Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 295 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 293 294 295 296 297 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [5,881 až 5,900 z 8,421]

(upravil Dohnalik 26. 11. 2016 18:38)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Neboj, PCB je navrhlá tak, že ten proud do GND zapojení neovlivní. Přes VAS, ani vstup, ani NFB to nejde. Tady se to vyřešit dá jedndouše, jsou to sice vysoký proudy, ale NF. U DACů a hi-speed analogu to je mnohem horší big_smile

Kapacity fetů jsou velký, ale alespon poměrně lineární u laterálů...což je jejich výhoda, tak jsem to nechtěl moc hrotit. Chtěl jsem udělat nejjednodušší zesilovač kterej bych byl ochotnej polsouchat, samozřejmě že by to šlo udělat mnohem líp všechno.

//dát gnd k BDčku, kde vede buzení laterálů? Chtěl jsem z toho zesilovač, ne oscilátor big_smile Dám vědět jak bude fungovat, nemyslím si, že vím všechno nejlíp, rozhodně ne u analogu. Ale vono to zase tak hrozně navrhlý není. Navíc bylo to za večer. Můžu se týden radit, nebo to prostě udělat a poslat do výroby. Stejnej přástup jsi měl ty s DACem, tak musíš pochopit. big_smile

(upravil mechanik 26. 11. 2016 18:41)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ked VAS neosadíš tým čo si myslím že možno áno... tak by to mohlo hrať dobre big_smile Tie prúdy ked niesu dobre tak to má velký vplyv na odstup sietových zložiek a THD. Ktovie kam sa s THD dostaneš pri FEToch bez chybovej korekcie a tak... Keby to dobre nešlo skús použiť 2SC5198/ 2SA1941 tam asi nebude nutné ani párovať aj ked nejake rýchle malé sankeny by boli zvukovo lepšie než tie toshiby... smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Já nejedu na THD, jedu na zvuk u tohodle smile Nepoznám rozdíl mezi 1% a 0,1% THD...na ESL panelech, který smaotný skoro nezkrelsujou samozřejmě. Obyč reprobedny se pohybujou mnohem výš, jak víme. Osadím to nějakýma Sanyama tuším, už si nepamatuju co jsem tam dal big_smile Nebo Zetex..

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ja by som idealne tie blokovacie kondenzátory dal tesne za koncové tranzistory tak aby to uzatváralo slučku pri dobíjaní mimo koncáku a čo najkratšiu a dalšia slučka odberu potom tiež čo najužšiu a z opačnej strany... No pri meraní zistíš ako velmi je to dobré.

(upravil danhard 28. 11. 2016 12:58)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mechanik napsal:

Neviem či je dobrý nápad budiť z VAS tie velké kapacity fetov...

Laterály jsou na tom s kapacitou většinou troch lépe než mosfety, hlavně linearitou.
Je zapotřebí trochu větší proud VAS a dělá to dominantní pól.
Laterály potřebují napěťovou v rezervu v buzení a nepotřebují teplotní stabilizaci předpětí.
Nepotřebují nutně "emitorové" odpory při paralelním provozu.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No, máme krizi a navěky už bude tuž si v rámci úspor každé koruny budem střihat vlasy doma sami, profesionální strojek AMC AM-80 made in Hong-Kong z tržnice za 90 Kč (sic)
ale zvažte: za 2 střihání je investice zpět no a když se porouchá tak se koupí novy...
set obsahuje: mašinku, mazací olejíček, čisticí kartáček, hřebínek, nerez nůžky, 4 výměnné adaptéry a návod, nozatucenunekupto
http://img24.cz/images/09714820802621571760.jpg

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

já mám vyzkoušený tohle sice 3x dražší, ale předchozí kus měl životnost odhadem 150 ostříhání, takže nakonec největší položka je úklid podlahy a umytí vlasů...
Já si včera dotáhl domů ultrazvukovou vanu a cosi na mytí DPS, prej to dokáže umýt i tavidlo pod součástkama, zatím netestováno, nemám destilku na oplach. Sice to má být správně demi voda, ale předpokládám, že destlika s trochou isopropylu udělá taky pěknou práci.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

děkuji za reakci, měl jsem zálusk za Remington ale to víte, cena prodává...
http://zastrihovace.heureka.cz/remingto … e/#section

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

kaed, tak potom napíš ako to dopadlo.

danhard, ďakujem za rozbor.

Ja som skúšal 1 pár 2SK1530/2SJ201 ale nenadchlo ma to. Bolo to vtedy asi pri kludovom prúde 1A na tranzistor. Budiče mali kludový prúd 100mA a boli to tie rýchlejšie toshiby v TO-220. Koncák sa správa pri vyššom výkone potom ako klasické AB s vyšším kludovým prúdom a ide do 80W/4R. Mám citlivé stredovýšky ku ktorým to mám... Ale zvukovo to pre mna bolo horšie než najrýchlejšie bipolarne sankeny... Chybovú korekciu som nemal a THD som vtedy nemeral ale väčšinou to aj tak bolo v Ačku.

(upravil Dohnalik 7. 12. 2016 0:02)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Něco pro zasmátí. Diplomová práce na fakultě výtvarných umění VUT https://www.vutbr.cz/www_base/zav_prace … e_id=81470

A její posudek https://www.vutbr.cz/www_base/zav_prace … p_id=71839

Myslím, že tam když člověk vleze do budovy, tak přes ten kouř nemůže nic vidět...někdy se tam musím skočit kouknout.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

to jsou mi věci... na to studovala 5 let? smile smile

Web

(upravil kaed 7. 12. 2016 10:05)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak to je fakt hustý. A ti  lidi za to jako dostanou nějakej titul? jenom jsem se mrkl na ty rozměry děl, BcA a DIS není schopná pochopit rozdíl mezi mm a cm, to je vážně end, jestli ty svoje díla tiskne ve formátu 2000cm x 1600cm. Jesli to budou ynženýři, tak to už nepomůže ani ten bůh. Asi je fakt potřeba tuhle civilizaci zničit a začít nějak jinak znovu. Dost vážný je už tohle: stačí jenom titulek.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

dyž si uvědomím jakej já sem inžiněr tak mám normálně strach jít k doktorovi...

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

To mám podobný, ale já se rozhodl umřít přirozenou smrtí, tak k doktorovi nechodím, leda by mě tam nemohoucího zavezli. smile

(upravil Crifodo 7. 12. 2016 12:43)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dohnalik napsal:

Něco pro zasmátí.
...
Myslím, že tam když člověk vleze do budovy, tak přes ten kouř nemůže nic vidět

já hlavně nechápu, jak může mít technika pod sebou výtvarnou fakultu, to mi na tom přijde nejvíc zvrhlé a spíš k zoufalému údivu než k smíchu To vytí a blití "pedagoga" nad prací je už leda důsledek, prostě dělají to co jim okolnosti dovolí, ale někdo ty mantinely musel stanovit. Holka v podstatě už za nic nemůže, navíc její čeština je na soudobé poměry nebývale pečlivá, jak se už její generace většinou umí vyjadřovat leda esemskovou pidgin.
Tihle zhulení týpci co se prezentujou jako pedagogové a umělci mi připomínají nejmenovanou umělecko průmyslovou školu v nejmenované metropoli, tam je teprv materiál.
Rozklad společnosti, to už tu všechno různě bylo.

(upravil Jupi 7. 12. 2016 12:47)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Mám dojem, že  niečo podobné by zbúchalo každé šikovné dieťa na konci základnej školy. Ak by sa jednalo o dieťa zo školy pre nadané deti, určite by ju prečúrala... A to hodnotenie A ma ozaj dostalo.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

...a to je budoucí technická inteligence, kapitáni průmyslu...náš docent říkal: Vám dávat diplomy ?! t je protistátní činnost !
(ale nečetl jsem celou práci tak soudit nemohu, navíc nejsem z oboru elektro)

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Osobně si myslím, že to nemá smysl řešit, jsou důležitější problémy. Ono na tom FEKTu to taky není žádnej zázrak smile Nejslušnější fakulta mi přijde FIT...a tam bych zase nikdy nevlezl, protože učitelé jsou tam naprosto zamindrákování. Když koukám co ted spolužáci lepí za bakalářký práce, tak to je paráda. Bud je to něco jako arduino, nebo nějaký úplně základní technologický postupy. Úplně mimo pointu akademickcýh prací. Mě to čeká za rok, protože na školu seru a tak musím rozvoňovat smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak to se na FE VUT za posledního čtvrt století nic nezměnilo - jenom přibyli ti výtvarníci smile Informatika byla neprůchodná dycky a moje diplomka - no su rád, že tehdy se to ještě nedávalo veřejně na web, i když přípravek na měření vytvoření ssb signálu pro měření fungoval tak jak měl - s poměrně mizernými parametry, ale aspoň se to dalo při jejich stávajícím vybavení naměřit. Ku podivu se kdysi zatracovaná fázová metoda generování a nebo příjmu SSB extrémně rozšířila díky digitálnímu zpracování signálu, a používá se vlastně na všechny možný modulace, v každé USB TV dongle... Kdyby mi tehdy někdo řekl, že bude za pár korun DSP, co mi udělá v celým audiopásmu  dva signály s konstantním posunem fáze o 90°, tak bych tomu ani nevěřil.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Já si myslim, že tak do 10 let se bude s Bc/Mgr/Ing řešit to samý jako teď s maturantama. Bude jich hodně a nebudou nic umět. Už teďka kdo chce něco trochu dělat, tak pokračuje na PhD. Naši vnuci budou tímhle tempem študóvat do 40ti..

Web

Příspěvky [5,881 až 5,900 z 8,421]

  Stránky: ««« 1 ... 293 294 295 296 297 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£