Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » TV Samsung - kombinace analog AUDIO a HDMI VIDEO

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [17]

Téma: TV Samsung - kombinace analog AUDIO a HDMI VIDEO

Ahoj všem, prosím o radu. Potřebuji můj DVD přehrávač připojit k TV kombinací HDMI (pouze obraz) a 2xRCA (analogové audio). Na straně DVD přehrávače vše funguje (obraz posílá do HDMI a zvuk do páru RCA), ale na straně TV se mi to nedaří zprovoznit. Na zadní straně přitom je jeden pár RCA coby vstup pro audio v případě, že je do HDMI-2 přiveden obraz z redukce z DVI (tedy bez zvuku). Nevím, co může být v TV za podmínku, aby tento RCA analog-audio vstup použila. V DVD přehrávači jsem v menu zakázal posílání audia do HDMI, ale nic to nezměnilo.
Moje TV je Samsung PS42A457P1DXXH.

Re: TV Samsung - kombinace analog AUDIO a HDMI VIDEO

a ty posloucháš zvuk z reproduktorů na TV? to bylo první, co jsem řešil, když jsem dovezl "placatou" televizi - to se nehodí ani na zprávy, natožpak na filmy...
Takže já bych to řešil zesilovačem (nebo 5.1 receiverem) a samostatnými bednami, přes které naopak půjde zvuk z TV.
P.S. a proč to tedy neposíláš přes to HDMI?

Re: TV Samsung - kombinace analog AUDIO a HDMI VIDEO

Tohle všechno já vyřešené mám, jen jsem to nepovažoval za nutné tady rozebírat. HDMI mám z DVD přímo do TV, protože to je jediné možné propojení bez ztráty. Prohnání přes sebekvalitnější receiver (zkoušeli jsme i u kamarádů, kteří mají dražší kousky než já) kvalitu obrazu sráží. Na a pak mám SPDIF na DVD koaxem propojené do receiveru, když chci pořádnej zvuk. Takže když nechceme pořádnej zvuk, receiver se nezapíná.
V DVD přehrávači se dá digitálním výstupem (HDMI i SPDIF coaxial, bohužel bez možnosti vybrat "kudy co") posílat buď PCM (čemuž jako jedinému TV rozumí), nebo Bistream (což je zas při dekódování na receiveru nesrovnatelně lepší na stereo a o vícekanálovém zvuku ani nemluvě, protože při nastavení na "PCM" proleze pouze stereo).
A teď - pokud někdy koukám na film z DVD, nebo poslouchám hudbu z CD, chci mít výstup přepnutej na Bitstream. Jenže to bez zapnuté TV neudělám, protože "pohyb v menu". A pokud to zapomenu přepnout zpět a rodinka kouká na pohádky (pouští si to pouze z DVD na TV a zvuk neřeší), jsou bez zvuku a loví v menu kde to přepnout zpět.
A tak jsem si vyzkoušel, že mohu mít digitální výstup na DVD  přepnutej na Bitstream a přitom mi z páru RCA pořád leze analogové stereo. No a objevil jsem ty vstupy na TV o kterých jsem psal, jenže se mi je nedaří zprovoznit. A přitom přesně tohle by mému způsobu používání vyhovovalo nejvíce.

Re: TV Samsung - kombinace analog AUDIO a HDMI VIDEO

Možná jako variantní řešení naprogramovat makro na univerzálním DO (ten pohyb v menu). A nebo prostě ten receiver zapínat vždy. A když už jsme u těch pohádek -třeba dysney má u svejch filmů ten zvuk fakt dobrej, moje děti to po shlídnutí se zvukem přes receiver hodnotily - "To je nějaký nový, lepší" -takže proč je ochuzovat o kompletní AV zážitek smile

Re: TV Samsung - kombinace analog AUDIO a HDMI VIDEO

Hmm, to s tím univerzálním DO je zajímavý nápad. Nicméně mi stejně vrtá hlavou, jak to zprovoznit. Protože co přileze do HDMI z DVI jiného, že by se měl ten analogový vstup použít? Čekal jsem, že v TV bude nějaká autodetekce toho, jestli do HDMI přileze/nepřileze zvuková stopa a tak jsem zkusil v DVD vypnout zvuk na digitálním výstupu zcela a ono se nic nestalo sad V tom bude určitě nějaká banalita, ale jaká...?

Re: TV Samsung - kombinace analog AUDIO a HDMI VIDEO

Možná se ta banalita jmenuje SAMSUNG - nic proti, ale vím o několika TV této značky, co nedokážou korektně přepínat formát obrazu podle vstupního signálu, tj při signálu 4:3 při nastavení formátu na "automatic" zůstanou v 16:9 a všichni jsou jak Růžičková v nejlepších letech. Jeden můj známej kvůli tomu tu TV i vracel. Philips zase má zoufalý "smart TV" - všechno je to spotřebka...

Re: TV Samsung - kombinace analog AUDIO a HDMI VIDEO

Napadlo ma napísať na support Samsungu ale je to už fakt stará TV, to by sa zrejme neobťažovali hmm Má tá plazma nejakú možnosť akutalizácie firmvéru? Možno skúsiť redukciu HDMI->DVI a DVI>HDMI aby sa odstránila tá zvuková stopa, a aby potom použil ten RCA vstup.

Re: TV Samsung - kombinace analog AUDIO a HDMI VIDEO

To fakt není nikde v menu toho samsungu, v nejakym setupu jaky ma pouzivat audiovstup pro dany video vstup ? Kdyz uz to tam maji... Nekdy to byva tak, ze dany RCA funguji jen ve spojeni s konkretnim HDMI, pokud jich ma TV vice.

Re: TV Samsung - kombinace analog AUDIO a HDMI VIDEO

Staffy - s tou redukci HDMI => DVI => HDMI to je zajímavej nápad. Jinak aktualizovat fw lze pouze přes servisní port, USB bohužel nemá. Fw mi aktualizoval servisák na konci záruky TV. Řešily se nekorektně zobrazované CZ znaky v EPG.

DJ_Rix - psal jsem, že to má fungovat pouze na vstupu HDMI_2. V menu nic takového bohužel není (v servisním jsem se neodvažoval hledat) a na support site Samsung jsem našel tohle - http://support-us.samsung.com/cyber/pop … ?idx=51469 Můj případ je bohužel ten na konci poslední poznámky sad

Re: TV Samsung - kombinace analog AUDIO a HDMI VIDEO

Aha, to jsem asi přehlédl sad
Myslím že důležité je to co se píše tady:
our TV scans for a digital audio signal. If it senses a digital audio signal, it disables the analog audio inputs because it believes it is receiving an audio signal via the HDMI cable.

Pak prostuduj co přesně se dá nastavit v tom menu DVD přehrávače (což jsi předpokládám už udělal sad ), problém bude v něm, že i když vypneš audio přes HDMI posílá zřejmě v datech po hdmi "ticho" místo "no audio". Poznáš to asi jednoduše, pokud to máš zapojeno HDMI+RCA a při navoleném HDMI vytáhneš kábl z přehrávače a začne hrát audio je to jasné smile.

Re: TV Samsung - kombinace analog AUDIO a HDMI VIDEO

Díky za tip, ale tohle jsem už také zkoušel. Bohužel ač jsou připojené RCA se zvukovým signálem, žádný zvuk se po vytažení HDMI neobjeví sad

Re: TV Samsung - kombinace analog AUDIO a HDMI VIDEO

To je divné, pak je nějaký trabl s TV sad  Nebo ta TV ještě možná pustí zvuk z Analogu až když vidí video na HDMI, těžko říct... Pak by jsi musel třeba zkusit připojit do toho HDMI nějaký notebook nebo něco jiného... No, tohle dovede člověka otrávit.

Re: TV Samsung - kombinace analog AUDIO a HDMI VIDEO

No to mi povídej smile Ale pozor! Včera jsme si se synkem pustili pohádku a ouha, ono to najednou funguje smile Nedělal jsem žádné změny, ale prostě to najednou začalo fungovat. Jsem zvědavej, jestli to bude fungovat i při příštím zapnutí.

Re: TV Samsung - kombinace analog AUDIO a HDMI VIDEO

A už vím, že nefunguje. Podle čeho se to buď "stane", nebo "nestane" vůbec netuším.

Re: TV Samsung - kombinace analog AUDIO a HDMI VIDEO

Čistě ze srandy, nemůže to mimo jiné záviset na tom co jsi přehrával ?

Re: TV Samsung - kombinace analog AUDIO a HDMI VIDEO

Nemohol by to byť paradoxne nejaký studeňák? Vyvyklaný (hm, to je teda slovo) konektor?

Re: TV Samsung - kombinace analog AUDIO a HDMI VIDEO

DJ_Rix - díky za tip, ale to bylo první co jsem zkoušel. Ani to co den před tím fungovalo nefunguje.

Staffy - hmm, to nikdy nelze zcela vyloučit. Když už o tom mluvíme vzpomněl jsem si, že před časem jsem chtěl přehrát film a TV ani nepípla, zatímco do receiveru mi přes SPDIF šel zvuk stále. V DVD jsem měnil nastavení a nic. Zkusil jsem vysunout a zasunout HDMI v TV i v DVD a teď nevím, co nakonec pomohlo a jestli to vůbec začalo fungovat po tom vytahování. Ale nakonec to fungovat začalo. Stalo se to za celé roky pouze jednou, podobně jako pouze jednou mi fungovalo "schema", co požaduji. Každopádně nyní "vyklání" HDMI konektory nic nemění sad Analog audio po RCA funguje stoprocentně ve všech případech, takže "chyba" je buď na straně DVD (posílá či neposílá správnou informaci o zvukovém kanálu do TV), nebo na straně TV (kdy TV špatně "chápe" informaci poslanou DVD přehrávačem).

Kdybych tušil, který z drátků v HDMI kabelu přeštípnout a vyřešit to jednou provždy, jdu do toho. Ale díval jsem se na označení pinů v HDMI a vůbec nerozumím tomu, co se v tom kabelu kde přenáší sad

Příspěvky [17]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » TV Samsung - kombinace analog AUDIO a HDMI VIDEO

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£