Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 15 z 15)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Úprava EZK RSD4132

  Stránky: ««« 1 ... 13 14 15

RSS

Příspěvky [281 až 286 z 286]

Re: Úprava EZK RSD4132

to je zemní smyčka, nebo velká plocha mezi signálovým vodičem a gnd, do které se něco naindukuje.
Obvykle jsem vydrátování řešil tak, že jsem propojil gnd přes stínění a napájení předzesilovače zapojil jenom + a -.  K tomu schématu: u toho vstupního OZ je proč ten propoj na vstup přes odpor? to je snad nějaká chyba, ne?

Re: Úprava EZK RSD4132

Tam je kondik 220n, jen jsem neupravil značku.  O tom napájení s gnd ve stínění jsem uvažoval.  Zemní smyčka nemá jak vzniknout jedině na tom DPS

Re: Úprava EZK RSD4132

Spíš pošli náčrtek jak máš propojený signály a napájení, tam bude problém. třeba se smyška uzavírá přes kostru přístoje, vstupní konektory, nebo tak něco. Možná už jak si to nakreslíš, tak to uvidíš. Je lepší malovat tak, jak to vlastně geometricky je, znázorníš to i sám pro sebe.

Re: Úprava EZK RSD4132

To už jsem udělal a smyčky diky tomu odstranil,  jediná možnost je jak říkáš že se někde prodrela barva na kastli a vznikla smyčka přes case.  Ještě me napadá jestli nejsou KO ty stabiky jeytli nepouští brum do napájení,  přece jen jsou z gme

(upravil kaed 3. 12. 2016 16:02)

Re: Úprava EZK RSD4132

pokud je v pořádku napětí a mají co stabilizovat, tak je malá pravděpodobnost, navíc OZ tohle potlačují o cca 100dB - takže prakticky na "neslyšitelnou" úroveň. Pokud na vstupu 7815 je víc než 18V  a na výstupu má fakt 15V, tak tam bych chybu nehledal. On taky není problém přes odpor cca 10k a kondenzátor 1M si to napájení "poslechnout" - pustit do vstupu zesilovače, což jsem kdysi dělal, když jsem neměl možnost žádnýho grafickýho zobrazení. Pro bastlení je celkem dobrej osciloskop ze zvukovky - osciloskop nebo tohle jenom je potřeba dodělat vstupní dělič, abys neodflákl vstup zvukovky, a nefunguje na DC napětí... Pokud to budeš provozovat na NB napájeném z baterie, tak nemusíš mít ani obavy z dalších zemních smyček a rozdílů napětí. Ta druhá věc je i signální generátor. S tímhle a multimetrm za 80Kč bys měl na takovýhle věci stačit.
Jestli máš někde izolaci zajištěnou jenom barvou, tak to bys asi měl mechanickou konstrukci trochu vylepšit. Existují třeba plastový distanční sloupky, izolační podložky a podobně.

(upravil NO HITS 6. 12. 2016 8:30)

Re: Úprava EZK RSD4132

Tak problém vyřešen,  vyrobil jsem novej zdroj externě mimo modul korekcí z nových součástek a už je ticho a vše funguje potichu. Zřejmě nějakej problém s cestama na modulu korekcí.  Nyní je zdroj připojen až na svorky 12,  13 a GND

Teď už jen namíchat ty operaky.  Momentálně používám 2x LME49720 + 1x OP275 ale zdá se mně to už moc jemný,  ještě vyzkouším opačnou kombinaci tj 2x OP275 + 1x  LME49720

Příspěvky [281 až 286 z 286]

  Stránky: ««« 1 ... 13 14 15

Audioweb.cz » Ostatní technika » Úprava EZK RSD4132

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£