Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Reprobedny Tesla 1 PF 067 71, problém, špatné výhybky?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

Téma: Reprobedny Tesla 1 PF 067 71, problém, špatné výhybky?

Pořídil jsem si reprosoustavy Tesla 1 PF 067 71, reproduktory hrají výborně a jsou zachovalé, ale když dám basy naplno a zvýším hlasitost, tak s úderem basu  začne ve středovém repru nepříjemné skřehotání,, ale když basy vypnu tak středové repro hraje krásně,,zkoušel jsem to i s basákem mimo bednu,, nejspíš problém výhybky ne? poradí někdo co s tím? děkuji

(upravil vluz 6. 11. 2016 10:55)

Re: Reprobedny Tesla 1 PF 067 71, problém, špatné výhybky?

Nejdříve prohlédni samotný středový reproduktor. Jeho neduhem stáří je ztvrdnutí závěsu a částečné odlepování membrány od závěsu, anebo závěsu od koše. Repro potom při větší hlasitosti různě rezonuje.
Dále - dělal jsem v poslední době repase několika párů výhybek z reprobeden Tesla a mohu jen konstatovat, že v každé se našel jeden, ale většinou více vadných kondenzátorů. U tohoto modelu jsou použité krabicové kondenzátory a zvláště hodnota 8M bývá nejčastěji vadná. Doporučuji vzhledem k tomu, že jde o kvalitní reprosoustavu investovat finance na kompletní výměnu kapacit v těchto výhybkách. Nebude pak nutno každoročně zkoumat, který z původních kondenzátorů je opět hodnotami mimo.
Při mých posledních repasích se staly "vítězem" daleko mladší reprosoustavy AQ 310, kde bylo ve výhybce použito 7 bipolárů a byly vadné všechny.

(upravil salzi1908 6. 11. 2016 14:28)

Re: Reprobedny Tesla 1 PF 067 71, problém, špatné výhybky?

Tak jsem nakonec zjistil že tento pazvuk jde i do výškových repro, dělají to obě bedny, kde se dají tyhle kondíky sehnat a za jakou cenu? děkuji

.případně promerim ty vyhybky multimetrm?? Dekuji

Re: Reprobedny Tesla 1 PF 067 71, problém, špatné výhybky?

V prvom rade multimetrom nezmeriaš nič, leda tak jednosmerný odpor obvodu uzavretého cez basový menič, prípadne by sa dal zmerať skrat paralelných kondíkov na zem. Pokiaľ vymeniš krabicáky za svitkové kondenzátory MKT alebo MKP nemusíš nič kontrolovať, pokiaľ sú meniče v poriadku. Ale všetky teslácke výhybky stoja za h....

Re: Reprobedny Tesla 1 PF 067 71, problém, špatné výhybky?

jak ty MKT a MKP vypadají? mam je koupit podle parametru na tech starých? Třeba v Tipě bych je koupil, nebo zkusim jim tam vzit celé výhybky jestli mi poradí,,

Re: Reprobedny Tesla 1 PF 067 71, problém, špatné výhybky?

Dnes už neseženeš kondenzátory původdních hodnot, takže je nutno potřebnout hodnotu poskládat, anebo použít nejbližší ze současné řady.
Obvod hloubek:
zde jsou paralelně hodnoty 32M+16M. Tady by bylo možno z ekonomických důvodů použít axiální bipolár 47M, třeba z nabídky GM.
Obvod středů:
tady jsou paralelně kapacity 16M+8M a další paralelní dvojice 8M+2M. Tyto kondenzátory bych nahradil svikovými. Hodnotu 24M bych poskládal, další hodnota 10M je běžně k mání.
Obvod výšek:
obsahuje paralelní kombinaci 4M+1M. Tady bych použil svitek 4M7.
Všechny potřebné svitkové kondenzátory na repasi výhybek nakupuji v Hadexu (mám to tam i nejblíže), se sortimentem bipolárů je to u nich slabší, takže je nakupuji u Prodance, anebo v GM.

Re: Reprobedny Tesla 1 PF 067 71, problém, špatné výhybky?

No zjištuji stejne že nemám na to zkušenosti to poskládat hmm takže nevím co budu dělat,,

A nemohl bych je vyměnit za výhybky z funkčních Elektronika Praha RS 334 třeba? nebo mohli by jste mi je repasovat? děkuji

Re: Reprobedny Tesla 1 PF 067 71, problém, špatné výhybky?

Všechno lze vyzkoušet, ale pokud výhybky z RS 334 neprošly repasí, tak budou ještě v horším stavu, než výhybky původní. Elektronika Praha použila v této řadě výhybek běžné elyty a ty už dnes budou zcela nevyhovující. Tuto stejnou výhybku použil výrobce ve více modelech svých reprosoustav - RS334, RS534, RS634. Posledně jmenovaná je osazená stejnými typy repro, jako 1PF 067 71.

(upravil kaed 6. 11. 2016 21:18)

Re: Reprobedny Tesla 1 PF 067 71, problém, špatné výhybky?

Rekonstrukci podobnejch beden mám za sebou, a dnes už bych to nedělal. Začalo to tím, že jinej vejškáč, ARV3604 je fakt bída. No a ten střeďák ARZ4604 nejde moc dolů, je s tím ARN8604 navázanej dost vysoko. Takže střed RS150/8 a kastlík pro něj (kdyby bylo v bedně víc místa, byl by tam ARN5604 (ARN564) a vejšky mám monacor DT300. Všechno změřit, odsimulovat výhybku, provozovat - Hraje to podstatně líp než původní, ale ARN 8604 nehrají v 60l bednách vůbec dolů, pod 50Hz to nehraje. Moderní reprobedny s 8" středobasem v basreflexu a 1.5" kalotou to přehrají rozdílem třídy. Pokud budu srovnávat nesrovnatelný, tak i 4" repro v basreflexu  basuje srovnatelně s ARN8604. Takže pokud to chceš do sbírky, stačí dobře uložit, pokud to občas pustíš, tak ty kondenzátory 8mikro v mejch výhybkách byly taky KO, a ten jeden elektrolyt taky. Všechny je potřeba proměřit, stačí třeba prográmek ARTA (limp) odpor 100Ohmů a za chvilku máš včecky kondenzátory i cívky proměřený.  A pokud je to do prostoru rozměru panelákovýho obýváku, tak bych pořídil malý dvoupásma (třeba 4"+0,75"kalota) a 10" subwoofer s doopravdickým basákem - to bude sousedům v noci obzvášť milé. Navíc ušetříš místo na jednu menší skříň smile

Re: Reprobedny Tesla 1 PF 067 71, problém, špatné výhybky?

Takhle z gruntu rekonstruovat tyto reprobedny nedává smysl, už vzhledem k ceně za kterou se dnes 1PF067 71 prodávají. Mám za to, že kdo se dnes rozhodne tento a další obdobné modely Tesla pořídit, tak to nedělá proto, aby z toho měl za ty peníze pouze vhodný skelet pro stavbu něčeho zcela jiného - modernějšího. Tohle je pro nostalgiky - kdo chce současnost měl by se poohlížet někam jinam.
Výše naznačovaná rekonstrukce by snad měla smysl pouze pro toho, kdo uvedené reprosoustavy již dávno vlastní a chce nějakou změnu.

Re: Reprobedny Tesla 1 PF 067 71, problém, špatné výhybky?

Mam je v perfektnim puvodnim stavu, takze zadnou prestavbu delat nebudu, uz mam domluvene vyhybky na repasi.Moc děkuji za všechny rady smile

Re: Reprobedny Tesla 1 PF 067 71, problém, špatné výhybky?

vyměň všechny kondíky výhybky, za stejné hodnoty nebo aspoň přibližně podobné, za ta léta budou na zlomku původní kapacity, investice nepatrná - vedle hodnoty repro boxu

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Reprobedny Tesla 1 PF 067 71, problém, špatné výhybky?

Já jsem ještě měnil kmitačky ve výškách. Ale já renovoval ARS9207, a tam byly ty žluté vrchlíky, bylo to ztvrdlé vlivem UV záření a stáří, vůbec to nehrálo. Objednal jsem z univexu nové, titanové, no, titanové, psali to. A bylo to, jako bych poslouchal úplně jiný bedny. Vrátil se detail, křehkost. Já nevím, jaké tam má pisatel vrchlíky, ty, o kterých píšu, nebo novější, textilní?

Re: Reprobedny Tesla 1 PF 067 71, problém, špatné výhybky?

Abych to uzavřel: po revizi obou výhybek bylo zjištěno, že mají zkrat všechny čtyři krabicové kondenzátory s hodnotou 16M. Čili ty co jsou paralelně k hloubkovým repro je zkratovaly a ty co jsou v sérii se středovými repro do nich propouštěly celé kmitočtové spektrum. Všechny ostatní kondenzátory byly i po těch letech v pořádku.
Plyne z toho, že málokterá letitá reprosoustava hraje tak jak by mohla a tudíž kontrola kapacit ve výhybkách je v nějakých časových intervalech nutná.

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Reprobedny Tesla 1 PF 067 71, problém, špatné výhybky?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£