Téma: Tak se to opravdu stalo

Ahoj bejci,ač hifinu už moc nesleduju tak mi přišel od kamaráda zajímavej odkaz,nedá mi to se nepodělit a proto dělám vyjímku a posílám odkaz Koncák HQQF od Fedrmana v ostrým testu na hifi voice... big_smile:D:D

http://hifi-voice.com/testy-a-recenze/z … 5-507w-10p

Není co dodávat...

Re: Tak se to opravdu stalo

Bože ty kecy smile jak jsem četl větu, že se muselo hodinku počkat až se prohřeje bedna aby to hrálo jak má ...

Re: Tak se to opravdu stalo

Tento zesilovač jsem sice nikdy na vlastní uši neslyšel, nestudoval jeho topologii, ale pro určitá zapojení přístrojů, jejich součástkové osazení a typ použití  je typické, že optimálního režimu dosáhnou až po určité době provozu, tedy po zahřátí. Např. u některých měřicích přístrojů to ani jinak nejde, má-li se dosáhnout jejich udávané přesnosti. Za rozumné minimum vyvažující praktickou a kvalitativní stránku věci je obvykle považována doba zahřívání 30 minut, nemluvě o samozřejmém předchozím temperování. Pokud se např. vyšší linearity přenosu dosáhne až po hodině provozu, proč to nezmínit, zvláště odpovídají-li tomu měření i subjektivní poslech. A má jen omezený význam, aby Ti, co takový rozdíl slyší, přesvědčovali o čem ty, kteří rozdíly neslyší, ať již proto že nechtějí nebo nemohou. Váhal jsem, zda takové samozřejmosti sem vůbec psát, ale nakonec jsem se rozhodl s ohledem na omladinu.

Re: Tak se to opravdu stalo

Předpokládám že na Slovanetu vznikne bouře smile

Re: Tak se to opravdu stalo

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=23505

Web

Re: Tak se to opravdu stalo

Ty hájendistický kecy redaktorů o dojmech jsou taková obvyklá omáčka, asi jako když Herr Herman slintá o duchovním průvanu v blízkosti dalajalámy,
ale když se mám vrátit k faktům:
je mi jasný, že 100k na příspěvek Bohoušovi nikdy nebudu mít, takže si to doma bohužel nikdy neposlechnu, neprohlídnu a můžu se jen dohadovat:
ta hodina než těch klidových 200W příkon srovná stabilitu svědčí o plavajících pracovních bodech?
ten detail fotky v recenzi na žebra chladiče orvaný dovnitř zabořeným standardním imbus šroubem, u zesu za bratru stovku,  je docela rána Bohoušovi pod pás?
jak může mít zesilovač v kovový kastli a s třípólovou přívodkou současně na štítku symbol spotřebiče ve "dvojce" třídě? Bohoušu, jak jsi to myslel?

Re: Tak se to opravdu stalo

divnypocit napsal:

Bože ty kecy smile jak jsem četl větu, že se muselo hodinku počkat až se prohřeje bedna aby to hrálo jak má ...

To je simulace elektronek big_smile

Web

Re: Tak se to opravdu stalo

okrem ineho asi najsmutnejsi je ten obdlznik ... :-/

Re: Tak se to opravdu stalo

Digiting: jo no u lampy smile a nebo chceš mít doma zesík za 100 litrů, který bude hrát hezky až po hodině zapnutí? Ten vliv bude minimální ...  teploty tam uvedeny nejsou, je to jen nějaký názor co by se mělo ale, že by někdo změřil rozdíl teplot a rozdíl na škopku .. je to jen taková nafouklá recenze na průměrný zesilovač, který by měl stát asi 1/5 uvedené ceny smile pokud tedy nehoří.

(upravil Lukáš33 2. 11. 2016 19:13)

Re: Tak se to opravdu stalo

0:36 
https://youtu.be/dE7PLLs3D9k

Re: Tak se to opravdu stalo

Crifodo napsal:

jak může mít zesilovač v kovový kastli a s třípólovou přívodkou současně na štítku symbol spotřebiče ve "dvojce" třídě?

Která norma tohle definuje? Můžeš mě prosím odkázat nějak přesněji? Docela mě to zajímá. Někdo tvrdí, že se tam píše, že pro spotřebiče třídy II se někde musí PE ukončit a nikdo neví, jestli to ukončení třeba není nezapojením 3. konektoru v eurovce. Chápu, že je to trochu nevkusné, ale je to i přímo zakázané? Dík.

Re: Tak se to opravdu stalo

V principu se to diskutuje třeba tady http://diskuse.elektrika.cz/index.php/t … 00.15.html
kde se odvolávají na příslušné normy ("Pohyblivé přívody pro el. předměty třídy ochrany II nebo III mají být opatřeny vidlicí a pohyblivou zásuvkou předepsaného vzoru neoddělitelně (nerozebirateln ě) spojenými s kabelem nebo šňůrou.") a teď jde o to, že předepsaný vzor je pro třídu 2 dvojpólová vidlice. Proti argumentu, že dvojpólová vidlice je taky třeba ta trojpólová, kde nechám jeden čudlík nevyužitý, je právě ten předepsaný vzor, kde pro tř. 2 nesmí být svorka na zapojení PE vodiče, nebo jinak, norma ČSN 34 0350 ed.2 říká mj. "POZNÁMKA: U téhož pohyblivého přívodu se např. nesmí použít vidlice s ochranným kontaktem a nástrčky bez ochranného kontaktu; totéž platí i pro opačný případ."
Z norem se sice stává časem pěkný mrdník a na dodržování se sere, což se někdy chápe jako svoboda, ale v zásadě kovová piksla s neživými částmi značená jako tř. 2 vypadá blbě. Asi to jde, když to po všech těch zkouškách vyhoví že ani při poruše to za žádných okolností nebude mí nebezpečné napětí na neživých částech, ale pak zas vypadá blbě ta přívodka pro tř. 1.
Jak je to v tomhle případě, by ale snad stačilo vidět atest zkušebny?

Re: Tak se to opravdu stalo

To žádnej atest nemá, 2,5kV zkušební napětí by asi byl konec tohohle aparátu. To by na všech drátech musely být dvojitý izolace, deska softstartu by musela mít odpovídající vzdušný vzdálenosti, relé izolační pevnost 4kV mezi cívkou a kontakty... To je důvod, proč raděj kostru připojit a nebo externí zdroj, co má atest, takhle to dnes řeší většina výrobců, třeba i u LCD TV... Samozřejmě že může být kovová i věc tř. II, u svítidel víc než bežná věc, a u nářadí taky.

Re: Tak se to opravdu stalo

Já bych to radši nerozmatlával, akorát když už teda chlapci v původním pramenu tak hezky vytékali nad tím zvukem a když už teda nafotili ty umělecký obrázky s panelem kde je logo CE a dvojitej čtvereček a L/N/PE přívodka.
Že se nám nikomu nechce s domácí výrobou do zkušebny, o tom není sporu.

(upravil mechanik 7. 11. 2016 23:26)

Re: Tak se to opravdu stalo

No jo, ale kvôli "kolíku" je tu ten večný problém so zemnou slučkou... Ktorý ide vyriešiť buď prerušením signálových zemí, čo by robil jedine blbec... Alebo prerušením ochranného vodiča rovno na konektore. Potom je tu možnosť pripojiť ochranný vodič na kovovú krabicu ale izolovať od nej signálovú zem čo údajne nie je dobrú kvôli spektru, čítam som kedysi na slovanete. Prípadne posledná možnosť ktorú používa tušim Bryston a SP audio/ customworks a tou je to zapojenie s diodovým mostíkom a tušim RC členom.

Sám to budem behom pár týždnov riešiť kedže mám po rokoch konečne po kope všetky krabice... Každopadne aj ked sa toto vyrieši tak väčšina HiFi má stále nejake menšie slučky... Môže to byť nevypínaním zeme pri prepínaní vstupov. Môže to byť v najhoršom prípade jedným zdrojom v predzosilňovači a predzosilňovačom na dvoch PCB alebo s lepšie roztahaným edným PCB alebo najlepšie zo zlých, rozliatou zemou. Potom je asi lepšie použiť ako vstupný signálový kabel niečo kde sú vodiče pre L a P kanal tesne pri sebe ako C121... Vodič pre každý kanal s RG62 nebude idealny. Slučka sa tým roztahá a rozdiel na tých vodičoch bude väčší... Kedže preamp laebo jeho zdroj bude mať jednu zem a DAC tiež...

Vlastne som tu nedávno písal niečo podobné   https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 95#p330995

dawsoo, od teba by som čakal nejaky kvalitnejší príspevok sad

Re: Tak se to opravdu stalo

No, podle vlivu ochranného vodiče na potenciální problémy s odstupem se ale nedá určovat provedení přívodu a bezpečnost spotřebiče smile to je dáno těmi předpisy ke kterým se výrobce značkou CE na bedně přihlásil (a povídáním recenzentů o "profesionálním díle").
Nebo vlastně nepřihlásil, protože podle těch harmonizovaných norem nebo před Eurosojuzem podle loga ESČ musí mít výrobek uvedený na trh typový štítek, na štítku jsou pak povinné a nepovinné údaje.
Povinnné je typové označení přístroje, výrobce, jmenovité napětí a kmitočet, maximální příkon, u pojistek přístupných uživateli jisticí proud a vypínací rychlost.
tady na fotce vidím jen napětí u síťové přívodky a symbol spotřebiče třídy 2, přičemž přívodka je s PE kontaktem tedy pro třídu 1. Obvyklá přívodka pro třídu 2 ovšem nemá obvykle tak velký jmenovitý proud jaký odhaduju u zesilovače s 2x400 W výkonu.
Další věc která by mě asi ve zkušebně zajímala, je provedení ovládače s kovovou páčkou, v zařízení tř. 2 (jestli ten páčkový vypínač spíná přímo síťové napětí, což nevíme).
A nebo to vůbec profesionálně nestavět, symboly nemalovat, a je to všechno v bastlicí domácí rovině, pak není problém s ničím...

(upravil kaed 8. 11. 2016 14:58)

Re: Tak se to opravdu stalo

Ona existuje i IEC C17/C18 bez ochranného vodiče, a jde do ní zasunout kabel s IEC C13. Ale to by si ji musel dotyčnej koupit a vědět, že existuje. A pak je ještě možnost, že k PE svorce je připojenej jenom vstupní LC filtr a přep. ochrana.... A pořád je to zařízení tř. II.

(upravil Crifodo 8. 11. 2016 21:16)

Re: Tak se to opravdu stalo

IEC bez PE, dvoužilovou jsem naposled viděl snad pro dederonský diaprojektor, jak je to sakra dlouho, čtvrtstoletí? jinak nikde. Nějakou obdobu pak mají v UK na ty jejich vidlice a tam je to dokonce řešeno plastovým kolíkem pro třídu 2, asi proto že provedení s dětskou pojistkou musí něčím odtlačit krytku.
Ani ty běžné IEC17/18 někdy není snadné sehnat skutečně v patřičné kvalitě pro 10/16 A, aby dlouhodobě držely a nehořely nebo neměly odpor smyčky přes vidlici/zásuvku 10ohm jako běžné počítačové šroty.
Je to FFFFova věc, jak si to udělal, mně to teda připadá dost o hubu u zařízení s 23 kg a 200W jen klidového příkonu udržet vždycky bezpečnou dvojitou izolaci např. i po pádu ze stolu. Něco jiného je třeba CD Philips v plechové piksle v 2. třídě, kde má ale napájecí zdroj 20 deka a kde výrobce prvních 50 beden obětoval na zkoušky.

Re: Tak se to opravdu stalo

Keď už sme u toho, ten názov je príšerný. Zaujímalo by ma ako dospelý človek vlastne príde na taký infantílny názov...

Re: Tak se to opravdu stalo

Ať si to hraje jak chce, nikdy bych za to nedal ani 10k.  Prezentovat se s takhle hnusně odvedenou prací a nabízet ji je celkem odvaha a drzost. Proč má věc za 100k nožičky za 10kč co vipadají jak z trouby. Vypínač je někde z šuplíku kde se roky válel. Vztání do chladičů jak od školáka. Barva tak někam do kulturách za závěs. Vzhled z toho co dům dal, absolutně žádný design.