Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Sluchátka » Sluchátkový výstup

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: Sluchátkový výstup

Ahoj. Řeším tichý poslech hudby před usnutím a po vyloučení varianty drahých beden jsem skončil na sluchátkách. Odešel mi bezdrátový infračervený přenos Panasonic od televize, tak jsem dal na sluchátka kablík a kupodivu, hrají velice příjemně. ALE, chtěly by přidat na basech, jenomže sluchátkový výstup mám bez korekcí, na mém cd receiveru. Vidím jen dvě možnosti-postavit sluch. zesík a připojit ho na sluch. výstup receiveru nebo sluchátka přes odporové děliče na reprovýstupy. Co myslíte? Dík.

Re: Sluchátkový výstup

Moznost A je spravna.

Re: Sluchátkový výstup

Asi mne za tuhle radu budou Hifisti kamenovat smile.
Pokud mají sluchátka alespoň takových 32 ohmů, raději více, pak bych motivován svou leností (matkou pokroku lol) použil odporový dělič, který bude mít ohmicky násobně menší hodnoty. Tedy např. dělič 10 ku 2,2 ohmu.
Má to výhodu, že je to skoro hned hotovo a rozdíly se rozeznají jen srovnávacím přepínáním.
Nevýhodou je potřeba dělič dimenzovat, především těch 10 ohmů na velký výkon (10 a více W)

Re: Sluchátkový výstup

Dřív se to tak dělalo poměrně běžně. Pokud člověku nejde vyloženě o špičkovou kvalitu...

Re: Sluchátkový výstup

Kedze tazatel sa stazuje na chybajuce spodne pasmo, tak asi nejaku kvalitu pozaduje. Snad.

Re: Sluchátkový výstup

Navnímal jsem to tak, že potřebuje mít korekce (které má jen před zesilovačem do beden, ne do sluchátek).

Re: Sluchátkový výstup

Tak jsem to zatím zkoušel přímo na reprovýstupu bez děliče a je to slušné a korekce chodí. Překáží mi doma starý gramec se zesilovačem (MBA 810) včetně korekcí, ten bych následně zkusil na místo sluchátkového zesilovače. Hifi to asi nebude, ale někdy postačí jen příjemný,neotravující zvuk. Takže se to vyřešilo mnohem rychleji,než výběr vhodných reprobeden.

Re: Sluchátkový výstup

Stačí sériový rezistor 100Ω - 1kΩ (vyzkoušet aby hlasitost byla přiměřená) pro malý MBA810 zesilovač  může být 1-2W nic nehrozí. Impedance sluchátek pak libovolná 32-600Ω.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil Česlo 30. 11. 2016 16:16)

Re: Sluchátkový výstup

Dobrý den.

Je to sice možná mimo,  ale dle názvu vlákna to sedí.

Mám 2 otázky : 1. proč je nutné (nebo to není nutné?) použít odborový delič na variabilní link.  výstup na který jsou připojena "natvrdo" sluchátka ? a 2. z opačné strany - je velký problém mít připojený koncový/výkonový zesilovač do sluch.  výstupu sluch.  zesilovače (udávaná impedance sz do 600ohm (to moc nesouvisí) , naměřené výstup. napětí cca 7 V max.)...vím,  že klasický link. nejčastěji mívá 2 -  2,2V...  ?

Nejsem úplný elektrolaik,  ale v obl.  malého napětí (elektroniky) znám jen naprosté základy. Proto prosím o vysvětlení výše uvedených záležitost - nikde jsem to nějak komplexněji nenašel (nejde mi ani tak o teorii (i když i ta se hodí, ale o té se lze leccos dočíst)  - tzn.  různé impedance, napětí,  výkony apod., ale hlavně  o praktickou stránku věci : můžu nějak poškodit některé zařízení řetězce pri výše uvedených zapojeních... resp. znamená to, že realizace některého z výše uvedených řetězců povede nevyhnutelně ke zkáze některého článku? ),  protože o důsledcích těchto zapojení v praxi jsem se nikde nedočetl.

Děkuji.

"... helejte se, ze mně blbce neuděláte, já už blbec sem..."

Re: Sluchátkový výstup

variabilní link.  výstup
to je prosím co ?

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil Česlo 30. 11. 2016 8:32)

Re: Sluchátkový výstup

... jak já to chápu takový,  který je "řízen" potenciometrem/ovladačem hlasitosti preampu a proto nemá fixní úroveň...

"... helejte se, ze mně blbce neuděláte, já už blbec sem..."

Re: Sluchátkový výstup

pokud chápu správně, otázka zní proč odporový dělič do cesty signálu když sluchátka připojím na repro výstup stupně výkonu ? kvůli ochraně před přetížením, mají zlomkový výkon proti reprákům a snadno se poškodí

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil Česlo 30. 11. 2016 20:50)

Re: Sluchátkový výstup

... ne,  to jste pochopil špatně - ptal jsem se,  proč odborový dělič při připojení sluchátek na variabilní (regulovatelný) "linkový" - tzn. ne výkonový - výstup (třeba televize)  - ale to byla spíše trochu podružná otázka (samozřejmě, odpověď mne zajímá také),  ale ta hlavní byla co se stane (může stát), připojím - li koncový (výkonový) zesilovač na výstup (sluchátkový) sluchatkového preampu...

... vím,  že moje otázky zní asi někomu hloupě,  ale rád bych se něčemu přiučil...

... jak se kdysi psávalo v dopisech:"předem děkuji... "...

"... helejte se, ze mně blbce neuděláte, já už blbec sem..."

Re: Sluchátkový výstup

Pokud se připojí vstup výkonový zesilovače na výstup sluchátkového zesilovače - tak pokud nemá sluchátkový zesilovač extrémně vysoké výstupní napětí, pak se čmoudíky nekonají. Dokonce by to mělo i fungovat, byť signál nebude nejoptimálnější.

Re: Sluchátkový výstup

též záleží na impedanci připojených sluchátek, dostupné jsou 16-600Ω a vyšší impedance srazí napětí/proud
na neškodné minimum

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Sluchátkový výstup

Děkuji všem za odpovědi.

"... helejte se, ze mně blbce neuděláte, já už blbec sem..."

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Sluchátka » Sluchátkový výstup

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£