Téma: Daytony 3p.

Ahojte jelikoz se tak nejak nudim tak bych preci jen chtel nejaky ty bedynky postavit prosim o zdrzeni se poznamek mereni vyhybek.
Prosim o pripadne zkusenosti s temito repro moc jsem tady toho na foru nenasel. Pripadne doporuceni ve stejne cenove kategorii neco zaruceneho.

Chtel bych 3p sloupy.
Bass cca 1800,- /ks
Stredy cca 1300,- /ks
Vysky cca 350,- /ks
popripade nahradni vysky 1000,- /ks
Ozvucnice cca 55 L
BR 30hz

cena je cca 8000 strop za par (naklady na repro), repro budou jen na obcasne poslouchani proste na viknedovky smile Osobne se nebranim jinym repro ale mam strach ze 6,5" aby byly dostatecne silne basy subwoofer stavet nechci a 20hz mi chybet urcite nebude rozsah bych se chtel dostat aspon 40hz - 20 000hz
Chci si postavit neco z ceho budu mit radost, a bude to hrat ne podle toho jak to slysi mikrofon (na krivku) ale jak to slysi moje ucho. Predem diky za tipy

Mates

Re: Daytony 3p.

mrkni na repromania.net a vyber si nějakej hotovej projekt, pokud se ti nechce ladit výhybky.

Re: Daytony 3p.

Tiež pozerám po 3-pásmach, do oka mi padlo aj toto http://www.zaphaudio.com/ZDT3.5.html , to asi prekročí tvoj rozpočet no ale je to Dayton.

Re: Daytony 3p.

nevypada to zle diky za tip Obutte, jen je maly problem ze uz 180S nedelaji a jsou misto toho 180P a maji jinou charu i krivku mimo jine i jiny objem a jak to tak ctu celkove tak pokud se nedaji sehnat shodne repro pak je to jako zacit od muly a pasovat opet vyhybku. Chapu ze se tady hodne resi to jestli je napasovana vyhybka a verim ze to muze myt velky vliv na celkovou sestavu ale pokud nebudu mit prvotni zaklad z ceho budu stavet tak abych si pripravil rozpocet co se repro tyce a mel dopredu nejakou cestu tak nejake ladeni ktere je az na konci celeho sestaveni je pro me pase. Takze chci proste zacit tim ze zvolim repro pak se k tomu prida to jak velkou (objemove) bednu stavet tam to bude na delsi dobu ale uz budu vedet co do ni dam a az bude repro pak se muzu bavit o tom jestli nekdo bude ochoten mi pomoct odladit vyhybku a popripade zmerit repro jako komplet. No a na konec bude final uprava barva a lak. Koukat po projektech treba i 10 let starych je skoro o nicem kdyz k tomu nesezenu stejne repro. Treba i kdysi davno TVM melo jedno oznaceni a pridavali k tomu posledni cislo takze napr. 226-5 atd a i kdyz stejne tak jine lakovane nebo ne mala uprava a bylo vse jinak.
Chapu ze pro nekoho je dulezite mit repro ktere je po krivce jak napnuty spagat ale kdyz to tady ctu tak v mistnosti ten napnuty spagat zase treba nebude takze muze byt sebe lepsi mereni ale pak to date do obyvaku a vse je jinak. Proc mi nikdo tady neporadi s tim jestli je to dobra kombinace repro ktera by se dala dobre sladit nebo mi jednoduse nekdo nenapise tyhle nekupuj jsou to sracky... ? To jste vsichni posedli mit nejrovnejsi krivku ktera je za jistych okolnosti k nicemu? Nebo o co vam presne jde? Je to vubec forum kde vam lidi co maji zkusenosti chteji pomoct s domaci vystavbou nebo vas chteji odradit protoze auto si doma taky nikdo nepostavi? Taky treba by mozna stacilo z dexonu 2,5 pasmo s tim IRB 20 ja fakt netusim potrebuju nekam navest. Poslouchat na tech bedankach budu max o vikendu a hlavne se nudim a jenom si je koupit nechci. V breznu jsem kupoval Heca GT302, ale neni to ono jen si je koupit a poslouchat.

Re: Daytony 3p.

http://www.troelsgravesen.dk/Diy_Loudsp … ojects.htm

Koupit repro a pak resit co s tim je nesmysl, ovsem casty.

ruzne DIY repro

Web

Re: Daytony 3p.

takze podle tebe je lespi postavit bednu a pak na ni lepit repraky? no nevim jestli by mi na to pak stacil objem popripade sirka bedny kdyz bych se rozhodl z nicehonic pro 10" misto 8 nebo naopak kdybych sel na 6,5 palce tak se v te bedne proste ztrati promin mozna to zni blbě ale nejdriv si postavim garaz a pak teprve auto a bohuzel ten nakladak co jsem si koupil se mi do garaze nevejde... to bych pak sel a prvotni investici do materialu mel zahodit?

Re: Daytony 3p.

V moment kdy kupujes repro musis vedet co z toho ma byt, jake objemy to potrebuje, jestli je to vhodna kombinace,... Proste to mit od A do Z rozmyslene uz na zacatku.
Zmenit velikost basaku pak treba muzes, ale pokud napriklad na zacatku pocitas s kombinaci 6+3+1, tak z toho pozdeji 10+3+1 neudelas, nebo spis velmi tezko.

ruzne DIY repro

Web

(upravil drouzetice 26. 11. 2016 23:55)

Re: Daytony 3p.

pak nechapu tvuj post koupit repro a pak resit co s tim protoze jsem psal ze bych si pral kdyby mi nekdo rekl jestli treba ta kombinace je k tomu aby se z toho neco dalo postavit nebo ne protoze nekde se odpichnout musim a kde jinde zacit nez s repraky takze jsem dal nejaky navrh a cekam nejake kloudne vyjadreni ale zatim me kazdy akorat odkazal na nejaky hotovy veci. Ja treba predstavu nejakou mam ale proste mi chybi ten prvotni impuls kdy nekdo rekne ze to jsou repraky ze kterych se da neco postavit nebo ne tohle nema cenu jsou to vyhozene penize. Ale ve vysledku nez se vyklube nejaky projekt tak se tady vetsinou vse zavrhne jen proto ze nebude merena vyhybka. Kdyz jsem videl nektere sprasky ktere bohuzel hrajou a nekdo si je dokaze chvalit jeste pred tim nez zjisti tu prasarnu a je ochoten za to zaplatit nekolik desitek tisic tak nechapu co je spatneho postavit neco doma na "koleni" s lepsim vysledekm i kdyby tam mela byt "universalni" vyhybka. Ani bych se nedivil kdybych po rozebrani repro co jsem letos koupil byl jako vyhybka nejaky paskvil. No nic asi nema cenu na neco se ptat. Az se nekoho budete ptat na info o aute ktere si chcete koupit tak doufam ze vam nekdo poradi aby jste si poridili kolobezku.

Re: Daytony 3p.

Specifikuj co teda vlastne chces. Zaphuv projekt je taky hotovka. Ted chces vymyslet vse od nuly. Nevyznam se v tom. Proto jsem ti dal stranky na kvalitni projekty. Dosahnes velmi dobreho a jisteho vysledku. Ja vidim jen dve rozumne cesty:
1. postavit overeny projekt
2. stavet od nuly, vse od zacatku konzultovat s mericem, odladit vyhybku a postavit to.

Cokoliv jineho nechapu, protoze je to slozitejsi a jeste to nikam nevede.

ruzne DIY repro

Web

Re: Daytony 3p.

Ale ty chceš vyrábať kolobežku namiesto auta.
Ak chceš za svoje peniaze dosiahnuť optimálny výsledok, tak bez odladenej výhybky sa nezaobídeš a nie je to o tom, že ti tu ľudia nechcú poradiť, alebo že tá krivka musí byť rovná jak špagát. XY ľudí sa snaží dať dokopy reprobedne štýlom, kúpim si nejaké reproduktory, dám k tomu nejakú výhybku, dám to do nejakej bedne...a ono to bude nejako hrať. Ako? No predsa na h...o. Žiadna univerzálna výhybka ti nezaručí, že každý reproduktor bude hrať tak ako treba a že sústava bude hrať ako celok, nie ako jednotlivé reproduktory. Veľa ľudí si tým už prešlo-vrátane mňa a z vlastnej skúsenosti ti môžem napísať, že viem, čo všetko obnáša výroba odladenej napr. 2pásmovej reprosústavy. Už asi 5 rôznych mi Unicorn meral, k tomu jedno extrémne trojpásmo a teraz pracujem na ultimate Tesla 4-pásme. A nie, nebude tam 10 súčiastok vo výhybke a nebudem rátať vzorce. Merania, simulácie, návrhy...v skratke samozrejme. Dnes už by som žiadnu univerzálnu výhybku nepoužil a ani nikto súdny, kto už si tým prešiel a zistil, že to bola strata času a peňazí.

Takže ak sa nudíš, ako píšeš, máš peniaze, tak naozaj si pozri buď niečo hotové odladené, kľudne napr. na repromanii, alebo aj tu, dodrž osadenie meničov, rozmery bední, výhybku a za svoje peniaze dostaneš maximum a budeš spokojný.
K tým meničom, ktoré si dal v úvode...sú to kvalitné meniče, skombinovať by sa dali, ale ak k tomu nemá byť odladená výhybka, tak znova to budú len vyhodené peniaze a strata času. Jednoducho odladená výhybka je srdce celej reprosústavy. A toto si ľudia bez skúseností neuvedomujú...hawk

Re: Daytony 3p.

vidím tu samé dobré rady, držel bych se jich  a předposlední věta příspěvku 10 platí, to zklamání  za to nestojí .

Re: Daytony 3p.

Výběr měničů dobrej...jediná výtka by byla k té výšce - když už kovovou kalotu na středech, dal bych kov i nahoru. Ať to nehraje "každý pes jiná ves". Třeba Seas 22TAF/G. A zbytek Ti napsali ostatní. Bez měření s nějakým uchometrickým laborováním postavíš jen relativně drahej, zato však podprůměrně hrající paskvil. Ti lidi, co Ti o tom tady psali nepatří zrovna mezi nějaké pitomce, co by nevěděli o čem mluví. Ty soustavy Tě budou stat dost peněz (měniče, skelety, součástky, bižu...), tak ať to už stojí za to a jsou z toho bedny, jak se patří. Pokud neumíš sehnat měřiče a nechceš se učit všechno od píky, přidávám se k ostatním - okopíruj nějaký hotový odladěný projekt, co má dobré reference.
Sice jsem ho osobně neslyšel, ale osobně bych neměl problem třeba s tímhle:
http://repromania.net/forum/viewtopic.p … amp;t=6851

Re: Daytony 3p.

Pravdu díš TLU - Seas 22TAF/G mi už léta hraje nad kovou kalotou k veliké spokojenosti. Prima detailní a přitom neseroucí vejška.
Naproti tomu DT25N z tvýho odkazu rád nemám. Nad ARN150 je ok, ale do top projektu nepatří... Nemá jiskru - třeba na činelech.
Kdybych věděl, že s nima Kocour chce dělat, tak bych mu to rozmlouval.

Re: Daytony 3p.

Tu je ďalší aj s výhybkou, možno by to stálo za to http://loudspeakerfreaks.com/alg.asp?pagina=143 .

Re: Daytony 3p.

Chtel jsem aby to bylo co nejvice z u nas sehnatelnych repro. Puvodne tam mel jit W100S, ale TC9 se mi zalibil tak tam zustal. DT25N je skoro jedina mala rozumna vyska sehnatelna u nas, shledal jsem ji takovou normalni, zvukove. Pred tim jsem jeste cetl zkusenosti ostatnich.

Hanzi napsal:

Naproti tomu DT25N z tvýho odkazu rád nemám. Nad ARN150 je ok, ale do top projektu nepatří... Nemá jiskru - třeba na činelech.
Kdybych věděl, že s nima Kocour chce dělat, tak bych mu to rozmlouval.

ruzne DIY repro

Web

Re: Daytony 3p.

Ladit 3p je mnohem komplexnější a zdlouhavější než 2p, možností jak to naladit, zejména přizpůsobit střed zbytku, je víc a neznamená, že hezká rovná chára a stále vzorné směrovky jsou známkou nejlepšího naladění, vůbec ne. Další věc, 3p automaticky neznamená skok proti 2p, jsou reproduktory s kterými se rozsahově lze dostat hodně nízko, samozřejmě se ale musí počítat s menší citlivostí, rozpočtově kolem 8,5k.

Kdyby jsi byl vlastenec, leccos lze spáchat i z Tesel, ale za předpokladu, že máš zdravé kousky a nahoru dáš cizí výšku.

Re: Daytony 3p.

dekuji za inspirace a nasel jsem na repromanii snad neco primo pro me smile
3 pasmo , ktere je i financne nenarocny. Pokud se zadari bude nejaka fotodokumentace ze stavby atd a jen doufam ze se bude s cim pochlubit.

Re: Daytony 3p.

Dobrý výber...a gratulujem, že si si nechal poradiť od ľudí.