Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprosoustavy pro fajnšmekry...

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [17]

Téma: Reprosoustavy pro fajnšmekry...

http://technet.idnes.cz/foto.aspx?r=&am … 222_FF.JPG

(upravil mechanik 6. 11. 2016 15:35)

Re: Reprosoustavy pro fajnšmekry...

Mám dojem že dapolito s tak velkým páskom bude skôr na škodu. Sčíta sa citlivosť stredákom na kmitočte ktorý má vlnovú dlžku kratšiu než je vzdialenosť medzi stredákmi teda na kmitočte kde budú vyžarovať bodovo? Dva by mali mať nárast 6db takže ten nárast bude len na spodnom okraji ich pásma? Aká bude vertikalna smerovnosť pod väčšími uhlami? Bude len užšia alebo to bude mať nejaky nepekný nepravidelný priebeh? Vedel by na to niekto odpovedať? Dosť by ma to zaujímalo... Počítajme s delením 1800Hz s tým páskom. Po dizajnovej stránke je ten projekt pekný, ozvučnice budú tuhé. Mne by sa to páčilo. Ešte viac by ma zaujímalo meranie linearray v horizontalnej rovine...

Re: Reprosoustavy pro fajnšmekry...

U takového "high-endu" je běžným standardem poslouchat na jednom vytyčeném místě a přinejlepším se ani moc neošívat, a tady to bude platit kvůli pásku dvojnásob, meřením to nebude ukázkové, leccos pokazí i hrany stěn, zkreslením to ale může být super, plusem je určitě snaha umrtvit vlny v ozvučnici břidlicí, každopádně zatěžovat tím podlahu bych nechtěl, zpátky do 21. století:

https://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2008/01/1-29-08-fat_lady.jpg

Re: Reprosoustavy pro fajnšmekry...

Taky ''BEDNY''   https://www.youtube.com/watch?v=g0kgeID1lnk    .....ten konstruktér je živel ! Stál kdysi za skvělými Vecteur a ještě tehdy ''tradičními škatulemi'' Leedh samozřejmě.... je to express...a neváží to asi skoro nic a cena je jen asi třetinová než za břidlici :-DD

Re: Reprosoustavy pro fajnšmekry...

Sorry nedalo mi, chtěl bych zakopnout o tu ztopořenou vývodku trčící ze zdi a pokračující v podobě hadice do zesilovače lol

Re: Reprosoustavy pro fajnšmekry...

taky mě ta zásuvka hned skoro bolestivě chytla za oči big_smile

(upravil mechanik 7. 11. 2016 22:11)

Re: Reprosoustavy pro fajnšmekry...

antonio, môj pásik nebude velmi kratší... Vertikalna smerovnosť dlhých páskov je jasná, zaujímalo ma to dapolito...

gom556, pre čo sem dávaš odkaz na taký nezmysel? big_smile

Re: Reprosoustavy pro fajnšmekry...

Nevím, v principu se to chová podle toho, jak strmě to dělíš, ale když už vím, že s tím problémy jsou, nepouštěl bych se do toho. Ošklivosti v grafu, co vadí nám, výrobce high-endu moc asi neřeší, otázka totiž co jde slyšet, zvlášť z jednoho místa, pak se může hrát víc na design.

(upravil mechanik 8. 11. 2016 19:08)

Re: Reprosoustavy pro fajnšmekry...

A ako na tom asi tak bude line array kde bude výškač vedla stredáku a to celé v rade tak 8x? Tam to dosť dobre minimalizovalo alebo skôr priemerovalo odrazy. No ked nad tým tak uvažujem asi len vertikalne odrazy... Horizontalne nebude asi lavá a pravá strana mať symetrické smerovky kedže výškač bude vedla stredáku a na opak... Pýtam sa na to pre to že by ma nejaka z týchto konncepcií časom celkom lákala.

Každopadne je na mimosové charakteristiky zas tak nedám. Myslím si že to chce dobre umiestniť a prvé odrazy minimalizovať čo nie hádam taký problém. Ked si niekto myslí že kvalitné 3 pásmo s vymakanými reproduktormi v každom smere bude pri rozumnom "vyladení" mimosových charakteristík znieť ako driver v horne s 15" tak toho asi vela nevie a nepočul... Človek zaoberajúci sa čisto THD by si tiež lahko mohol myslieť že elektronkové Ačko bude hrať rovnako ako Dčko, napríklad kvôli podobnému THD a nie je to tak...

Na koniec MaBat asi už tiež pomali mení názory. Ta budka pre Bartolyho sa nevie predať už pekne dlho. Ked niečo od neho počul Dudek tak tvrdil že ten driver nemal oproti klasickej koncepcií vôbec výšky čo dosť odporuje tej teorií o počutelnosti konštantnej smerovnosti...

Bartolymu postavil projekt kde je v každej budke 2x15" HiFi... Aj ked nám tvrdil že hrá prakticky len miestnosť a chcel na sub niekolko eminence delta 10"... To by som chcel vidieť ako by to hralo keby dole netrafil práve mod miestnosti alebo zistil že tomu charakteristika tak padá že to nezachráni ani mod a rozhodol sa sú sračku nebodaj ekvalizovať big_smile Na slovanete si pochvaloval ako ho baví to dať s poriadnym basákom nahlas...

Tažko sa v HiFi k niečomu dobrať. Ja som dnes vymenil DC filter - kondenzátor na vstupe koncáku. WIMA 4,7uF 50V za BENNIC 250V a aj ked som to považoval za blbosť tak kedže hudbu počúvam stále do okola som rozdiel hned zaznamenal. Nejaky diamond buffer v signalovej ceste s THD 0,00012% to neovplyvní...   https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=21956

Re: Reprosoustavy pro fajnšmekry...

Špatně, v grafu. Rovné LA bude mít vždycky problémy, jde to udělat líp, hledej "keele cbt". Ty by mě konkrétně hodně zajímaly, podle toho jak se to chová a Keele představuje, můžeš sedět/stát/ležet prakticky kdekoli a stále to hraje stejně.

Bartoliho bedny jsem našel, těch stránek je ale tolik, že bych byl za shrnutí prosím smile, totiž já měl v plánu stejnou koncepci 15"+1", repra na to mám, ale ty rozměry asi nechci obětovat a říkám si, zda to vůbec stojí za to? Spíš bych se toho zbavil a postavil kompaktní poloOB.

Nedostatek výšek u driveru? To mi nesedí, co mi spíš vadí, že i mělká horna nejde časově sladit se středobasem. V případě větších rozměrů to už nemusí být tak hrozné.

Re: Reprosoustavy pro fajnšmekry...

antonio napsal:

horna nejde časově sladit se středobasem

Přesně tohle vadilo mně, je fakt že jsem žádnou velkou neslyšel, ale u toho co jsem slyšel to pro mě bylo nepřekousnutelné.

Re: Reprosoustavy pro fajnšmekry...

Tím jsem nechtěl říct, že mi vadil zvuk na středech, to v grafu to nevypadá dobře, nejde to sladit zrovna vzorově. Co mi spíš vadilo, byl spodek a podivný zabarvení ozvučnicí, snad ta mělkost za to mohla, nebo rezonující stěny... No překopal jsem je a... zahálím.

Re: Reprosoustavy pro fajnšmekry...

Inu milášci technici jsem trochu nachcípanej a aktuálně přléčenej rumíkem od fidelka tak si říkám, že prvotní odkaz nezněl jakože se v tom babrat z hlediska pásku v dˇappollu... kamennym nebo dřevěnym ale jen tak co je za humny i před nimi možný ... haha pa gom

Re: Reprosoustavy pro fajnšmekry...

Mám tu tiež niečo pre fajnšmekrov, to sú moje nové 4-pásma, veľmi som sa s dizajnom nehral, ale na svoj účel to poslúži. http://obutt.rajce.idnes.cz/4_pasmo_pod_stromcek/   Taktiež želám všetkým tu prítomným požehnané, pokojné, veselé, krásne, na dobro bohaté vianočné sviatky,každý nech ich má také aké by chcel.Je mi ale čudné, že to tu už nikto nespomenul, veď nevieme koľko krát si ešte budeme môcť také zaželať, tak využívam príležitosť. Dúfam, že nie som ex-trémista.

Re: Reprosoustavy pro fajnšmekry...

obutt: Nápodobně, hezký alespoň ten poslední dnešní svátek, všem. Perníčky jsou parádní, solidního designéra ani tady nezapřeš! big_smile

Re: Reprosoustavy pro fajnšmekry...

obutt: máš aj nejaké prvé dojmy?  Môžeš hodnotiť ako audiofil  alebo aj   gurmán.

Re: Reprosoustavy pro fajnšmekry...

Ako prvé zhodnotilo ľavý kanál dievča ktoré nám donieslo do domu betlehémske svetlo, povedalo len ďakujem a potom odišlo aj zo zošrotovaným reprákom. Pýtal som sa sám seba čo je horšie žiť bez jedného kanála alebo žiť bez svetla? To radšej obetujem aj ten druhý, len aby mi to svetlo ostalo. Určite mi s ním niekto pomôže, lebo ja svoje bedne likvidovať nebudem. Predsa len verím, že tieto bedne idú krásne a prirodzene zhora a prechádzajúc stredmi to tak krásne hladí až sa pridajú aj tie najhlbšie hlbky a po tom všetkom ostáva v človeku taký krásne sladký pocit. Ja som si najviac vychutnal to pozadie, nie to pre kravy, ale to druhé tvarohové za ktoré tým kravám sa môžem poďakovať.Spratal som ho asi z troch plechov, lebo to mám strašne rád. Zvuk predsa dotvára aj priestor okolo našich vynikajúcich budiek.

Příspěvky [17]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprosoustavy pro fajnšmekry...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£