Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 9 z 49)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

  Stránky: ««« 1 ... 7 8 9 10 11 ... 49 »»»

RSS

Příspěvky [161 až 180 z 967]

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Alen Cox:
nevím proč na mě reaguješ nevzpomínám si že bych někoho konkrétního jmenoval... a o čem tu je řeč je jasný jak facka,nejsou dostupný součástky na "konvenčně" řešený NF zesilovače,prostě šmitec a utrum s bastlením dobudoucna. Upozorňoval jsem na to už někdy v roce 2005-2006 a všichni z toho měli čurinu,tak teď nastal čas zavření krámu. Kdo tohle stále nechápe je s prominutím naivní vůl a ignorant. Proto mi příjde směšný zde řešit nesmysly typu nějakej self a podobně.... Pokud jsi opět Federman pod jiným nickem tak se nedivim už ničemu,ty nesmysly a zavádějící plky o ZV a zpoždění kterých psal Danhard tomu docela odpovídaj.Typickej příklad nepochopení problematiky a kladení důrazu na ptákoviny o které vůbec nejde nebo jsou v daném kontextu irelevantní.

Na Otázku zda jsem ho četl big_smile ano pana "padesátpět třicet čtyřku" jsem četl... je to pro mě podobnej trouba jako je třeba jistej mistr linkwitz kterej se sere např do beden prozměnu. Proč pana 5534? protože svou nekompetenci ukázal typicky svého času na svých stránkách kde jako nejlepší OZ označil prahistorický NE5534 (5532) což bylo docela faux pas,protože ten brouk je opravdu dost mizerná záležitost stará skoro 40 let. Takže toliko malej příklad odemne.

Ale toto všechno není vůbec podstatný,řeknu na závěr jen jedno,kdo má alespoň trošku povědomost (nejen knižní či akademickou) o obvodařině potažmo o návrhu a realizaci zesilovačů a není jen papoušek nějakých někde vyčtených textů,  tak si toho za ty roky nemohl nevšimnout že Danhard, když už něco řekne nebo naznačí či  zpochybní a je uplně jedno jedno jakým způsobem (obdivuju ho že ho ještě stále baví házení perel sviním) tak to vždy má hlavu a patu a větší hodnotu než různý litanie lidí jako ty o ničem a je to trefou do černýho....prostě ať se ti to líbí nebo ne narozdíl od tebe jsem na tom tak dobře že aspoň poznám a umím odlišit jinýho mistra od kecálků co za nimi není nic (stejně jako asijští bojovníci) big_smile:D:D  na co narážím je to že kdo nerozumí nebo nechce rozumět,tak to není problém Danharda ale jeho samotnýho v tom že je prostě dipolomaticky řečeno na tento obor nedostetečně připraven a měl by se raději zdržet svých nemístných komentářů a plků protože to jednak nikoho nezajímá a nebaví číst = přínos těch tvejch plků je nulovej a nesouvisí vůbec s tématem. říká se tomu zpětná vazba neboli soudnost víme?

Jen podotýkám pro obvyklý prudílky že s Danhardem se osobně vůbec neznáme a není ani jeden z nás nejsme  jakkoliv zainteresovanej na druhým. jen mě sere že tenhle člověk,kterýho jako asi jednoho z mála co ještě někde píše uznávám ,nemá dostatečnej respekt a neopečováváte si ho tu jako klenot ....

Už dám zas pokoj na dlouho,ale nedalo mi to se nevyjádřit,čím dál mi příjde že těch samozvanců co se vyskytnou odnikud je čím dál víc a já říkám ve vlastním zájmu jim ucpěte huby nebo tu nikdo kdo něco ví a umí už fakt nezůstane. Co to dokáže je možný vidět např na slovanetu jak jeden fundamentální debil a pár jeho nohsledů dokáže rozvrátit celou komunitu. Omlouvám se všem normálním za offtopic a za hrubosti... nicméně pro ostatní platí co jsem napsal.

Není co dodávat...

(upravil AlanCox 3. 12. 2016 2:59)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

dawsoo: Doufám, že jsi si ulevil, a už ti je lépe.

1) Nejsem Federmann - a pokud mě za něho považuješ, je to TP = tvůj problém. Nevím, proč mě tím otravuješ.

2) Zapomněl jsi odpovědět na mé dvě otázky z mého příspěvku, na který reaguješ. Chápu, že se ti nehodí do krámu.

3) To, že dříve či později dojde ke konfliktu s danhardem jsem tušil od první chvíle, když jsem viděl, s jakou urputností se mě snaží dostat, aniž by uváděl věcné argumenty. Jestli je to tím, že mě považuje za federmanna, nebo ho nějak štvu nevím - a ani nevím, proč by mě to mělo zajímat. Ctím to, že jsou tu mazáci, že něco vybudovali, dokázali, a tak jsem to přecházel, a zůstával na věcné rovině. Nicméně také jsem čekal, že výsledkem emocionální bouří danharda budou nějaké předané znalosti. Takový sinclair také dokázal prokládat někdy svou řeč drsnější mluvou, ale psal spoustu zajímavého. Zatímco invektivy danharda jsou jaksi plané.

4) To, že někomu sdělíš, že píše plky, aniž bys uvedl jakýkoli důvod - to dokáže i mentální retard. Dokáže to danhard, dokážeš to ty, ale na víc se evidentně ani jeden z vás nezmůžete. Před tím si nikdo na zadek nesedne. To při vší úctě, kterou mám vůči všem zde, a při vší úctě k tobě i danhardovi.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

dawsoo, takovejch AlanCoxů, co se objeví odnikud, začnou se tvářit a chovat jako superodbornící na všechno a pak až je někdo pošle do řiti uraženě zase odfrčí už tu bylo....
Stejně jako na slováči, i tady bude nejlíp fungovat pravidlo na ně nereagovat.

Co se týká danharda naprosto souhlasím, je to pro mě za ty roky člověk s neskutečnými odbornými znalostmi a ještě jsem neviděl, že pokud k něčemu něco napíše bylo by to špatně, za ty roky mě nespočetněkrát poslal do řiti a já byl nasranej, ale nakoplo mě to podívat se na to podrobněji, dostudovat si něco a pak se sklopenou hlavou říct sorry, měl jsi pravdu. Dneska jako o něco starší když mi řekne Václav že plácám nesmysly se nejřív podívám a pak teprve reaguju smile

(upravil mechanik 3. 12. 2016 7:43)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

AlanCox, ako zakladatel témy by som bol vdačnejší za nejake prínosnejšie príspevky. Čítam ich od teba celé ale zaujali ma len tie o strave a trávení a potom tento o mosfetoch oproti bipolarnym tranzistorom. Iné príspevky boli vždy dlhé a po ich prečítaní som mal dojem že som sa nič nedozvedel že sú príliš všeobecné alebo OT alebo že sú veci inak než si myslíš... Tým myslím konkretne ten digitálny záznam oproti analogu...

Príspevky od dawsooa a danharda mám rád, bývajú väčšinou skutočne k veci. Ďakujem obom.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

danhard napsal:

A jaký kupuješ flašky, od jakýho výrobce ?

Nekupuju nic, pro svoji potřebu mám trochu nasysleno českou a ruskou/CCCP produkci, většinou NOS z armádních zásob a tam číňan tou dobou ještě nebyl ani ve snu.
Jinak že to tu číňan časem všechno zničí a rozvrátí a naučí lidi na ty svoje levný pajcy, je neodvratné, těch pár hejlů to jen přibrzďuje.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Já myslím, že všechno bylo řečeno ve druhém příspěvku, díval jsem se, jestli existuje něco jako KF470 KF469 a vůbec tranzistory, co fungovaly jako rozkmit u klasických osciloskopů do 20-50MHz - a je to problém, spíš výprodeje, u farnela taky bída, digitalizace je jasná. Ještě že je aspoň výběr čím dál lepších OZ, parametry třeba OPA228 by byly před 20-ti lety neuvěřitelný.

(upravil AlanCox 3. 12. 2016 14:34)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Pro všechny: Pokud je důkazem odbornosti danharda to, že dokáže stokrát po sobě do sto příspěvků napsat větu: "Umíš hovno, nastuduj si to", čímž je jeho odbornost kompletně vyčerpána, pak ano.

I já bych raději řešil věcné věci a přínosnější věci, ale opravdu nemohu za to, že danhard je člověk s komplexy méněcennosti, který si své mindráky vybíjí ponižováním druhých. Znalosti v mém případě nepředvedl žádné, větu "umíš hovno" bez jakéhokoli argumentu mnohokrát po sobě dokáže napsat každá uklízečka. Nejsem na to ani trochu zvědav, a budu odteď danhardovi oplácet stejně sprostě, ne-li sprostěji.

Nejsem zvědav na to, jak se po mě danhard měsíce vozí, zvláště když se vozí za věci, které jsem nikdy nenapsal. Jestli má mindrák a nebo utkvělé představy, že jsem federmann, má to řešit s psychologem.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

notyvole.. big_smile

..hele pokud mas snad pocit ze Te danhard necim ponizuje a urazi, tak by me zajimalo, jak bys teprve reagoval na kritiku (v drtive vetsine pripadu opravnenou) treba od Sinclaira smile

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

2 AlanCox - hele ty exkremente na koksu, co přesně nechápeš na slovním spojení, že jsi blbej jak kus hovna? Meleš sračky, tak se nediv, že tě někdo ocení. Svý nesmysle a názory si piš někam do zápisníčku a jednou za rok to věnuj do sběru starého papíru, nikdo na tebe není zvědavý.

Web

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

No, Tomáše jsem nasranýho neviděl už hodně dlouho big_smile

(upravil Hazys 3. 12. 2016 14:58)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

DJ_Rix napsal:

dawsoo, takovejch AlanCoxů, co se objeví odnikud, začnou se tvářit a chovat jako superodbornící na všechno a pak až je někdo pošle do řiti uraženě zase odfrčí už tu bylo....
Stejně jako na slováči, i tady bude nejlíp fungovat pravidlo na ně nereagovat.

Co se týká danharda naprosto souhlasím, je to pro mě za ty roky člověk s neskutečnými odbornými znalostmi a ještě jsem neviděl, že pokud k něčemu něco napíše bylo by to špatně, za ty roky mě nespočetněkrát poslal do řiti a já byl nasranej, ale nakoplo mě to podívat se na to podrobněji, dostudovat si něco a pak se sklopenou hlavou říct sorry, měl jsi pravdu. Dneska jako o něco starší když mi řekne Václav že plácám nesmysly se nejřív podívám a pak teprve reaguju smile


Zrovna  Vy dvá (Ty s dawsoo) byste si mohli podat ruce.   Linkwitz a spol jsou úplný kreténi, jen vy dva letadlo.

//Sorry, ale taky jsem musel wink

(upravil DJ_Rix 3. 12. 2016 15:02)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Může se poradit u tebe, až tady ze sebe udělá dostatečně idiota jak má postupovat, třeba změnit identitu že. big_smile
Více tomuto vláknu nebudu věnovat ani minutu, takže další reakce je zbytečná, díky.

(upravil AlanCox 3. 12. 2016 15:19)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Nitram: Já nemám problém s kritikou, ani s tím, že na mě někdo mluví sprostě, nejsem cimprlich. Ale sinclair své nadávky proloží technikou a popisem. To je naprosto ok. Pokud mi kdokoli vynadá jako dlaždič, ale něco technického k tomu napíše - pak nemám námitek.

Ačkoli jsem toto fórum pročetl důkladně, nevšiml jsem si, že by kdy sinclair se po někom vozil na základě něčeho, co druhý neřekl. I když mluvil jako dlaždič, vždy k tomu napsal svůj technický pohled a uvedl spoustu znalostí a věcí.

Nechám si klidně nadávat od sinclaira či někoho jiného, pokud k tomu následuje poučení. Poctivě všude píši, že jsem začátečník - a v žádném mém příspěvku nenajdete, že bych snižoval znalosti někoho.

Je tu spousta, desítky a stovky znalých lidí, ale pouze danhard má evidentně nějaký psychický problém. Pouze on se plně vyčerpá větou "umíš hovno" a dál nic nenásleduje - je to plané. Navíc pouze danhard kritizuje někoho za věci, které dotyčný nenapsal - to nedělá na tomto fóru nikdo jiný. A po stovce takových reakcí už to člověka nebaví.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Tak už táhni do hajzlíku a neunavuj se, nikoho to nezajímá.

Web

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Sendy: Prosím ještě několik drsných vyjádření.

(upravil hranatybraska 3. 12. 2016 17:22)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Nekrmte trolla..

Edit 17:22 3.12.2016: Danharde, Dawsoo, Sendy: Nekrmte toho trolla big_smile

Web

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

hranatybraska: Přesně tak. Napsal jsem o stránku zpět danhardovi, - a to slušně - že už to přehání. U toho to mohlo zůstat - a nemuselo se zasírat toto fórum. Mohla dále pokračovat technická debata - a tyhle zbytečné příspěvky nemusely vůbec vzniknout.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

mechanik:
něco k tématu tedy narychlo abych nebyl za dalšího trolla:
ještě se něco najde např namátkou mouser... udělej si zásobu,už jen na servis to dobudoucna bude černý zlato

Frontend BP:  KSA992 / KSC1845 (low noise kopie NEC) nebo lze použít i 2N5401/5551 (klasika) případně nízkonapěťové BJT typu BC5xx či
J-fety typu BF861,BF862 či nový toshiby JFET SMT a zakaskodovat je v smt je toho dost i od toshiby v bjt provední i na vyšší voltáž

VAS:KSA1381/KSC3503,KSA1142

Budiče: MJE15xxx,KSA1220A/KSC2690A,2SA1837/2SC4793

Koncáků je zatím dostatek: Toshiba,Sanken,Magnatec,Onsemi

Není vůbec zlý zkusit i monolitický frontendy na bázi LME

Jinak já smt v audiu jednoznačně odsuzuju, výhoda to je jen pro rychlou výrobu,jinak spíš průser ...pokud se bude nadále používat Pbfree,fandům týhle technologie přeju servisovat takový mašiny kde debilové co to navrhovali nemaj asi moc zkušeností s dlouhodobým tepelným namáháním (luxusní jsou např smt emitoráky co praskaj nebo se odlepěj,prostě věc co vydrží max 5-6 let a do šrotu to je současnej trend !!!

Není co dodávat...

(upravil Crifodo 3. 12. 2016 19:03)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

jen tak zběžně bez nároku na úplnost:

AlanCox napsal:

Napsal jsem o stránku zpět danhardovi, - a to slušně - že už to přehání.

  - dnes

AlanCox napsal:

Danharde, ty jsi idiot na entou s vychováním ňoumy praštěného dlaždičkou do hlavy při narození. Co jiného ti mám napsat na tvůj výplod? Na idiota jako jsi ty jinak ani reagovat nejde.

- 13. 9.

AlanCox napsal:

Původně jsem zde - po řadě reakcí - nechtěl už na audioweb psát - ale toto téma je natolik kvalitní a zajímavé, že udělám jednu výjimku.

- 30. 9.

AlanCox napsal:

rozvláčné diskuse vedu proto, že se mě stále někdo snaží zatáhnout na nějakou stranu osobních sympatií/antipatií - a to značně převažuje. Na to opravdu kašlu.
Osobně přemýšlím, že se z tohoto diskusního fóra odhlásím - zatím se zdá, že když si něco nastuduji z knih, bude to mít lepší poměr výsledek/čas.
A toto je skutečný poslední příspěvek na toto off topic téma. Dál už to není můj problém, jak si to přeberete.

- 6. 10.

AlanCox napsal:

Myslím, že také půjdu do hajzlu. Za tu krátkou dobu, co tu jsem, jsem mimo jiné dostal seznam lidí, co mám povinně nenávidět, abych zapadl do party. Na otázky, kdy jsem chtěl poradit jsem až na výjimky nedostal kloudnou odpověď. Když tedy píši z jiné pozice, jsem zase vůl.
Tak nějak se mi chce napsat strčte si toto celé tohle fórum tam, kam slunce nesvítí.

-27. 11.

já teda nevím, jak se říká člověku, co se vynořuje, práská okázale dveřma, pak nablije dvousetvěté příspěvky, pak posílá fórum doprdele a opět a znovu přichází?

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Taky by mě zajímalo, kdo musí používat alter ego programátora linuxu Alana Coxe?

Crifiodo, pro tebe to platí taky: Nekrm ... šak víš koho smile

Web

Příspěvky [161 až 180 z 967]

  Stránky: ««« 1 ... 7 8 9 10 11 ... 49 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£