Re: Jak je to s voltama?

tento to nebyl. Ten jsem taky u někoho viděl. Ten můj byl celej černej, bakelitovej s ručičkovym ukazatelem a šel do max 250W (psali tam).
Co to je "regulátor" k televizi?

(upravil kaed 24. 11. 2016 23:20)

Re: Jak je to s voltama?

Pokud máš fakt strach, a nebo to u vás kolísá nahoru dolu, tak si kup tohle, a nemáš co řešit, automaticky to přepíná odbočky na autotrafu aby na výstupu bylo pokud možno 230V. Kdysi jsem to dával před UPS na místech kde napětí chodilo pod 180V.
http://www.heureka.cz/?h[fraze]=APC+Line-R&utm_source=firefox-search  ten regulátor k televizi je skoro to samý, akorát jen na 180W a 40 let starej...
edit to url nejde korektně vložit ani za ****

(upravil zdenek00 25. 11. 2016 12:54)

Re: Jak je to s voltama?

Jo, ten regulátor je taky řešení, ale zbytečně dražší a poruchovější -  za trafo dá něco přes tři stovky, nějakou malou krabičku a třeba starou prodlužku, kterou rozřízne a v krabičce napojí. Levné, rychlé, prakticky s neomezenou životností, snížení z 240V na 228V optimální.
http://www.vpcentrum.eu/zdroje-napajeni … 5v-4-35a-2

Re: Jak je to s voltama?

U jedného svojho zosíku (Fisher CA-276) som to vyriešil výmenou 4, slovom štyroch kusov kondenzátorov. Dva hlavné kýble (zmena z 10G/80V na 15G/100V) a a ešte dva iné (470u/40V za 470u/63V) čo boli atakované na hornej hranici použiteľnosti. Zosík funguje úplne v pohode, napriek tomu, že občas je na linke 247V. Ono problém je v podstate len pri tých kýbloch, polovodiče majú takmer vždy rezervu a u trafa, kedy niektoré sa inak sýtia a dajú o sebe vedieť zvýšenou teplotou, či zvukovými efektami...

Re: Jak je to s voltama?

Tak jsem o víkendu (sobota) měřil a výsledky:
Ráno 8:00 - 234V
předpolední 11:00 - 230V
v noci 23:00 - 241V

A trafačka (taková ta na stožáru) je od baráku 100m a jsme snad jediní na té straně. Pak to od ní jde dál na jinou stranu.

Re: Jak je to s voltama?

Zdravím,dávnejšie som menil trandy nejaké typu 2SA a 2SC v zosíku Yamaha a v hodne starom zos.Technics SKT-čko,trafa boli na 220V,no dnes v sieti aj 245V,do zdrojov medzi diódy popr.mostík a filtr.kondíky som dal do každej vetvi (sym.napätie)do série zapojené diódy P600K alebo P1000K,počet kusov v sérií podľa potreby zrazenia napätia,nikde inde ani pred mostík ani za kondíkmy pred  koncák,len medzi usmernovač a filtr.kondenzátory,zosilovače fungujú bez problémov...

Re: Jak je to s voltama?

Add Lachim: To je v normě 230V +-10%

Web

Re: Jak je to s voltama?

Díky kluci. Už je to vyřešeno. Pzwak tady z fóra mě udělal trafový usměrňovač (viz pár stránek nazpátek). Takže můžu hrnout wink
Ale abych nezasíral další thread, tak se Vás zeptám, jestli nemáte někdo hudbu ve FLAC? Třeba nějakou výměnu/burzu zřídit, nebo kde sehnat nějaké kvalitně udělané nahrávky?  MPtrosky už mě nějak nestačí :-/

Re: Jak je to s voltama?

Dovolím si opravit Lachima - není to trafový usměrňovač, ale autotrafo s odbočkami -12V a -24V, takže snižuje napětí podle potřeby na požadovaných 220VAC / 500W.

Web

Re: Jak je to s voltama?

Autor erudovaně opravil a uvedl informaci na pravou míru. Děkuji wink

Re: Jak je to s voltama?

Tohle vlákno mě pomohlo, když jsem řešil přílišné zahřívání staré Yamahy R-50, které bylo znát zejména teď v těch vedrech. Má hybridní integráč STK-4873, kde se nic nenastavuje. Tak mě napadlo změřit napětí v sítí: pohybuje se v rozmezí 250 – 255V, ta Yamaha má trafo jen na 220 (bez voliče), maximum bylo tehdy 242V a nyní tam šlo až 255V.

Měl jsem doma trafo od nějakého švýcarského diktafónu , které jsem kdysi v bazaru koupil za 20 Kč. Uváděné hodnoty: 220/17,6 V, 1,15 A střídavých. Tak jsem to zkusil s ním, úplně stačí, na zesilovači je teď 235V a zesilovač hřeje o hodně méně. Pokud by někoho zajímaly další podrobnosti, tak jsou na  https://premsvo.wordpress.com/autotrafo … ti-v-siti/ .

Web

Re: Jak je to s voltama?

Cim to napeti meris? Pokud je tam opravdu 250V a víc kontaktoval bych dodavatele elektřiny a pozadoval napravu..

Web

Re: Jak je to s voltama?

SvoP napsal:

Tak mě napadlo změřit napětí v sítí: pohybuje se v rozmezí 250 – 255V, ta Yamaha má trafo jen na 220 (bez voliče), maximum bylo tehdy 242V a nyní tam šlo až 255V.

To je zajímavé podle současné normy je v síti 230V. Jak jsi přesně došel k těm tvým hodnotám? Vzal jsi měřák nastavil jsi měření Vac na rozsahu 600V a pichl do zásuvky? Takhle bych to měřil i já.

Potom jak radí Reeb, kontaktovat dodavatele.

Re: Jak je to s voltama?

Povolené maximální trvalé napětí v síti je 253V. Běžný digitální měřák s 1% + 10 digit tolerancí má na 750V AC rozsahu toleranci +-8,5V, takže když na něm uvidíš 260V, ještě to neznamená, že máš v síti napětí překračující normu.

Re: Jak je to s voltama?

To je nějaké divné. Když jsem měřil napětí v sítí u mě doma, naměřil 230V /+5V nikdy víc. Asi mám stabilní síť či co. Měřeno multimetrem RE6810, na vzpomínaném rozsahu 600Vac.

Re: Jak je to s voltama?

Podle metody schválené ERÚ se měří napětí v 10-minutových intervalech při době pozorování jeden týden. Rozsah povolených napětí je
+10/-10 % od jmenovité hodnoty ( >=207 V; =<253 V) u 95 % měřících intervalů
+10/-15 %  od  jmenovité hodnoty (>=195,5  V; =<253V)  pro 100 % měřících intervalů.
Hodnotu napětí v síti v paneláku ve městě, kde je kvalitní provedení distribučních rozvodů kabely v zemi se smyčkováním a blízko umístěnou trafostanicí je možno udržet v relativně malé odchylce od jmenovitého napětí. Něco jiného jsou dlouhé venkovní paprskové rozvody holými dráty na vesnici, kde napětí u trafa bývá v závislosti na délce paprsku i na horní hranici tolerance a na konci paprsku napětí kolísá v průběhu dne podle velikosti odběru a běžně se pohybuje kolem 215V.

Re: Jak je to s voltama?

Aha, to až tak. Tak mám štěstí že jsem z města. Dokonce i ta trafačka je blok od domu kde bydlím smile . Já jsem měl, mylně, za to, že v síti je 230V a basta, max. +-2V.

Re: Jak je to s voltama?

Měřil jsem to Uni-T UT 55 asi za 2 tis. Kč a pro kontrolu ještě Avometem DU 10. Avomet měl toleranci u AC 2,5%, rozsah 300V , tj. cca 7 V. Přesnost UT55 neznám. Takže napětí nejspíš bude v normě, t.j. <= 253 V, podrobněji viz ERÚ, jak uvádí Hippo007. Jsem na celkem nové trafačce, asi na začátku větve RD, kde spotřeba (a její kolísání) spíš bude vyšší.

Autotrafo mě přišlo jako nejjednodušší řešení, sundal jsem napětí na 235 V a to s rezervou vyhovuje 220 +10%, na což byly zesilovače konstruovány. Kdyby to třeba někdy zase šlo moc dolu, tak autotrafo prostě vyřadím.

Web

Re: Jak je to s voltama?

Nemáte někdo zkušenosti s použitím automatického regulátoru síťového napětí? Nevím zda to má na výstupu čistou sinusovku. To by se celkem hodilo, než neustále hlídat napětí v zásuvkách. Alespoň pro důležité spotřebiče.

Re: Jak je to s voltama?

Mam zkusenost, ale je to bida.
Funguje, ale je to velmi hruba regulace.
Pravda je, ze to castecne filtruje bordel ze site.
pouzival sem tento regulator.
APC LINE-R 600VA AUTOMATIC VOLTAGE REGULATOR, 230V
podrobnejsi popis regulace je zde.
https://www.ixbt.com/power/ups/apc-line-r-600.shtml
Kdysi vyuzivano hlavne kvuli elektronkovym zarizenim.