ten inzerát jsem před asi třemi týdny viděl. Zkusím tam napsat, uvidím. Ale ještě tu mám kamaráda, dělal i Revoxy. Měl servis spotřební elektroniky, včera jsem s ním asi půl hoďky kecal, něco mi nabídnul. Deck, sedmdesátá léta, ale to je hovado, ten deck, myslím. Aiwa.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Ještě musím pořešit vibrace motoru, který se přenášejí do celýho stroje. Někdy se po přepnutí funkce - převíjení, přehrávání ztiší. Vůbec není slyšet. A pak zase začne dělat binec.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

To bude dělat ložisko a jeho případná vůle. B115-116 už měly na motoru přídavné chlazení pomocí ventilátoru. Ale také záleží jak dlouho byl ten motor provozován. U staré B700 jsem nechával vyměnit kvůli tomu skoro co 2-3 roky celý motor, který takové chlazení ještě neměl.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Ventilátor tam je, ale motor, motor... Když koupím bazarový, nevím co kupuju. Je nějaké řešení?

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Zjisti zda to skutečně dělá motor a ne navazující setrvačník, nebo předloha. Neznám způsob jak by se ložiska dala opravit. Vždy se rovnou měnil celý motor, protože nebyl nijak drahý. Teď je všechno jinak, tak jedině zkusit bazar či sběrné dvory.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Motor. To chvění jsou vyšší frekvence, to předloha nedělá, ani setrvák. Bude veselo.

Příspěvky [241 až 260 z 287]

  Stránky: ««« 1 ... 11 12 13 14 15 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£