Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky a méně zdatné » Sony Coloseum - vyplatí se koupit?

  Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [14]

1

Téma: Sony Coloseum - vyplatí se koupit?

Ahoj,
mám možnost koupit Sony Coloseum, je to ta první, nejstarší verze. Podrobné parametry jsem na netu nikde nenašel. Slyšel to někdo z Vás hrát? Vyplatí se to koupit? Nabízená cena je 4 tisíce. V ceně je subwoofer 60W, 2x sloupové repro 160W, zesilovač (asi bude 5.1), tuner, cd přehrávač, kazeťák. Mě zajímá v podstatě jen bedny a zesilovač, ostatní nevyužiju. Chci to na poslech v malém obýváku. Hudebně jsem amatér, nerozmazlený. Čili otázka zní: myslíte si, že to za ty 4000 hraje pěkně?

Dík za názory, Martin

2

Re: Sony Coloseum - vyplatí se koupit?

Někde už na toto téma byla diskuse, ale je to jak se říká "zadarmo drahé". Reprosoustavy jsou osazené mizernými reproduktory v mizerných bedýnkách a jejich akustické vyznění tomu odpovídá. Jednotlivé komponenty z této sestavy se rovněž řadily k těm jednodušším modelům od Sony.

3

Re: Sony Coloseum - vyplatí se koupit?

Člověk, který dlouhodobě působil u Sony Czech tvrdí, že Coloseum byly totálně odrbané věci pro východní Evropu a podobné trhy. Já pamatuju z té řady nějaké double decky, které byly tak na úrovni velkého přenosného jezevčíka, jeden motor pro obě mechaniky, velká prázdná plechová bedna...

Web

4

Re: Sony Coloseum - vyplatí se koupit?

To mělo dokonce ten "system" kabel, samostatně to ani nefungovalo,že ? Pamatuju si jak jsem na to koukal jednou když to měli kluci na servisu. "Papírový" reprobedny, elektronika jak říkáš, ohlodaná až na kost. Jako do garáže za 1500 dobrý (přesně tak to má kamoš), jinak nebrat.

5

Re: Sony Coloseum - vyplatí se koupit?

U Sonyho pořádné repráky nikdy moc neuměli, no možná obstály prastaré SS-G5 ale to je dějepis pro pamětníky oněch časů když značka byla synonymem top level - pro nedostatek jiného zboží.

6

Re: Sony Coloseum - vyplatí se koupit?

Pravda. Mám v tom už zmatek, ale nebylo to tak, že od nich utekl kkonstruktér k Pioneeru nebo naopak oni si přetáhli kontruktéra od Pioneeru k sobě ?

7

Re: Sony Coloseum - vyplatí se koupit?

mě už taky SONY nesmí do baráku, vím že u spotřebky se řeší cena, pak cena a potom cena, ale co je moc, to je příliš, Minisystém, kterej má ve vypnutým stavu prakticky stejnou spotřebu jako zapnutej a slabě šumí z repro, to už je fakt síla. Při pitvě jsem zjistil, že při "vypnutí" se na displeji místo blikátek ukázaly hodiny a konce se přeply do mute, cca 100W klasický mizerný přesycený trafo pořád pod napětím - proto to taky za 5 let nenávratně zheblo (to byl konec 90-tejch let, to bylo jakže málo, dnes je to standart).

8

Re: Sony Coloseum - vyplatí se koupit?

Tak to mně Sony do baráku smí, ale jen něco big_smile Delší dobu pokukuju po TA-N80ES nebo 77ES, ale je to za slušnou cenu a ve slušném stavu skoro nesehnatelné sad

9

Re: Sony Coloseum - vyplatí se koupit?

myslím , že za totáče  se to kupovalo kolem 30 litrů a to byly nějaký peníze, ale nikdy jsem to neslyšel , SONY ??na zvuk asi moc ne

10

Re: Sony Coloseum - vyplatí se koupit?

DJ_Rix napsal:

Pravda. Mám v tom už zmatek, ale nebylo to tak, že od nich utekl kkonstruktér k Pioneeru nebo naopak oni si přetáhli kontruktéra od Pioneeru k sobě ?

je to velmi pravděpodobné neboť kam dokopali reprosoustavy Pioneer (příklad ? CS-901) na konci 90.let to nelze nazvat jinak než sabotáži, a taká dobrá značka to dříve byla (CS-603, HPM...)

11

Re: Sony Coloseum - vyplatí se koupit?

Děkuju, pánové, za všechny názory. Nekupuju smile

12 ...editoval AlanCox (6. 12. 2016 14:58)

Re: Sony Coloseum - vyplatí se koupit?

kaed: "mě už taky SONY nesmí do baráku, vím že u spotřebky se řeší cena, pak cena a potom cena, ale co je moc, to je příliš ..."

Mám podobné zkušenosti už z 90. let se Sony, a navíc zkušenost se servisem Sony. Od té doby se vyhýbám Sony nejen v audio/video, ale hlavně v počítačových dílech, kde je Sony snad ještě větší katastrofa. Kromě Sony se vyhýbám důsledně ještě Belkinu.

13

Re: Sony Coloseum - vyplatí se koupit?

AlanCox napsal:

Mám podobné zkušenosti už z 90. let se Sony, a navíc zkušenost se servisem Sony. Od té doby se vyhýbám Sony nejen v audio/video

Co konkrétně bylo v devadesátých létech podle tebe špatně na servisu Sony ? To mě zajímá. V té době jsem v servisu Sony dělal a rozhodně tohle nemohu potvrdit, naopak servisy Sony patřily k těm nejlepším, z těch co jsem měl možnost navštívit. Školení od Sony, servisní manuály propracované, doplňující bulletiny posílané, dostupné měřící přípravky, náhradní díly atd.

A to ani nemluvím o tom, že vnitřní konstrukce v té době byla úplně jinde než u konkurence. To že je dotlačila v dnešní době někam konzumní společnost a cenová politika vs morální životnost těch všech krámů co dnes existují je věc druhá, ale rozhodně Sony v té době o které mluvíš patřila k tomu výrazně lepšímu než nabízela konkurence.

14

Re: Sony Coloseum - vyplatí se koupit?

Naprosto nepochybuji o tom, že Sony po technické stránce byla na výši, včetně technicky kvalitních servisů - a to ještě v 90. letech. Na straně druhé nejen já jsme se setkávali se značnou snahou svést závadu na zákazníka - a to i v evidentně nesmyslných případech.

Sony je japonská firma a její asijská nátura je prostě jiná.

a) Sony si nechalo ujít kšeft s jeho videopásky, protože přeci nebudou podporovat pornografii.

b) Ačkoli byli vynálezci walkmanu, rozhodli se nevyrábět mp3 přehrávače, protože přeci nebudou podporovat pirátění hudby. Za toto rozhodnutí jim Apple velice poděkoval, protože rád to převzal za ně, a shrábl pohádkové zisky.

c) Následně se Sony účastní boje o nový formát optického disku, válka mezi HD-DVD a BluRay. BluRay je nepochybně technicky špatně vymyšlený, a je na něm znát, že 99 % vývoje se uvažovalo jak zabránit pirátskému kopírování a možná 1 % se dávalo do technického provedení. Ale Sony obětovalo svůj Playstation, do kterého zabudovalo BluRay a vyrobilo si tak ztrátu miliardu dolarů jen proto, aby BluRay prorazilo. Stalo se, jen to má dva následky: pohřbili fakticky optické disky a začínají se topit ve finančních problémech.

d) Sony je asi jediná firma, která nasazovala jeden z velmi drsných virů svým zákazníkům do PC. Kdo si přehrál jejich hudební CD, tomu nasadilo do PC velmi ostrý virus (rootkit), který posléze převzal kontrolu nad počítačem - a následně lidem jednak ničil CD/DVD, která se pokusili vypálit v rámci ochrany proti kopírování autorských děl, a druhak otvíral bránu pro nasazení dalších virů a škodlivých programů z internetu (protože i ten rootkit měl obvyklou kvalitu Sony, tedy nekvalitní šmejd). Odhalil ho až jeden z největších machrů na Windows, Mark Rusinovič. (https://en.wikipedia.org/wiki/Sony_BMG_ … it_scandal)

A tak bych mohl pokračovat dál a dál. Po technické kvalitě byla Sony kdysi špička, ale finanční problémy dané výše uvedenými případy (a to jsem uvedl jen zlomeček, abych tu nepsal celoživotní práce) je nutila prostě s kvalitou skončit. Technicky servis na výši ještě neznamená slušné a férové jednání se zákazníkem do servisu přicházejícím.

V našem městě byla jedna perlička, Sony tu zřídila firemní prodejnu. Byla známá tím, že v době prodejních horeček (vánoce, ...) neměla zboží. Časem se rozneslo proč. Sony totiž slíbila obchodům s nejlepšími prodejními výsledky, že za odměnu budou prodávat v Japonsku. A Japonec, který pozná život mimo Japonsko už nechce do Japonska ani heverem, a raději se nechá oběsit.

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky a méně zdatné » Sony Coloseum - vyplatí se koupit?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£