Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika a elektronika » Zemniaci kolik pre gramofon

  Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [7]

1

Téma: Zemniaci kolik pre gramofon

Ak mam na RIAA MM preampe pri RCA konektoroch aj srubovaciu svorku pre zem gramofonu, kam mam vnutri preampu tuto svorku uzemnit?

- k vstupnym cinchom kde je signalova zem
- do hlavnej GND zdroja
- o kovovu skrinku tj. akoby kostru (tato je privedena do gnd zdroja)

skor mi ide o spravny "postup" alebo prevedenie kde je idealny bod takej kostry resp. ako velmi dolezity je jej ucel pre gramofon/ramienko atd....

2 ...editoval reeb (1. 11. 2016 15:43)

Re: Zemniaci kolik pre gramofon

Co je to za preamp? Je skřínka kovová?

Jde o omezení brumu. Tato svorka by měla být spojena s plechovou skřínkou preampu a  kablíkem na GND preampu (DPS).

Web

3

Re: Zemniaci kolik pre gramofon

skrinka preampu je kovova, vsetky konektory su od skrinky izolovane. Skrinka je napojena na kotru, a kostra do hlavneho gnd zdroja. Zo zdroja ide k OZ a z OZ na okraj dosky k cinch konektorom roznych vstupov.

Teraz vedla cinch vstupov mam aj zemniacu skrutkovaciu svorku a tuto neviem ci davat na zem cincov phono casti preampu alebo k zdroju, alebo staci ku kostre. Viac menej to je jedno lebo z teoretickeho hladiska to je vsetko elektricky prepojene, len zalezi v ktorom bode.

4

Re: Zemniaci kolik pre gramofon

Ta svorka je tam pro propojení se zemnici svorkou gramofonu(jestli ji má), samostatným kablíkem. To je nejlepší způsob zemnění. Vyrábí se i kabely 2xcinch s kablíkem uprostřed ..

Web

5

Re: Zemniaci kolik pre gramofon

Willi: Pokud ti rozumím, ptas se kam pripojit sroubovaci svorku (uvnitř preampu)?
Je to jedno klidně na signálovou zem u Cinchů. V předzesilovač s DispreII jsem tuto svorku uzemnil na zem na DPS gramofonového předzesilovače. V místě, kde připojeno stínění od vstupu.
Koukni na fotky, je to tam vidět - http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=21690 .

6

Re: Zemniaci kolik pre gramofon

j_paseka napsal:

Pokud ti rozumím, ptas se kam pripojit sroubovaci svorku (uvnitř preampu)?

Ano.

Dik, zrejme to bude fakt jedno.

7

Re: Zemniaci kolik pre gramofon

Stran zemění každého "slušného" gramofonu. Pokud je opatřen zemněním je to samostatný vodič (káblík), nebo zemníci svorka označená známým znakem. Ve všech zařízeních které jsou napájeny ze sítě dvouvodičovou šňůrou, není pozice "nuly" jasná. Obvody regulující otáčky jsou napájeny vlastním  zdrojem a ten je zemněn. Všechny obvody pak sdílí společnou zem a na tuto zem je připojena i svorka zvenčí (nebo káblík). Zemnění musí být propojeno samozřejmě i na výstup signálu z přenosky. Je jedno jestli je to cinch nebo jack. Existuje nepsané pravidlo od začátku audiotechniky, že zemnění má být co nejkratší a všechny zemnící body systému přenosu signálu dokonale propojeny.
Prakticky vzato, když uzemním gramafon je přes vnitřní zapojení propojena zem  na výstupu signálu do předzesilovače, následně i do korekčních obvodů a pak do koncového zesilovače. Pokud jsou zdroje pro napájení všech obvodů cesty signálu zemněny a navzájem propojeny je zaručeno výše uvedené pravidlo, samozřejmě i šumu. Vše může ale pokazit cesta signálu, protože čím více obvodů upravujících signál ubírá kvalitu na NF výstupu koncového zesilovače.

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Ostatní technika a elektronika » Zemniaci kolik pre gramofon

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£