Téma: Volné reprobanánky

Hledáním jsem nic nezjistil, tak se musím zeptat. Uvolňují se mi repro banánky a povyjíždí ze zesilovače. Je to originální rhodiovaný Cardas Crosslink, napružení  pérek nepřineslo  požadovaný výsledek. Existuje nějaký grif nebo finta na vyřešení tohoto problému.
Do kabelů se mi nechce vrtat.

Re: Volné reprobanánky

Bananky sou zajimave, kabel take, ale pokud mas plytke lochy ve zdirkach, tak ty bananky budou vyjizdet porad.
Pokud tedy trvas na onech kabelech, vymen zdirky za takove, kde bananek zajede hluboko a nebude se kinklat a vypadavat.
Na plytke zdirky, sou dobre bananky, ktere maji jinak tvarovany hrot.
http://www.hifistore.cz/bananky-bp-312- … de150.html
Moznost druha, udelej si redukci.

Nektere zdirky, maji nikoli 4mm vnitrni prumer, ale 4,2mm nebo tak nejak. A pak je radosti fura.
Da se pomoci, ale neni to uplne jednoduche, sehnat stribrna folie, ktera se natoci na stopku vhodneho vrtaku a tato vlozka se pak vlozi do zdirky a nasledne se narve bananek. da se to jeste tamponovanim rhodiovat
Da se take postribrit Cu folie, nebo Ag folie a take lze rhodiovat tamponovanim.

Re: Volné reprobanánky

ale jednoduše, vem hrot banánu kovářským kladivem, mírně doplacata, von si dá říct a držet bude

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Volné reprobanánky

Podle mě banánky patří tak do laboratoře, a ne do stálé instalace. Za mě vidličky, nebo třeba dutinky do svorek co do nich jde i samostatný drát. Že to je jistě krásný, když je na tom "bílý zlato" to nepochybuju, ale v první řadě se snažím řešit techniku. Naprostá většina svorek co je pozlacená, tak je to stejně na niklu, a svorka často ocelová, ne mosazná, takže je to jenom okrasa, otázka jak je provedený to rhodium...
Jestlipak by někdo slepým testem dokázal odhalit, jestli jde signál přes drahej kabel nebo moje CYSY 4x1.5 zapojený do kříže...
Já jistě ne.

Re: Volné reprobanánky

Používám tyto https://www.gme.cz/bananek-4mm-cerny-hirschamnn jsou dost napružené a tvrdé, nejdou vytáhnout ani zasunout úplně jednoduše a zatím to drží už pár let spolehlivě. ale žádné zlato na nich není smile ovšem i po 2 letech jsou stále lesklé a bez nějaké koroze nebo jiné "povrchové úpravy" smile))

(upravil maxell 15. 11. 2016 12:26)

Re: Volné reprobanánky

můj pincek A656 MK2 má sice repro dírky na banánky které z principu nepoužívám, přípojné terminály fungujou i na šroubovací kontakt,
časem se uvolní tak stačí dotáhnout prsty...jo repro kabel je běžná kulatá dvojlinka z Prioru s pocínovaným koncem v délce cca 20mm
https://www.google.cz/search?q=A656+MK2 … kvIQpXM%3A

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Volné reprobanánky

Dá se to dobastlit tím, že do zdířky dáš kousek měděný folie nebo kladivem rozklepaný měděný drát.

Re: Volné reprobanánky

wimshurst- to je pro mě asi nejpřínosnejší  odpověď, prohlížel jsem něco takového  http://www.avcenter.cz/avcenter/eshop/3 … -WBT-0434,
asi by to chtělo nějakou úpravu , ale rozhodně dobrý typ. Netrvám na žádném WBTčku , to rozhodně nee.

Re: Volné reprobanánky

To je jenom lisovací dutinka na 2.5mm2 drát, to bys musel dát ty banánky pryč - ale možná i problémy s nima smile

Re: Volné reprobanánky

Ty dutinky se daji sehnat az do prumeru kolem 8mm.
Existuji take ty dutinky z barevnymi trychtyri.
Pozlatit se daji doma uplne v pohode take, ale ja to povazuju spis za estetickou zalezitost, ale ma to sve vyhody.
Dnes najit dobre bananky, zdirky, ktere neco  vydrzi je problem. Ale da se to.
Kdysi se delali nektere kvalitni kousky z carobronze,  berylbronze, ktere byli pevne a vykonove zatizitelne na 60A a vydrzeli.
Na povrchu, mivali vrstvicku Au, nebo In.
Ale hirschmann je leta nedela. Dodavalo se to jako soucastky mereni pro labortore a aplikace, kde pri mereni dochazelo ku chemickym vplyvum, nebo v medicine, kde se to muselo sterilisovat, jako ruzne koagulacni nastroje, elektrody, propojovaci kabely a td. Podobne u elektrokauterisace a jinych..
To na tehdejsi pomery ani nebylo nejak drahe, dneska by to byla pastva pro oci a kvalitni docasne propojeni pro audio.
Ale jak jiz nekdo zde napsal, nejspolehlivejsi spoj, je vidlicka, nebo ocko. Pripadne nariznout ocko na boku a udelat z nej hacek.
Dobre je, kdyz se to pak plozi na tvrde drevo a majzne se po tom ocku z obou stran kladivkem, pres stary pilnik a vytlaci se do toho ocka, vidlicky nebo hacku rastr.
Zdokonali se pak prechodovy kontakt, kdyz se to utahne, pod svorku. Rozprostre se tak na mnoho bodu, ten kontakt, zmensi se prechodove jevy, pokud se svorky utahuji pouze prsty bez nejakeho nastroje.
Sam leta pouzivam na pripojeni ku transcieveru na napajeni, kde pres ocka leze kolem 50A

Re: Volné reprobanánky

Hirschmann dělá i banány pro zdířky 4,2mm a pokud nebudou sedět ani ty, tak bych raději ty zdířky vyměnil za něco normálního smile Podle mě ty Hirschmann musí stačit, dělá věci pro měření k laboratorním přístrojům a tam nejspíš bude taky požadavek na min. přechodový odpor, kvalitu atd... Navíc to nemá na sobě šílené audionápisy a nějaké šílené zlacení, které stejně asi nikdo moc neuslyší ... Teda já jsem možná hluchej ale rozdil o proti speciálním audio super banánům nepoznám smile

(upravil sagitarius 16. 11. 2016 18:13)

Re: Volné reprobanánky

Já koupil před několika lety banány Hirschman v GESu a můžu potvrdit, že to jsou dodnes nejlepší banány, co jsem kdy měl. I po mnoha letech perfektně pruží a tím i drží.
Jo, a pozor na napodobeniny- prodávají i neoriginální levnější, na pohled stejný, ale Hirschmany mají tělo z nějakýho silikonu, nebo něčeho takovýho "gumovějšího", kdežto ty napodobeniny jsou plastový.

Web